Pałac kultury
Piotr Dębski
- 30 Października 2020

Czerwony piorun na Pałacu Kultury wsparciem dla Strajku Kobiet. Wspólna akcja Iberiona i warszawskiego Ratusza

Grupa mediowa Iberion, wydawca 15 internetowych portali tematycznych, wspólnie z warszawskim Ratuszem, wyświetliła na Pałacu Kultury i Nauki czerwony piorun, symbol Strajku Kobiet. Wszystko w geście solidarności z kobietami, które przez ostatnie dni protestują na polskich ulicach.

Na Pałacu Kultury i Nauki, największym symbolu Warszawy, w piątek 30 października o godzinie 17:30 pojawiła się czerwona błyskawica. Symbol Strajku Kobiet będzie tam widoczny do godziny 24:00.

- W ten sposób możemy okazać naszą solidarność z kobietami, w walce o ich prawa. Tym samym chcemy, żeby wiedziały, że o nich nie zapomnimy, podziwiamy ich upór i determinację. Pamiętajcie, nie jesteście same - komentuje akcję grupy Iberion i warszawskiego Ratusza Prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski.

- Wolność jest jedną z wartości, które powszechnie wyznajemy w ramach naszej organizacji. Zdecydowaliśmy się na takie gesty wsparcia nie tylko w ramach solidarności z ponad 60 koleżankami z pracy, ale i z wszystkimi kobietami. Są momenty, w których przyzwoitość nakazuje zabrać głos. Dziękujemy warszawskiemu Ratuszowi za to, iż w ramach wspólnej wizji sprawnie zrealizowaliśmy akcję na Pałacu Kultury i Nauki - mówi prezes grupy Iberion Albert Wójcik.

- Każda kobieta powinna móc decydować o swoim ciele, swoim życiu i sobie samej. To prawo nigdy nie powinno być kwestionowane. Dlatego wspieraliśmy, wspieramy i będziemy wspierać Kobiety w tej walce, do samego końca - dodaje członek zarządu grupy mediowej Iberion Maksymilian Tomanek.

Grupa mediowa Iberion już przed tygodniem, tuż po tym, kiedy Trybunał Konstytucyjny ogłosił swój wyrok, jako pierwsza firma w Polsce umieściła czerwony piorun zarówno w logotypie firmy, jak i w logotypach wszystkich 15 wydawanych przez nią portali internetowych. Wszystko na znak pokazania wsparcia wszystkim protestującym Polkom. Również 28. października, w dniu ogólnopolskiego strajku kobiet w miejscach pracy, wszystkie ponad 60 kobiet pracujących w grupie mediowej Iberion, otrzymały w pełni płatny dzień wolny od pracy.

Iberion to grupa mediowa będąca wydawcą 15 portali tematycznych. W jej skład wchodzą internetowe serwisy: turyści.pl. pacjenci.pl, antyfake.pl, światzwierzat.pl, biznesinfo.pl, lelum.pl, wawainfo.pl, smakosze.pl, zestadionu.pl, wtv.pl, zdrogi.pl, pikio.pl, rolnikinfo.pl, światradości.pl, techgame.pl.

Iberion

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News