Jakie wykształcenie ma Donald Tusk
youtube.com/ Onet News
Wiadomości Pikio - 19 Lipca 2019

Jakie wykształcenie ma Donald Tusk? Oczywiście wyższe

Jakie wykształcenie ma Donald Tusk? Wielu jego przeciwników zastanawia się, czy polityk ma kompetencje do pełnienia tak ważnego unijnego stanowiska, w końcu jest przewodniczącym Rady Europejskiej.

Jakie wykształcenie ma Donald Tusk? Czy mężczyzna ma kompetencje do pracy w polityce? Były prezes Rady Ministrów nie bał się w życiu ciężkiej pracy.

Donald Tusk urodził się 22 kwietnia 1957 roku w Gdańsku. W latach swojej wczesnej młodości uczęszczał tam do Szkoły Podstawowej nr 57, a następnie I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika. Gdzie uczył się w późniejszym okresie?

Jakie wykształcenie ma Donald Tusk? Mógłby wykładać na uniwersytecie?

Donald Tusk w latach 70. wiedzę zdobywał na wydziale humanistycznym Uniwersytetu Gdańskiego na kierunku historii. I to właśnie wtedy zaczął angażować się w działalność opozycyjną. Między innymi uczestniczył w tworzeniu Studenckiego Komitetu Solidarności, a także współpracował z Wolnymi Związkami Zawodowymi Wybrzeża i Bogdanem Borusewiczem przy organizacji grup samokształceniowych.

Polityk był również inicjatorem Niezależnego Zrzeszenia Studentów oraz współpracownikiem wielu działaczy opozycyjnych. Zdobył jedynie tytuł magistra z historii, więc nie mógłby pracować na uczelni. Jednak przez lata spędzone w polityce zdobył potrzebną wiedzę i doświadczenie, więc bez tytułu doktora czy profesora odnosił sukcesy.

- Przed nami były długie lata takie dość ciężkie, jak dla całego naszego pokolenia, trochę bez pracy, trochę pracy fizycznej, sprzedawałem wiele miesięcy bułki w tunelu dworcowym w Gdańsku, żeby utrzymać naszą powiększającą się rodzinę - wspominał stan wojenny były przewodniczący Platformy Obywatelskiej.

Donald Tusk pełnił wiele ważnych rządowych stanowisk, między innymi na stanowisku wicemarszałka Senatu, później wicemarszałka Sejmu, przewodniczącego Komitetem Integracji Europejskiej, prezesa Rady Ministrów. Natomiast 1 grudnia 2014 roku został mianowany na przewodniczącego Rady Europejskiej i funkcja ta została mu ponownie powierzona w 2017 roku. Za jego reelekcją opowiedziało się aż 27 państw, jego kandydatury nie poparła jedynie reprezentantka Polski - Beata Szydło.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Czy Leszek Balcerowicz jest profesorem? To zacny naukowiec
  2. Paweł Krucz: Instagram, ojciec, rodzina. Kim jest aktor serialu Pierwsza Miłość?
  3. Kim jest siostra Renaty Kaczoruk? Gwiazda niewiele o niej mówi
  4. Prowadzący "Koło fortuny" ma piękną partnerkę. Kim jest żona gwiazdora?
  5. Anna Dymna - ile ma lat polska ikona? Mimo wieku wygląda świetnie

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News