Jak zawiązać krawat - śledzik
pxhere.com
Adrian Sobolewski - 10 Maja 2019

Jak zawiązać krawat na "śledzik"? Najprostszy węzeł nie jest zawsze odpowiedni

Jak zawiązać krawat - śledzik jest najpopularniejszym wyborem, który sprawdza się na wiele okazji. Jak zawiązać taki krawat i kiedy powinniśmy jednak z niego zrezygnować? Odpowiadamy na pytania związane z wiązaniem krawata.

Jak zawiązać krawat - śledzik jest jednym z najprostszych i najczęściej używanych węzłów, których możemy użyć przy wiązaniu krawata. Podpowiadamy jak zawiązać taki węzeł, do czego go używać i w jakich sytuacjach powinniśmy się zastanowić nad użyciem jakiegoś innego wiązania.

Jak zawiązać krawat - śledzik i prosty krawat slim idą dobrze w parze

Wiązanie krawata jest sztuką, którą każdy mężczyzna powinien opanować - przecież krawat zakładamy na najróżniejsze okazje, dodaje powagi i elegancji. Mimo tego, że większość osób potrafi zawiązać najprostsze wiązania, często nie zdają sobie sprawy kiedy i jak ich używać. Z dużymi problemami spotykają się często użytkownicy wąskich krawatów. Zdarza się, że są one tak cienkie, że po zawiązaniu węzła prostego wyglądają dość dziwacznie - jakby węzeł praktycznie nie istniał. Na takie sytuacje idealny jest właśnie tzw. "śledzik" - czyli węzeł Nicky (jego nazwa pochodzi zapewne od Nikity Chruszczowa).

Jest on bardzo podobny do węzła prostego, do jego zawiązania potrzebny jest tylko jeden dodatkowy ruch, jednak sprawia on, że jest grubszy i wygląda zdecydowanie lepiej z wąskimi krawatami, których węzły przestają być komicznie małe. Należy jednak pamiętać, że nadal nie jest to symetryczny węzeł, więc jeżeli wybieramy się na jakąś bardzo poważną uroczystość, powinniśmy raczej zastanowić się nad czymś innym.

W takich przypadkach Windsor albo pół-Windsor powinny dobrze zgrać się z sytuacją. Pamiętajmy także, że powinniśmy dobrać szerokość krawata do rodzaju naszej marynarki. Jeżeli ma ona wąskie klapy, będzie się dobrze komponowała z wąskim krawatem, a jeśli rozstaw klap naszego ubioru jest dość szeroki - powinniśmy zdecydować się na szerszy model.

Jak zawiązać cienki krawat krok po kroku - instrukcja

Węzeł "śledzik" nie powinien sprawić nikomu problemów - jest to jedno z najłatwiejszych do zawiązania wiązań do krawata i wymaga od nas tylko jednego więcej przełożenia niż w przypadku najbardziej znanego węzła prostego - tzw. four in hand. Oto praktyczna instrukcja wiązania węzła Nicky:

 1. Połóż krawat na szyi od tyłu z grubszą końcówką po lewej stronie
 2. Skrzyżuj końcówki ze sobą pod szyją, kładąc cieńszy koniec na grubszym
 3. Przełóż grubszy koniec do góry i owiń go po prawej stronie węzła
 4. Wysuń grubszą końcówkę po prawej stronie węzła i obwiąż ją od przodu wokół zwisającej końcówki
 5. Zawiń krawat ponownie do góry, w stronę brody, za węzłem
 6. Przełóż grubszą końcówkę przez powstałą na krawacie pętelkę
 7. Odpowiednio dopasuj długość i zaciśnięcie zawiązanego krawata.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

 1. Kiedy powstał pierwszy McDonald w Polsce? Polacy rozsmakowali się w hamburgerach
 2. Kiedy jest Dzień Bociana Białego? Polski symbol ma swoje święto
 3. Gdzie obejrzeć 1. odcinek 6. sezonu The 100? Jest dostępny online
 4. Dzień Bez Stanika - data nie jest oczywista
 5. Kiedy Światowy Dzień Bez Majtek? Dzień po Dniu Bez Stanika

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News