emerytura Teresa Lipowska
M jak miłość odcinek 1410 vod.tvp.pl
Joanna Szwalikowska - 3 Grudnia 2020

Teresa Lipowska ujawniła wysokość swojej emerytury

Emerytura gwiazd to temat, który wywołuje bardzo wiele kontrowersji. Zazwyczaj znane osoby żalą się publicznie na to, iż nie mają z czego żyć, podczas gdy otrzymują kwoty o wiele wyższe niż przeciętni seniorzy. Jedną z aktorek, które pochwaliły się wysokością swoich świadczeń jest Teresa Lipowska. Ile udało jej się wypracować w ciąg 60 lat kariery?

Emerytura wielu seniorów w Polsce jest wręcz dramatycznie niska. Część z nich otrzymuje świadczenia niższe niż 1026 złotych miesięcznie. Taka kwota nie ma możliwości pokrycia podstawowych potrzeb człowieka. Jak wysoką emeryturę udało się wypracować znanej aktorce Teresie Lipowskiej?

Uwaga, ruszyły masowe kontrole, posypały się już setki mandatów. Dotyczy każdego, kto robi zakupyUwaga, ruszyły masowe kontrole, posypały się już setki mandatów. Dotyczy każdego, kto robi zakupyCzytaj dalej

Ile wynosi emerytura Teresy Lipowskiej, gwiazdy "M jak miłość"

Teresa Lipowska znana jest polskim widzom głównie dzięki roli Barbary Mostowiak w uwielbianym polskim serialu, jakim jest "M jak miłość". Produkcja gości na ekranach telewizorów już od ponad 20 lat i wciąż cieszy się bardzo dużą popularnością.

W jednym z ostatnich wywiadów gwiazda zdecydowała się zdradzić wysokość świadczenia emerytalnego, które otrzymuje. Na łamach "Super Expressu" przyznała, że dostaje 2000 złotych na rękę. Takiej sumy może pozazdrościć jej niejeden senior.

Dalsza część tekstu pod galerią:

Nad aktorami Nad aktorami "Rancza" wisi fatum? Niedawno zmarł kolejny aktor, Królikowski nie był jedynyCzytaj dalej

- Oczywiście, można dyskutować nad tym, czy jest to emerytura wysoka, czy niska, po 60 latach pracy te 2200, a 2000 złotych na rękę. Uważam, że to jest taka średnia emerytura, bo bywają gorsze. To jest tylko i wyłącznie z gaży, czyli z części w teatrze, a nie od żadnych dodatków, filmów czy koncertów - tłumaczyła gwiazda.

Teresa Lipowska uważa, iż jej emerytura nie należy do najwyższych, mimo wszystko nie żali się, ponieważ wie, że wiele innych osób otrzymuje niższe świadczenia. Jak przyznała, ma ogromne szczęście, że udało jej się trafić na serial, który regularnie reperuje jej budżet.

- Gdybym nie miała takiego wielkiego szczęścia, a w moim wieku to jest wyjątkowe szczęście, że trafiłam na serial, który mi, że tak powiem, uzupełnia tę emeryturę co miesiąc, i mogę sobie pozwolić na parę rzeczy, to byłoby bardzo cieniutko - przyznała aktorka.

Teresa Lipowska jest wdzięczna losowi, iż pomimo tak trudnej sytuacji w Polsce oraz na świecie, ma z czego żyć. Udział w popularnym serialu bez wątpienia jest dla niej ogromną pomocą, dzięki czemu jest w stanie pokryć wszystkie swoje podstawowe potrzeby oraz godnie funkcjonować.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Jakiś czas temu informacje na temat wysokości swojej emerytury zdradziła również Maryla Rodowicz, która obecnie jest w trakcie rozwodu z Andrzejem Dużyńskim. Jak przyznała, otrzymuje obecnie 1600 złotych. Kwota ta nie jest w stanie pozwolić jej na opłacenie wszystkich rachunków, dlatego z niecierpliwością oczekuje na możliwość powrotu do regularnego koncertowania.

- Pracuję dużo dlatego, że muszę opłacić rachunki. A jednak ten duży dom generuje codziennie duże koszty. Niestety, rachunki to rachunki i trzeba je płacić. W dodatku straciłam samochód, więc musiałam wynająć inny. To też kosztuje. Niedługo planuję wziąć auto w leasing na dwa lata - podkreślała.

Zobacz także w naszych serwisach:

Pilnie strzeżona tajemnica wyszła na jaw. Lech Wałęsa ma 8 dzieci, wiemy co dziś robiąPilnie strzeżona tajemnica wyszła na jaw. Lech Wałęsa ma 8 dzieci, wiemy co dziś robiąCzytaj dalej

Źródło: Wprost,. Super Express

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News