12 gwiazd, które straciły fortunę [ZDJĘCIA]

Autor Andżelika Wróblewska - 5 Kwietnia 2018

Michał Wiśniewski już jakiś czas temu potwierdził, że jest bankrutem. Lider zespołu Ich Troje przez długi czas nie chciał komentować upadłości finansowej, jednak w końcu postanowił zabrać głos w tej sprawie. Finanse gwiazd to dość drażliwy temat. Wielu znanych i lubianych ma do dyspozycji wielkie fortuny. Nie wszyscy potrafią jednak nimi odpowiednio zarządzać. Niektórzy na skutek rozrzutności lub nietrafionych inwestycji stracili ogromne pieniądze. Przedstawiamy 12 wielkich bankructw show-biznesu.

Michał Wiśniewski rozwodzi się z Dominiką Tajner-Wiśniewską, niestety, zamiast dzielić się majątkiem, para będzie dzielić się długiem. Gwiazda zespołu Ich Troje ma ich niezliczone ilości i co chwile na jaw wychodzą kolejne nietrafione inwestycje muzyka.

Kiedy był u szczytu kariery zarobił fortunę. Przez te wszystkie lata zgromadził 35 milionów złotych. Lider zespołu Ich Troje stracił jednak wszystko, co miał, a nawet więcej. Artysta nie szczędził sobie luksusów w życiu codziennym, nie stronił też od imprez oraz hazardu. W efekcie Michał Wiśniewski zaczął mieć poważne problemy finansowe. Okazuje się, że lista finansowych wpadek artysty jest dłuższa, niż się do tej pory wydawało.

Piosenkarz kupił dwa luksusowe mieszkania przy ul. Łuckiej w Warszawie w 2002 roku. Było to zaraz po ślubie z pierwszą żoną, Mandaryną. Żeby móc je kupić, wziął kredyt we frankach szwajcarskich w wysokości 235 tysięcy. Trzy lata później wziął kredyt na 2,8 miliona złotych w SKOK Wołomin. Pieniądze wydał na remont mieszkania. Okazało się, że wokalista nie spłacał swojego zadłużenia i nie płacił nawet rachunków za prąd. Nie oddawał też pieniędzy do ZUS-u. W końcu nieruchomości zajął komornik. Luksusowe apartamenty mają już nowych właścicieli, a Michał Wiśniewski nie dostał za nie ani złotówki. Lider Ich Troje już kiedyś mówił, jak łatwo przepuścić tak ogromne sumy.

- Czy trudno jest przehulać 35 milionów złotych? No pewnie, że to jest łatwe. A jak myślicie? Policzmy. Te 35 milionów zarobiłem przez 10 lat. Wychodzi po 3,5 miliona rocznie. I co roku kupujesz sobie samochód za bańkę, a koledze dajesz poprzedni. No, to ile masz już baniek? 2,5. To idzie oczywiście na głupoty, no bo na co możesz stracić takie pieniądze? Tu kupisz samochód, tu samolot, tam apartamenty w Tajlandii – mówił w jednym z wywiadów.

Gwiazdor przyznaje, że jego problemy zaczęły się w 2001 roku, kiedy to wyruszyli razem z zespołem w spektakularną trasę koncertową. Mieli wtedy zaklepane 250 występów.

- Firma, którą wtedy prowadziłem z Niemcami, rozliczała te koncerty – opowiada i dodaje, że Ich Troje brało wtedy od 50 do nawet 200 tysięcy złotych za jedno show.

- To było absolutnie nie do opanowania - wyznaje z żalem.

- Gdzieś na tej trasie zagubiły się faktury na blisko 2 miliony złotych – kontynuuje.

Następnie opowiada o narastających długach w związku z mieszaniem w zeznaniach podatkowych i licytacjach z komornikami.

Mimo wszystko ciężko sobie wyobrazić, jak można w tak krótkim czasie stracić tak ogromny majątek tylko przez własną nieroztropność. Michał Wiśniewski nie jest jedyną gwiazdą, którą przerosło bogactwo. Wiele innych celebrytów ze środowiska show-biznesu również dało się ponieść. W momencie bycia na szczycie kariery zarabiali krocie i mogli sobie pozwolić na wszystko. To właśnie ich zgubiło. Większość z nich pozwalała sobie na coraz więcej, aż w końcu ocknęli się z brakiem pieniędzy i zadłużeniami. Niektórym udało się jeszcze odpracować stracone pieniądze, inni z kolei zostali bankrutami z dodatkowym zadłużeniem na często niemałe kwoty.

Część tych gwiazd mimo stworzenia ogromnych długów wciąż żyło ponad stan w luksusie, tak jak gdyby nigdy nic się nie stało. Ciężko było im pogodzić się z tym, że wcześniej mogli mieć wszystko, a teraz nie mają dosłownie nic. Większość utopiła swój majątek w nieudanych inwestycjach, ale są też tacy, którzy po prostu zaczęli kupować co się da i tak krok po kroku z tej kupki odłożonych pieniędzy im ubywało.

Przedstawiamy najgłośniejsze bankructwa show-biznesu, po niektórych w życiu byśmy się tego nie spodziewali.

Kliknij "Następna Strona".

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News