Ozdoby wielkanocne z papieru i filcu
pixabay.com/tomekszeremeta1
Wiadomości Pikio - 10 Kwietnia 2019

Ozdoby wielkanocne - dekoracje, stroiki, DIY

Ozdoby wielkanocne - jak przygotować je samodzielnie w domu? Nie tylko na święta Bożego Narodzenia stroimy nasze wnętrza. Coraz cieplejsze temperatury i nadchodząca Wielkanoc to idealny czas, by do środka wpuścić trochę wiosny i na przykład posadzić rzeżuchę w kuchni, a na stole postawić wazon z baziami. Świąteczny wystrój nie musi nas dużo kosztować, wystarczy trochę inspiracji i własnej pracy.

Ozdoby wielkanocne i dekoracje to jedna z części przygotowań do świąt, które zbliżają się wielkimi krokami. To już 21 kwietnia i nie warto zostawiać wszystkiego na ostatnią chwilę. Pisanki, zajączki i stroiki najlepiej wprowadzą domowników i wnętrze w charakter celebracji najważniejszego święta katolików.

Wielkanocne stroiki i ozdoby z papieru i filcu. DIY na świąteczny stół

Zajączki, króliczki, baranki to nieodłączne symbole świąt Wielkiej Nocy. Nic nam nie stoi na przeszkodzie, żebyśmy wykonali je samodzielnie. Trochę wysiłku, a efekt może być naprawdę zdumiewający. Stroiki są najłatwiejsze do wykonania oraz najtańsze. Wystarczy, że wykorzystamy pozostałości po Bożym Narodzeniu i bombki zamienimy na pisanki, dodamy gałązki bukszpanu, bazie, a może świeże kwiaty. Królują zdecydowanie wiosenne kolory, różne odcienie pastelowe - róż, błękit, żółć, biel i zieleń.

Na oknach możecie powiesić samodzielnie wykonane zające z papieru. Wystarczy wydrukować szablon z Internetu na ładnym papierze, może być jednobarwny lub z jakimś printem, wszystko wedle uznania.

W ostatnich latach bardzo modne stały się dekoracje z filcu. Filcowe podkładki to już norma, można je kupić za niewielkie pieniądze. Filc znajdziemy haftowany, ze wzorami - różnorodność na rynku jest ogromna. Możemy z niego wykonać prawdziwe arcydzieło, na przykład kolorowe ptaszki, pisanki czy zające, które będą ozdabiały wnętrze i przykuwały wzrok gości.

Ozdoby wielkanocne - dekoracja domu

Do śniadania wielkanocnego jeszcze sporo czasu, jednak już teraz warto przemyśleć i zaplanować dekorację stołu. Najlepiej oczywiście wykorzystać do tego ozdoby z zeszłych lat, ewentualnie dokupić w ostatniej chwili jakieś detale. Najlepiej ozdoby i dekoracje kupować zaraz po świętach, wtedy możemy upolować prawdziwe perełki za bezcen, niekiedy przecenione nawet o 70-90%.

W centralnym punkcie na stole powinna znajdować się święconka z produktami, które będziemy spożywać podczas wspólnego biesiadowania. Ładna zastawa stołowa to oczywiście konieczność. Warto zadbać także o ładne, czyste i wykrochmalone serwety, które najlepiej wsadzić w obrączki i ozdobić np. dodając świeże kwiaty, bazie lub gałązki. Na świątecznym stole mogą znaleźć się również pisanki, rzeżucha, czy świeże kwiaty. Wszystko zależy od waszej koncepcji i preferencji, jedni wolą minimalizm, inni przepych i różnorodność.

Wiele osób, ozdabiając wnętrze na Wielkanoc, nie ogranicza się jedynie do dekoracji stołu, ważny jest całokształt i klimat, jaki wprowadzamy do mieszkania czy domu.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Co powinno być w koszyku wielkanocnym? Symbolika święconki
  2. Z czego zrobić koszyczek wielkanocny DIY? Mamy świetny pomysł
  3. Wielkanoc 2019: data. Kiedy święta wielkanocne w tym roku?
  4. Pisanki wielkanocne - wszystkie pomysły i wzory w jednym miejscu
  5. Kiedy jest Niedziela Palmowa 2019? Data, zwyczaje, tradycje
  6. Jak pomalować pisanki na Wielkanoc? Sposobów jest mnóstwo!

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News