Jakie wykształcenie ma Piotr Żyła? Będziecie zaskoczeni

Jakie wykształcenie ma Piotr Żyła? Będziecie zaskoczeni Źródło: Instagram - Piotr Żyła

Jakie wykształcenie ma Piotr Żyła? Będziecie zaskoczeni, gdy dowiecie się, jakie szkoły ukończył jeden z najbardziej lubianych polskich skoczków narciarskich.

Jakie wykształcenie ma Piotr Żyła? Ta kwestia dosyć często wywołuje wiele dyskusji i spekulacji. Polski skoczek jest nie tylko utalentowanym sportowcem, lecz także charakterystyczną i charyzmatyczną postacią. Słynie z niecodziennego poczucia humoru, a jego zabawne wypowiedzi są często cytowane przez internautów. Pośrednio właśnie to jest powodem dyskusji na temat jego wykształcenia i ścieżki edukacji. Wiele osób sugeruje w mediach, że sportowiec nie przykładał się specjalnie do nauki. My jednak znamy prawdę. 

Jakie wykształcenie ma Piotr Żyła? 

Wielu sportowców słynie z nieukończonych studiów, a także z braku większego zainteresowania swoją edukacją. Po skończeniu obowiązkowego etapu szkolnego zajmują się swoją karierą i niekończącymi się treningami. Jednakże sport to także ciężka praca. Wymaga wielu wyrzeczeń i czasu. Nic dziwnego więc, że wielu znakomitych sportowców rezygnuje z nauki. Nierzadko się jednak zdarza, że po osiągnięciu sukcesu w sporcie, wracają na uczelnię, aby dopełnić wykształcenie i tym samym zaspokoić do końca swoje ambicje. Lecz jak było w przypadku najśmieszniejszego polskiego skoczka narciarskiego? Jakie wykształcenie ma Piotr Żyła?

Piotr Żyła - wykształcenie 

Okazuje się jednak, że skoczek jest oceniany zbyt pochopnie przez wielu Polaków. Żyła zdobywał wykształcenie w wielu szkołach, a po 9 latach nauki obronił swoją pracę licencjacką. Z pewnością niewielu fanów wie, że Piotr Żyła studiował w Wyższej Szkole Edukacji w Sporcie.  Skoczek uczęszczał do tej samej uczelni co najlepszy polski napastnik - Robert Lewandowski. Studia i obrona zajęły mu jednak sporo czasu, a wszystko przez życie wypełnione treningami i wieloma wyrzeczeniami dla sportu i rodziny. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Jego praca licencjacka pt. "Pewność siebie sportowca na przykładzie reprezentacji Polski kadry A w skokach narciarskich" zwieńczyła ten etap edukacji. Godna podziwu jest determinacja i ukończenie tego, co rozpoczęło i porzuciło się w przeszłości. Żyła nie wyklucza, że jeszcze kiedyś wróci na studia i tym samym obroni drugi stopień, o szczegółach jednak mówi bardzo niechętnie. 

W 2003 roku ukończył naukę w Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku, a w 2006 roku SMS w Zakopanem. Podobno był całkiem dobrym uczniem, ale sprawiającym trochę problemów wychowawczych. Na szczęście w skokach narciarskich nie sprawia żadnych problemów i z pewnością zapisał się już na stałe w historii polskiego sportu. 

źródło: wikipedia.pl

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News