Ile razy Cristiano Ronaldo zdobył złotą piłkę?
Wikipedia/Anish Morarji
Dominik Kwaśnik - 8 Maja 2019

Ile razy Cristiano Ronaldo zdobył Złotą Piłkę? Jest rekordzistą

Ile razy Cristiano Ronaldo zdobył Złotą Piłkę? Portugalczyk od lat rywalizuje z Lionelem Messim nie tylko jeśli chodzi o liczbę bramek, lecz także indywidualnych trofeów. Jak często Ronaldo otrzymywał najbardziej prestiżowe piłkarskie wyróżnienie?

Ile razy Cristiano Ronaldo zdobył Złotą Piłkę? Zawodnik Juventusu Turyn znany jest ze swojej ambicji. Dąży do perfekcji i triumfów na boisku, ale pragnie też uznania. Jeśli chodzi o trofea, jest nienasycony. W tym momencie jest jednym z rekordzistów, jeśli chodzi o przyznane Złote Piłki - najbardziej prestiżową nagrodę indywidualną dla piłkarzy.

Ile razy Cristiano Ronaldo zdobył Złotą Piłkę?

Cristiano Ronaldo może pochwalić się niebagatelną kolekcją pięciu Złotych Piłek. Portugalczyk triumfował w plebiscytach za lata 2008, 2013, 2014, 2016 i 2017. Doceniono jego wkład w sukcesy drużyn klubowych - Manchesteru United, Realu Madryt oraz reprezentacji Portugalii (mistrzostwo Europy na turnieju we Francji w 2016). Warto zwrócić uwagę, że piłkarz od 2011 roku nieprzerwanie klasyfikowany był w pierwszej trójce plebiscytu, a łącznie na podium znalazł się aż 11 razy (pierwszy raz w roku 2007).

Ile złotych piłek ma Messi?

Od kilku lat świat piłkarski z uwagą obserwuje rywalizację między Cristiano Ronaldo, a Lionelem Messim. Dotyczy ona także indywidualnych wyróżnień. W tym momencie, jeśli chodzi o ilość Złotych Piłek, między oboma wybitnymi graczami jest remis. Argentyńczyk także odebrał pięć nagród. Triumfował w latach 2009, 2010, 2011, 2012 i 2015. Łącznie 11 razy z rzędu znajdował się na podium. Ta passa została przerwana w ostatniej edycji plebiscytu, gdy niespodziewanie sklasyfikowano Messiego dopiero na 5. miejscu.

Złota Piłka - czym jest nagroda dla najlepszego piłkarza

Złota Piłka, czyli Ballon d'Or, jest wręczana corocznie piłkarzowi uznanemu za najlepszego w danym roku kalendarzowym. Wyróżnienie przyznawane jest przez francuskie czasopismo "France Football" od 1956 roku. Pierwotnie kandydatury ograniczone były tylko do graczy pochodzenia europejskiego, przepis ten jednak zmieniono w roku 1995, wychodząc niejako na przeciw powszechnej globalizacji futbolu.

W latach 2011-16 nagrodę przyznawano wspólnie z FIFA pod nazwą "Złota Piłka FIFA", jednak później oba plebiscyty rozdzieliły się, a France Football wróciło do swojego formatu. W głosowaniu za rok 1974 trzeci był Kazimierz Deyna, za 1982 - Zbigniew Boniek. Zwycięzcą ostatniego plebiscytu jest Chorwat Luka Modrić.

Źródło: Wikipedia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News