Światowy Dzień Bez Majtek
pixabay.com/isic
Wiadomości Pikio - 9 Maja 2019

Kiedy Światowy Dzień Bez Majtek? Dzień po Dniu Bez Stanika

Światowy Dzień Bez Majtek - kiedy w tym roku będzie wypadać to interesujące święto? Zapewne tylko część z was odważy się je obchodzić, jednak bez obaw, to nie jest dzień chodzenia bez ubrań, a jedynie tego, co po nimi. 30 maja wypada podobne święto, które skierowane jest głównie do kobiet, mianowicie Dzień bez Stanika.

Światowy Dzień Bez Majtek to święto nie tylko kontrowersyjne, ale też zabawne i zaskakujące. Zastanawiacie się, po co obchodzimy ten dzień? Cóż, my również, jak dotąd nie znaleźliśmy jeszcze żadnego sensownego wytłumaczenia.

Niemniej jednak jest to pretekst do tego, żeby w jeden dzień w roku dać sobie odpocząć od bielizny i najzwyczajniej w świecie w niej zrezygnować. Odważycie się to zrobić?

Światowy Dzień Bez Majtek. Kiedy będziemy mogli chodzić bez bielizny w 2019 roku?

31 maja wypada Światowy Dzień Bez Majtek, mężczyźni i kobiety mogą zrezygnować wtedy z zakładania dolnej części bielizny i bez skrępowania wyjść tak na ulicę. Nie chodzi tu o publiczne obnażanie się, a jedynie wyjście poza pewien schemat, który narzucany nam jest przez społeczeństwo i kulturę, w której żyjemy. Nie od dziś wiadomo, że zmysłowa bielizna może dodać nam pewności siebie. Ale jak będziemy się czuli bez niej? To nie powinien być atrybut naszego postrzegania samego siebie, czujmy się dobrze zarówno w majtkach, jak i bez nich.

- Za ideą dnia bez stanika stały w latach 60. i 70. właśnie feministki. To one zachęcały do wolności, swobody i mówiły o rzucaniu stanikami. Dlatego dzień bez bielizny jest mi bardzo bliski. Czemu nie? 30 maja świętowałyśmy również w serwisach społecznościowych. Na Twitterze #NoBraDay zdobył ogromną popularność, jestem bardzo ciekawa co wydarzy się dzisiaj 22 czerwca - dzieli się swoją opinią jedna z feministek.

Dzień Bez Majtek jest wydarzeniem o charakterze międzynarodowym, a to wszystko za sprawą jednego z użytkowników Internetu. Samą ideę podchwyciło 20 tysięcy internautów i tak właśnie powstało to święto. W szerszym kontekście ciekawe jest, jak zmienia się społeczeństwo i jego poglądy na różne tematy. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu byłoby to coś nie do pomyślenia.

Sharon Stone bez majtek. Na co zdecydowała się gwiazda?

Jeśli już mówimy o Dniu Bez Majtek, nie możemy nie wspomnieć o słynnym filmie Nagi Instynkt, a właściwie konkretnej scenie z Sharon Stone, w której bohaterka Catherine Tramell w czasie przesłuchania zakłada nogę na nogę. Kamera, swym czujnym okiem wychwyciła, że postać nie ma majtek.

- Sharon zaczęła opowiadać, że nie wiedziała, iż kręcę tę słynną scenę bez majtek. Oczywiście wiedziała. Przed ujęciem zdjęła figi i przyniosła mi je mówiąc, że to prezent. Świadomie chciała prowokować. Potem zresztą rozmawialiśmy o tym niejednokrotnie - mówił Paul Verhoeven, reżyser filmu.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL

  1. Kiedy jest Światowy Dzień bez Tytoniu 2019? Data ważnego święta
  2. Kiedy powstał pierwszy McDonald w Polsce? Polacy rozsmakowali się w hamburgerach
  3. Nowa promocja McDonald's. Ile kosztuje Maestro burger?
  4. https://pikio.pl/dzien-bociana-bialego-090519
  5. Gdzie na weekend poza miastem? Spędź miło czas z najbliższymi

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News