Dzień marihuany
Wikimedia Commons/Crista Castellanos
Wiadomości Pikio - 16 Kwietnia 2019

Kiedy jest dzień marihuany? Czy używka zostanie zalegalizowana?

Dzień marihuany: Kiedy obchodzony jest światowy dzień marihuany? Kto i w jaki sposób celebruje to nietypowe święto? Czy używka zostanie zalegalizowana w Polsce?

Dzień marihuany będzie świętowany już niebawem. Marihuana to bez wątpienia jedna z najpopularniejszych używek na całym świecie. Była bohaterką wielu muzycznych hitów, grała główną rolę w niejednym amerykańskim filmie komediowym. Sławę zawdzięcza takim artystom, jak Bob Marley czy Snoop Dog, którzy podobnie jak wiele innych osób ze środowiska muzycznego nieustannie walczą o jej dobre imię, a także legalizację na całym świecie. Zielona używka ma zapewne tyle samo zwolenników, co i przeciwników. Jedni nazwą ją wynalazkiem szatana i twardym narkotykiem, drudzy miękkim lekarstwem i poprawiaczem nastroju.

Od wielu lat w krajach całego świata tworzone są grupy i stowarzyszenia, których determinacja i walka ma jeden cel - legalizacja ich ulubionej używki. Trwa nieustająca debata nad wadami i zaletami tej idei, a w związku z faktem, iż fanów popularnej "Marry Jane" nie ubywa, doczekali się oni dnia, w którym mogą świętować zamiłowanie lub zwyczajną sympatię do Marihuany.

Światowy dzień marihuany 2019. Kiedy jest dzień marihuany? Jak celebrowane jest nietypowe święto?

Światowy dzień marihuany nieprzypadkowo przypada na środek wiosny. W otoczeniu kwitnących drzew oraz atmosfery zieleni, słonecznej aury i coraz cieplejszych dni, zwolennicy marihuany celebrują święto swojej ulubionej używki. Nie inaczej będzie w tym roku, bo już 20 kwietnia.

Z datą wiąże się pewna ciekawostka, a jej historia sięga 1971 roku. W kalifornijskim mieście San Rafael grupka uczniów spotykała się codziennie po szkole, aby zapalić "trawkę" oraz szukać owianego legendą poletka marihuany. Za miejsce spotkań wybrali skwer nieopodal pomnika Louisa Pasteura, za godzinę zaś 16:20, czyli inaczej 4:20 po południu. Skrócona później godzina do "four-twenty" (4-20) stała się ulubioną dla wszystkich zwolenników popularnego "zioła". Regularne spotkania przyjaciół przyczyniły się do rozpowszechnienia używki, a cyfry składające się na godzinę 4:20 posłużyły również do wyboru daty symbolicznego, światowego dnia marihuany, który przypadł na 20 Kwietnia.

Dzień marihuany 20 Kwietnia

20 Kwietnia 2019 odbędzie się światowy dzień marihuany. Jak będzie obchodzony? Fani używki na całym świecie jak co roku połączą się ze sobą zapalając symbolicznego "jointa" punktualnie o godzinie 16:20 czasu polskiego. Jak dotąd nie ma informacji o organizowanych paradach, chociaż te nieoficjalne, odbędą się na pewno w wielu miastach, zarówno w Polsce i na Świecie.

Dzień bez marihuany? Jak wygląda dzień po paleniu marihuany?

Czy istnieje dzień bez marihuany? Miłośnicy papierosów, koneserzy alkoholi czy fani czterech kółek z miłą chęcią celebrują dni, w których odpoczywają od swoich ukochanych używek. Kierowcy przesiadają się do autobusów, palacze dzielnie walczą z nałogiem, a degustatorzy drinków spędzają cały dzień przy wodzie lub coca-coli. Czy podobnie jest w przypadku marihuany?

Na razie nie istnieje dzień bez marihuany, ale być może, jeśli do skutku dojdzie legalizacja używki, to w kalendarzu znajdzie się miejsce na takie święto. Mimo jego braku dobrze jest czasem odpocząć od swoich nałogów, tym bardziej, jeśli te są szkodliwe. Wielu palaczy popularnej "trawki" narzeka na efekt dnia następnego, w którym są niechętni do życia i zmęczeni, inni zaś nie potrafią zasnąć. Druga równie duża grupa palaczy twierdzi natomiast, że na dzień po paleniu czuje się zrelaksowana i bardziej kreatywna. Czy doczekają się zatem legalizacji?

Legalizacja marihuany

Temat legalizacji rozpoczął się już kilkanaście lat temu i konsekwentnie wraca na tapet co kilka miesięcy przy okazji różnego rodzaju strajków, demonstracji czy świąt. Zwolennicy marihuany za koronny argument, mający przekonać stronę rządową do akceptacji ich idei, podają fakt, że używka ma właściwości lecznicze, a w odróżnieniu od innych legalnych, jak alkohole wysokoprocentowe czy papierosy, nie powoduje szeregu chorób, a także spożycie jej w żaden sposób nie budzi agresji. Być może walka i determinacja fanów miękkiego narkotyku doprowadzi w końcu do ich upragnionej legalizacji.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL

  1. Kiedy jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu 2019?
  2. Dzień Czekolady 2019. Kiedy jest to święto w tym roku?
  3. Dzień Rodzeństwa - data. Kiedy jest ten dzień?
  4. Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Czy to już niedługo?
  5. Światowy Dzień Zdrowia 2019 - data. Kiedy obchodzimy ten dzień?

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News