ile zarabia przedstawiciel handlowy w coca-coli
pixabay.com
Wiadomości Pikio - 20 Lutego 2019

Ile zarabia przedstawiciel handlowy w branży budowlanej, a ile w Eurocash?

Ile zarabia przedstawiciel handlowy? Czy warto zostać przedstawicielem handlowym? Czy osoba, która zdobywa nowych klientów dla przedsiębiorstwa, jest dobrze wynagradzana? To w głównej mierze od niego zależą przychody danej firmy. Jest on przecież odpowiedzialny za to, żeby produkt, który dana firma produkuje, trafił do potencjalnych zainteresowanych. 

Ile zarabia przedstawiciel handlowy? Zadaniem przedstawiciela handlowego jest pozyskiwanie nowych klientów dla firmy, którą reprezentuje. Na tym, oczywiście, jego obowiązki się nie kończą, musi on bowiem utrzymywać kontakt z pozyskanym klientem, zawrzeć z nim umowę, realizować zamówienia i tym podobne. Jego zadaniem jest przekonanie klienta, że to właśnie produkt oferowany przez jego firmę jest godny zainteresowania i jego wybór spośród innych produktów dostępnych na rynku jest najlepszym pomysłem. Osoba na tym stanowisku musi wykazać się nie tylko znajomością branży i produktów, które oferuje, ale także musi móc poszczycić się znajomością technik negocjacji i aktywnej sprzedaży. A ponieważ potencjalni klienci nie zawsze są pozytywnie nastawieni do przedstawicieli i nieufni wobec nich, podejście do drugiej strony jest w tym zawodzie najważniejsze. Zawód przedstawiciela handlowego zazwyczaj kojarzy się z pracą w branży ubezpieczeniowej czy bankowej, na tym nie kończy się wachlarz możliwości. Średnie zarobki oscylują wokół kwot od 3200 zł do 5600 zł, co daje medianę na poziomie ok. 4200 zł brutto. Jednak wszystko zależy od branży i osiąganych wyników sprzedażowych.

Ile zarabia przedstawiciel handlowy Eurocash, a ile zarabia przedstawiciel handlowy w Coca-coli

Eurocash to największa polska firma zajmująca się hurtową dystrybucją produktów żywnościowych. Eurocash jest siecią franczyzową i partnerską, która zrzesza około 14 tysięcy sklepów i zatrudnia ponad 20 tysięcy pracowników. Uśrednione zarobki w branży spożywczej zaczynają się od 2000 - 3000 zł netto, czyli potocznie mówiąc "na rękę". Zarobki zależą w głównej mierze od tego, jak skuteczny jest przedstawiciel, jakie wpływy dzięki niemu uzyskała firma. Coca-cola, jeden z największych producentów, dystrybutorów i sprzedawców napojów, jako ogromna korporacja działająca na rynkach międzynarodowych ma rozbudowaną sieć pracowników. Dlatego właśnie można tam liczyć na większe wynagrodzenie, niż w przedsiębiorstwie z polskim kapitałem. Wynagrodzenia mogą się różnić nawet o tysiąc złotych, a średnie zarobki wynoszą ok. 5 tys. zł brutto.

Ile zarabia przedstawiciel handlowy w branży budowlanej

Handlowcy nie narzekają na brak ofert pracy. Specjaliści ds. handlu i sprzedaży są jednymi z najbardziej poszukiwanych pracowników na rynku. Ich zarobki w branży budowlanej są bardzo zróżnicowane w porównaniu do innych dziedzin gospodarki. To ile wyniesie wynagrodzenie przedstawiciela handlowego, jest w dużej mierze uzależnione od premii, która stanowi niekiedy dużą część jego finalnych przychodów. W małym przedsiębiorstwie handlowiec może liczyć na zarobki wysokości ok. 3000 zł, natomiast jeśli firma, w której pracuje, zatrudnia około 100 osób, to jego zarobki mogą wzrosnąć do 4300 zł. Różnica jest spora, jednak należy sobie zdawać sprawę, że duże firmy nie chcą decydować się na pracowników bez doświadczenia.ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Ile zarabia przedszkolanka w prywatnym przedszkolu w Warszawie?
  2. Ile zarabia logistyk w Polsce? Po technikum może być ciężko
  3. Ile zarabia grafik komputerowy w Polsce, a ile za granicą?

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News