Dzień Informatyka - zdjęcia
pixabay.com/jarmoluk
Wiadomości Pikio - 14 Maja 2019

Kiedy jest Dzień Informatyka? To święto polskie czy międzynarodowe?

Dzień Informatyka - kiedy będziemy obchodzili to święto? Poniżej przedstawimy kilka życzeń i wierszyków, które idealnie sprawdzą się w to nietypowe święto. Jeśli znacie jakiegoś informatyka, życzcie mu szczęścia w ten oryginalny sposób!

Dzień Informatyka - kiedy?

Dzień Informatyka będziemy obchodzić 8 czerwca. Jest to okazja, aby podziękować przedstawicielom tego zawodu za trud wkładany w ich pracę. W dzisiejszych czasach, gdzie praktycznie na każdym kroku mamy do czynienia z technologią i elektroniką, bez informatyków i programistów nic byśmy nie zdziałali. Dzień Programisty wypada 13 września, pamiętajmy jednak, że to dwa różne zawody.

Gdzie czytacie ten artykuł? Na telefonie czy komputerze? To bez znaczenia, jeśli te urządzenia się zepsują, skierujecie się właśnie do nich. Ba, żeby mogły one w ogóle powstać, byli potrzebni informatycy!

Zajmują się oni zarządzaniem siecią komputerową i systemami informatycznymi, programują procesory, a także tworzą algorytmy, które później pomagają nam w codziennym życiu. Kto wie, może kiedyś w pisaniu artykułów ludzi zastąpią roboty i sztuczna inteligencja? Informatycy będą mieli w tym swój niewątpliwy udział.

Informatyka, jako dziedzina nauki, początkowo była częścią matematyki, jednak w procesie rozwoju technologicznego stała się odrębną dyscypliną. Jest to bardzo obszerna profesja, którą można podzielić na różne specjalizacje, na przykład: administratorzy systemów komputerowych, testerzy oprogramowania, programiści czy specjaliści do spraw baz danych.

Światowy Dzień Informatyka - życzenia, które możesz sobie przygotować na 8 czerwca

Choć święto jest stosunkowo nowe, to warto stworzyć tradycję jego obchodów i 8 czerwca życzyć serdeczności znanym informatykom. Oczywiście możecie życzyć im zdrowia i zadowolenia z wykonywanej pracy, jednak jest kilka innych form, które są o wiele bardziej kreatywne. Najlepiej informatykowi przesłać życzenia pocztą elektroniczną, przez jeden z dostępnych komunikatorów lub też udostępnić rymowankę na jednym z portali społecznościowych.

W końcu to dzięki nim, nasze komputery działają poprawnie, a my bez problemu możemy korzystać z dobrodziejstw technologii. Oto kilka przykładów ciekawych rymowanek z okazji Dnia Informatyka:

Nie życzę podwyżki, po co trzynastki,
to wszystko tylko szczęścia namiastki.
A szczęście dla Ciebie to praca szczera:
Życzę stu godzin przy komputerach.
Nie wzbraniaj ojcze! Daj spokój matka!
Nie życzcie żony i dzieci stadka.
Jeść, spać, dorastać – życzcie mu w biurze.
I umrzeć życzcie – przy na klawiaturze…

Aby myszka szybko latała,
aby klawiatura nie strzelała,
aby ekran był wyraźny,
a twój portfel zawsze pokaźny.
Aby kod był zdebugowany,
A ten dzień bardzo udany.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Czy Światowy Dzień Książki dla Dzieci jest dziś? Odpowiedź jest zaskakująca
  2. 1 czerwca - Dzień Dziecka. Czy to dzień wolny?
  3. Roksana Węgiel zachwyciła całą Europę. Dzięki niej Polska zorganizuje tegoroczną Eurowizję Junior
  4. Kiedy jest Światowy Dzień Farmaceuty? Pracownicy aptek też mają swoje święto
  5. Kiedy Międzynarodowy Dzień Muzeów? Wiąże się z Nocą Muzeów

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News