wifi-hotspot-public-travel-concept-internet-1439651-pxhere.com
Fot. Pxhere
Marcin Owczarek - 2 Stycznia 2019

Jak sprawdzić kto jest podłączony do WiFi? To proste

Jak sprawdzić kto jest podłączony do WiFi? Wbrew pozorom nie jest to trudna czynność, wystarczy odrobinę się znać na komputerach albo przeczytać nasz poradnik i już będziecie wiedzieć, czy ktoś korzysta z Internetu bez waszej wiedzy.

Jak sprawdzić kto jest podłączony do WiFi? To bardzo łatwa czynność. Na pewno wielu z was zastanawia się, jak to zrobić, a niektórzy w tym momencie myślą, po co. Wbrew pozorom jest to ważne, gdyż ktoś może bez waszej wiedzy korzystać z waszego pakietu i to całkowicie bezpłatnie. Większość z nas posiada już Internet. Ułatwia nam on codzienne życie i bez niego ciężko jest sobie poradzić. Przeglądamy nasze ulubione stronki, sprawdzamy co się na świecie dzieje, jaka jest pogoda, rozmawiamy ze znajomymi na Facebooku. Lubimy również oglądać filmy na YouTube czy innych serwisach oferujących wideo. Jak można się domyślić, to wszystko pobiera jakieś dane. Jeżeli korzystamy z WiFi, to każda taka czynność będzie spowalniała nasz Internet. Jeżeli więcej urządzeń będzie podłączonych do danego łącza, to również nasz Internet będzie wolno działał. Przed nieproszonymi gośćmi zabezpiecza nas hasło do naszego modemu lub routera.

Jak sprawdzić kto jest podłączony do WiFi

Niestety, wiele osób wciąż bagatelizuje sprawę silnego hasła i zamiast przemyślanego ciągu znaków oraz liczb to wpisujemy w to miejsce imię naszego ukochanego zwierzaka, ulicę bądź inne przypadkowe, ale proste do zgadnięcia dla innych nazwy. Co więcej, hakerzy potrafią posługiwać się programami, które łamią zabezpieczenia i będą mogli przez to korzystać z waszego Internetu.

Who's on my WiFi

Jak sprawdzić kto jest podłączony do WiFi? Należy ściągnąć któryś z programów, jakie podamy niżej. Pierwszy, jaki możemy polecić, to "Who's on my WiFi". To bardzo prosta aplikacja, która pozwala sprawdzić jakie urządzenia są podłączone do naszego WiFi. Możemy również ustawić w nim preferencje i zaznaczyć opcje działania w tle, przez co będziemy wiedzieli, kiedy ktoś nieproszony podłączy się do naszego Internetu.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Nowy RokChiński horoskop miłosny 2019: Czy w Roku Świni znajdziesz szczęście? Zapowiada się obiecująco!Czytaj dalej

WiFi Guard

Drugi program nazywa się "WiFi Guard". Jest on bardziej rozwinięty. Gdy zainstalujemy i przeskanujemy naszą sieć, dowiemy się nie tylko, kto korzysta z naszego Internetu, ale poznamy również adres IP oraz MAC urządzenia. Skoro już wiemy, że ktoś korzysta z naszego Internetu, trzeba coś z tym z robić, ale co? Sprawa jest jeszcze prostsza. Nie idziemy grozić naszemu złodziejowi. Wystarczy zmienić hasło do naszego WiFi na silniejsze i zabezpieczyć je filtrowaniem MAC. Wtedy wszystko powinno być w porządku. Dla pewności możecie zmieniać hasło co jakiś czas i ponownie skanować sieć, by sprawdzić, czy nikt nie korzysta z waszego Internetu. Jeżeli nic się nie zmieni, to zastanówcie się, czy nie macie wirusa komputerowego oraz skontaktujcie się ze swoim dostawcą internetu.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Kuba Błaszczykowski: Fundacja piłkarza robi coś niesamowitego
  2. Po Sylwestrze Zakopane jest totalnie sparaliżowane! Dziesiątki tysięcy wściekłych Polaków
  3. Według tej przepowiedni już za parę dni rozpocznie się koniec świata. Zostało nam mało czasu?!
  4. Przepowiednie na 2019. Najgorsze dopiero przed nami?
  5. Gdzie mieszka Kuba Wojewódzki? Gwiazdor ma piękne apartamenty
Hubert UrbańskiMilionerzy: Widzowie w szoku! Nikt nie wiedział tego o UrbańskimCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News