Ile zarabia Quebonafide?! Suma powali Cię na kolana
Bartłomiej Chudy - 10 Grudnia 2018

Ile zarabia Quebonafide?! Suma powali Cię na kolana

Ile zarabia Quebonafide? Znany polski raper nie może narzekać na zarobki. Tylko z działalności niezwiązanej z występami na scenie może liczyć na uposażenia idące w setkach tysięcy złotych. Suma jego dochodów jest imponująca.

Ile zarabia Quebonafide? Pod rozpoznawalną, ale enigmatyczną nazwą kryje się Kuba Grabowski. Urodzony w Ciechanowie raper od kilku lat jest na fali wznoszącej. Znakomicie wyczuwa trendy w polskim rapie. Zarabia jednak nie tylko na śpiewaniu.

Nie tylko koncerty. Ile zarabia Quebonafide na wszystkich swoich inicjatywach?

W dobie YouTube udało się "Que" dokonać nie lada sztuki. Już jego pierwszy album studyjny "Ezoteryka" sprzedał się w 30 tys. egzemplarzy przynosząc mu platynową płytę (złota jest przy 15 tys.). Kolejna produkcja "Egzotyka" i rapy o zagranicznych krajach sprzedały się trzy razy lepiej, bo w ponad 90 tys. egzemplarzy. Potrójna "platyna" oznaczał, że krążki "Que", zarówno tradycyjne jak i w formie elektronicznej, sprzedawały się w zeszłym roku najlepiej! W dzisiejszych realiach dochód z płyt stanowi jednak skromny dodatek do zysków z koncertów. Zdaniem ekspertów mało który z dzisiejszych raperów inwestuje w krążki. Najwięcej mieli ich raperzy starszej generacji, tj. Liroy, Peja, O.S.T.R.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
martyniuk_wstepKiedyś ich piosenki śpiewała cała Polska... a dziś?Czytaj dalej

Mocny duet

W tym roku Quebonafide zasłynął ze współpracy z innym raperem, Taco Hemingwayem. Ich wspólne wejście na YouTube było bardzo mocne. Przebój "Tamagotchi" był najczęściej wyświetlanym polskim klipem na YouTube tego roku (ponad 60 mln razy). W ten sposób do sprzedawanych płyt Quebonafide dorzucił "wyświetlenia". Osobną sprawą są koncerty. Z materiału Dla Pieniędzy, przygotowanego na YouTube przez Pawła Svinarskiego, wynika, że Que mieści się w widełkach cenowych razem z Tede czy Paluchem. Za koncerty mają inkasować od 15 do 25 tys. zł. Przy pomnożeniu o co najmniej kilkadziesiąt występów, czyni to z Que milionera, i to tylko w przypadku koncertowania. Do tego trzeba doliczyć wpływy z biletów i udziały w reklamach. A na tym nie koniec. Już kilka lat temu raper założył własną wytwórnię QueQuality i sklep odzieżowy. Ten ostatni stanowi dla rapera swoisty dodatek i pokazuje, że nowoczesny raper żyje nie tylko muzyką, a szeroko rozumianym biznesem. Wszystko wskazuje, że roczne dochody Que, Taco i innych twórców z topu polskiego rapu idą w miliony złotych.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Quebonafide nagrał nową piosenkę razem z Czesławem Mozilem! Jest świątecznie
  2. Quebonafide przyłapany przez papparazzi! To co robił jest do niego niepodobne
  3. Doda ma plany wobec Queobonafide! Wściekła Szroeder pęka z zazdrości
  4. Znaki zodiaku zdradzają, jak dobry jesteś w łóżku! Będziecie w szoku
  5. Zamykają je żywcem w "grobach". Potem wszyscy je ze smakiem jemy
Michał Wiśniewski stracił fortunę12 gwiazd, które straciły fortunę [ZDJĘCIA]Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News