Ile zarabia agent ubezpieczeniowy
flickr.com
Wiadomości Pikio - 27 Lutego 2019

Ile zarabia agent ubezpieczeniowy? Pensje w branży nie rozpieszczają

Ile zarabia agent ubezpieczeniowy? Wiele osób frapuje kwestia zarobków agentów ubezpieczeniowych. Osoby, które dopiero zaczynają karierę w sprzedaży polis, również to ciekawi. Na początku zarobki są stosunkowo niewielkie, jednak w miarę nabywania doświadczenia i umiejętności, rosną. Agent ubezpieczeniowy z dwuletnim stażem może zarobić dobre pieniądze.

Ile zarabia agent ubezpieczeniowy? Czy należy mieć konkretne wykształcenie w tym kierunku? Na czym polega jego praca?

Zanim przejdziemy do wynagrodzeń w branży ubezpieczeniowej, przybliżmy nieco specyfikę tego zawodu. Według obowiązującego prawa agent ubezpieczeniowy to osoby fizyczna, prawna lub podmiot niemający osobowości prawnej, która zostaje upoważniona przez towarzystwo ubezpieczeniowe do zawierania umów z klientami w jego imieniu. Profesję tę możemy podzielić na dwie grupy, agentów pełnomocników, którzy mają uprawnienia do podpisywania umów oraz agentów pośredników, którzy tych umów na rzecz towarzystwa nie mogą podpisywać, ich głównym zadaniem jest przedstawianie ofert.

Zawód ten nie jest regulowany, czyli teoretycznie każda osoba chcąca go wykonywać ma do tego prawo. Z małymi wyjątkami - nie może być na przykład skazana za umyślne przestępstwo skarbowe.

Trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że osoba wykonująca taką pracę nie jest typowym pracownikiem etatowym, a jej zarobki są uzależnione od zaangażowania i ilości sprzedanych usług.

Agent ubezpieczeniowy - zarobki. Ile zarabia dobry agent ubezpieczeniowy

Zarobki w branży ubezpieczeniowej są bardzo zróżnicowane i zależą głównie od efektów pracy. Ich praca to głównie prowizje od przeprowadzonych transakcji. Średnie zarobki w tym zawodzie wynoszą ok. 2600 zł netto, najlepiej zarabia się oczywiście w większych miastach - Warszawie, Wrocławiu, czy Gdańsku, gdzie prowizje od podpisanych umów są dużo wyższe niż w mniejszych miastach.

Dobrzy agenci ubezpieczeniowi, którzy mogą poszczycić się dużo lepszą skutecznością w działaniu, mogą zarabiać nawet kilkukrotność pensji przeciętnych przedstawicieli tego zawodu. Muszą oni jednak spełniać pewne kryteria i posiadać szereg cech, które będą w tym pomocne. Jedną z takich umiejętności jest nawiązywanie długotrwałych relacji z klientem, aby ten wracał do tego samego ubezpieczyciela za każdym razem, kiedy będzie potrzebował nowej usługi, agent powinien również być nastawiony na spełnianie potrzeb swoich klientów.

Zarobki agenta ubezpieczeniowego w Polsce

Zarobki w branży ubezpieczeniowej rosną wraz z nabywanym doświadczeniem. Wynagrodzenia agentów w Polsce zaczynają się mniej więcej od 3 tys. zł brutto. Pensje "dojrzałych" agentów są oczywiście znacznie wyższe, kwoty te mogą oscylować wokół 5-10 tys. zł netto, jednak trzeba być wyjątkowo obrotnym człowiekiem, żeby w branży ubezpieczeniowej zarabiać aż tyle. Poza pensją podstawową i prowizjami agent może liczyć na atrakcyjne benefity, które oferują towarzystwa ubezpieczeniowe dla swoich przedstawicieli. Telefony komórkowe, sprzęt sportowy, wycieczki i szkolenia - to tylko niektóre z nich. Pośrednicy mogą skorzystać z produktów, które sami sprzedali swoim klientom, mają szansę między innymi na prywatną opiekę medyczną, czy ubezpieczenie na życie.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Ile zarabia architekt za granicą? Warto wyjechać do Niemiec lub USA?
  2. Ile zarabia spedytor międzynarodowy? Ile krajowy, a ile morski?
  3. Ile zarabia spawacz? Wynagrodzenia za pracę pod wodą i w stoczni

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News