Biedronka nowe godziny
Fot. Wikimedia Jacek Halicki CC BY-SA 4.0 (zdjęcie ilustracyjne)
Mateusz Sidorek - 26 Marca 2021

Biedronka i Lidl zmieniają godziny otwarcia. Wszystko przez nowe obostrzenia

W związku z nowymi obostrzeniami, które wejdą w życie w sobotę 27 marca, Biedronka oraz Lidl wydłużają godziny otwarcia. Sklepy mają pracować od godziny 6:00 do 23:00. Niektóre placówki będą funkcjonowały całodobowo. Nowy system zmian zostaje wprowadzony już w piątek 26 marca. Handel został ograniczony nowymi limitami.

Od soboty 27 marca między innymi w Biedronce oraz Lidlu obowiązywać będą zmienione limity klientów. To efekt nowych obostrzeń sanitarnych, które w czwartek 25 marca ogłosił premier Mateusz Morawiecki. Z powodu rosnącej liczby zarażeń koronawirusem zamknięto, niektóre sklepy wielopowierzchniowe. Sieciówki postanowiły zmienić godziny pracy.

Sieci sklepów Biedronka oraz Lidl zapowiedziały już zmiany w godzinach pracy, jak donosi Business Insider. To odpowiedź na zmiany w przepisach, które wejdą w życie wraz z 27 marca. Warto przypomnieć, że wraz z tym dniem obowiązuje zamknięcie centrów i galerii handlowych z wyjątkiem między innymi sklepów spożywczych, aptek, salonów prasowych, księgarni oraz drogerii.

Biedronka i Lidl dostosowują się do nowych obostrzeń

Sklepy spożywcze – w tym także Biedronka – nadal pozostaną otwarte. Jednak od 27 marca nastąpi zamknięcie sklepów wielopowierzchniowych budowlanych oraz meblowych o powierzchni świadczenia lub sprzedaży usług powyżej 2 tysięcy metrów kwadratowych.

Należy pamiętać, że obiekty handlowe, targi oraz placówki pocztowe zostały objęte nowymi limitami, zgodnie z którymi w sklepach o powierzchni do 100 metrów kwadratowych będzie mogła przebywać jedna osoba na 15 metrów kwadratowych.

Joanna Koroniewska wyznała, co stało się w dzień śmierci jej mamyJoanna Koroniewska wyznała, co stało się w dzień śmierci jej mamyCzytaj dalej

W sklepach o powierzchni powyżej 100 metrów kwadratowych będzie mogła przebywać jedna osoba na 20 metrów kwadratowych. Warto jednak przypomnieć, że w poprzednim roku limity były znacznie bardziej rygorystyczne. Wówczas w placówkach mogło przebywać 3 klientów na pojedyncze stanowisko kasowe.

Nowe godziny w Biedronce i Lidlu

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez portal Fakt Biedronka od piątku 26 marca będzie funkcjonowała od godziny 6:00 do godziny 23:00. Zmiana ta obejmie prawie 2 tysiące sklepów. Taka sytuacja ma utrzymać się do niedzieli 28 marca.

Sieć Biedronka dodatkowo w 100 wybranych placówkach ma wprowadzić zmiany całodobowe. To oznacza, że klienci będą mogli korzystać z usług sklepu przez 24 godziny. Podobne zmiany wprowadza także Lidl.

Według informacji przekazanych przez portal Business Insider całodobowo będą pracowały także wybrane placówki sieci Lidl. Oprócz tego dyskonty zmieniają godziny pracy i od 26 marca będą czynne od 6:00 do 22:00.

Zaznacza się, że by skorzystać z usług Lidla po godzinie 22:00, należy skorzystać ze dzwonka. Pracownicy po otrzymaniu sygnału powinni wpuścić klientów na teren placówki.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Fakt

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News