Ile zarabia spawacz
Pixabay.com
Wiadomości Pikio - 26 Lutego 2019

Ile zarabia spawacz w Polsce? Wszystko o wynagrodzeniach w zawodzie spawacza

Ile zarabia spawacz? W ciągu ostatnich kilku lat zawód ten przeżywał prawdziwy renesans. Głównie za sprawą kwestii finansowych chętnych do pracy jako spawacz nie brakowało. Jak wiadomo - czasy się zmieniają, koniunktura w branży spawalniczej również.

Ile zarabia spawacz? Intratny zawód, na który był wielki bum w ubiegłych latach. Czy sytuacja się zmieniła, i czy nadal można zarabiać ponad 100 zł za godzinę pracy?

Przede wszystkim, aby zostać spawaczem, należy przejść odpowiednie przeszkolenie i ukończyć odpowiedni kurs przygotowujący do zawodu. Oprócz tego, od spawacza wymaga się siły fizycznej, dokładności i precyzji oraz rozległej wiedzy na temat materiałów, z którymi pracuje.

Zawód ten jest potrzebny praktycznie wszędzie, swoje zastosowanie znajdzie w branżach budowlanych, transportowych, górniczych, czy w stocznictwie. Praca spawacza polega na łączeniu elementów metalowych przy wykorzystaniu elektrycznego źródła ciepła.

Ile zarabia spawacz w Polsce i za granicą

Średnie wynagrodzenie polskich spawaczy to ok. 4,5 tys. zł. Jednak nie jest chyba tajemnicą, że za granicą przedstawiciele tego zawodu mogą zarobić znacznie więcej.

Rynek europejski nadal jest nienasycony, a firmy zagraniczne wciąż szukają pracowników, mniej lub bardziej doświadczonych, jednak posiadających niezbędne umiejętności do wykonywania tego zawodu. Oferują one bardzo atrakcyjne warunki pracy.

Spawacz w Niemczech może liczyć na zarobki rzędu od 12 do nawet 22 euro za godzinę, w Holandii i Francji sytuacja wygląda podobnie. Wszystko zależy od doświadczenia i metody, w której wyspecjalizowany jest pracownik. Najwięcej w Europie można zarobić w Szwajcarii, bo od 25 do 30 euro brutto, jednak trzeba sobie również zdawać sprawę z tego, że życie tam jest dużo droższe.

Ile zarabia spawacz podwodny

Spawacz podwodny to wymagająca i bardzo specyficzna praca - ekstremalne warunki przekładają się na duże pieniądze.

Spawanie pod wodą - to nawet brzmi niebezpiecznie. A spawacz wodny musi się z tym zagrożeniem mierzyć codziennie. Zestawienie prądu i wody może zakończyć się tragicznie. Prędkość stygnięcia jest nawet dziesięciokrotnie większa niż na powierzchni.

Praca spawacza wodnego jest najbardziej zyskowna, a jego zarobki w Stanach Zjednoczonych sięgają od 30 do 200 $ za godzinę pracy.

Ile zarabia spawacz w stoczni gdańskiej

Na portalach ogłoszeniowych można znaleźć bardzo dużo ogłoszeń wakatów dla spawaczy, część z nich jest kierowana do doświadczonych spawaczy, część do osób dopiero początkujących. Wśród anonsów można również znaleźć ogłoszenia do pracy w stoczni gdańskiej, gdzie spawacz może liczyć na zarobki rzędu 5000 zł. To chyba nie najgorsze zarobki, patrząc na przekrój polskich wynagrodzeń. Najlepsi spawacze z dłuższym stażem pracy mogą liczyć na pensję ok. 6 tys. zł brutto.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Ile zarabia żołnierz zawodowy? Elitarne jednostki GROM kuszą
  2. Ile zarabia lekarz? Czy lekarze mają powód by protestować?
  3. Ile zarabia radny? Samorządowcy chcą obniżać swoje diety!

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News