Dzień Czekolady w przedszkolu - czekoladki
pexels.com/Emily Ranquist
Adrian Sobolewski - 11 Kwietnia 2019

Dzień czekolady w przedszkolu i szkole - pomysły na zabawy

Dzień Czekolady w przedszkolu i szkole może być jednym z najbardziej pamiętnych dni w roku dla młodych podopiecznych. Jak możemy przeprowadzić zajęcia, aby były one ciekawe i pamiętne dla uczniów? Podpowiadamy jakie zabawy i konkursy na Dzień Czekolady!

Dzień Czekolady - w przedszkolu to jeden z najważniejszych dni w roku, a i dorośli chętnie skorzystają z dyspensy na czekoladę. W jaki sposób możemy ubarwić ten dzień naszym podopiecznym tak, aby nie tylko mogły najeść się ulubionych łakoci, ale też dowiedzieć czegoś ciekawego o czekoladzie?

Kiedy jest Dzień Czekolady?

Czekolada jest nieodłącznym elementem życia i relaksu dla wielu osób. W Europie jej średnie roczne spożycie na osobę wynosi aż 5,2 kg! Dziś jest ona spożywana nie tylko w tradycyjnych tabliczkach, batonach, czy jako kakao, ale przybiera też bardziej egzotyczne formy. Możemy ją znaleźć w szamponach do włosów, jako składnik maseczki na twarz czy nawet dodatek w piwie! Jest ona ulubioną przekąską wielu osób. Spożywana w umiarkowanych ilościach ma też pozytywny wpływ na zdrowie, wspomagając układ krążenia i pracę mózgu. Dlatego 12 kwietnia został ustanowiony w Polsce Dniem Czekolady. To idealna okazja aby nadgonić europejską średnią!

Historia czekolady

Czekolada jest stałym bywalcem w prawie każdym europejskim domu. Dlatego dziwić może fakt, że czekolada jest relatywnie nowym odkryciem! W Europie po raz pierwszy pojawiła się dopiero w XV wieku, gdzie przybyła wraz z Krzysztofem Kolumbem, wracającym z dopiero odkrytej Ameryki. Wtedy jednak była to zupełnie inna czekolada - wyłącznie w formie płynnej i najczęściej podawana na ostro z dodatkiem papryczki chilli! Tabliczka czekolady pojawiła się dopiero w XIX wieku i od tego czasu zawojowała nie tylko wystawne salony, ale też domowe zakątki, a nazwiska takie jak Fry czy Cadbury na stałe wpisały się do historii cukiernictwa.

Dzień Czekolady w przedszkolu i szkole, konkursy i zabawy - lista

Czekolada jest ulubionym (i często zakazanym przez rodziców) przysmakiem dzieci. Dlatego w Dzień Czekolady warto zorganizować im zajęcia które pozwolą im najeść się tego przysmaku i dobrze się przy tym bawić - a może i nauczyć czegoś wartościowego. Szkoła przecież może uczyć i bawić! Oto nasze pomysły na przyjemne spędzenie czasu:

  • Własnoręczne wykonywanie wafelków czekoladowych. Gotowanie zawsze sprawia dzieciom ogromną frajdę, dlatego zrobienie swoich własnych wafelków będzie świetnym pomysłem! Nawet najprostsze połączenie wafli przekładanych kremem czekoladowym będzie hitem!
  • Malowanie twarzy czekoladą. Użycie czekolady jako farby do twarzy może zaskoczyć dzieci i połączyć aspekty smakowe i artystyczne! Biała i ciemna czekolada będą idealne do wzorów takich jak żyrafa czy szympans.
  • Degustacja i poznawanie nowych smaków. Dzieci najczęściej znają czekoladę jako słodki przysmak. Dzień Czekolady będzie świetną okazją do zapoznania ich z innymi jej aspektami - zarówno na słodko, jak i na słono.
  • Czekoladowy film. Jeśli nie chcemy, aby dzieci przejadały się czekoladą, możemy im w zastępstwie zaserwować film z czekoladowym motywem. Klasyczny "Charlie i fabryka czekolady" lub nowy "Dzień Czekolady" będą świetnym wyborem.

A Wy macie już zapasy na nadchodzący Dzień Czekolady?

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Kiedy jest Dzień Czekolady 2019? Jak można go świętować?
  2. Wielkanoc 2019 już niebawem. Jaka jest dokładna data świąt?
  3. Pisanki wielkanocne - wszystkie pomysły i wzory w jednym miejscu
  4. Ozdoby wielkanocne - dekoracje, stroiki, DIY
  5. Kiedy iść do spowiedzi przed Wielkanocą? W tych kościołach będą najmniejsze kolejki

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News