Zespoły disco polo lata 90 - lista
wikimedia.org/Karol007
Wiadomości Pikio - 1 Kwietnia 2019

Jakie zespoły disco polo święciły sukcesy w latach 90? Pełna lista

Zespoły disco polo lata 90. - najpopularniejsze grupy są z nami do dziś i wciąż tworzą nowe hity, które potem znane są przez zdecydowaną większość Polaków. Którzy zostali zapomniani, a którzy wciąż zbierają tysiące fanów na koncertach?

Zespoły disco polo lata 90. - to fenomen na skalę międzynarodową. Disco polo jako gatunek muzyczny powstał w latach 80. XX wieku w Polsce, jednak jego największa popularność przypada na lata 90. i jest to rodzaj muzycznego folkloru miejskiego.

Nazwę zawdzięczamy Sławomirowi Skrętowi, który skojarzył dzisiejsze disco polo i włoskim odpowiednikiem. Najpierw muzyka ta była nazywana chodnikową, bo choć nigdy nie była obecna w mediach, królowała w domach i na ulicach. Szczyt popularności disco polo przypada na lata 1995-1997.

Później stacje telewizyjne zaczęły emitować programy poświęcone temu gatunkowi, również w rozgłośniach radiowych zaczęły pojawiać się hity zespołów takich jak: Akcent, czy Bayer Full. Obecnie do najpopularniejszych należy VOX FM.

Disco polo lata 90: stare zespoły - ich nazwy. Jedni dawno zapomniani, inni królują na każdej imprezie

Do najpopularniejszych zespołów zaliczali się przede wszystkim: Akcent, Shazza, Boys, Bayer Full i Milano. Zaczynając od kobiety - Shazza, która zawojowała scenę disco polo i jako jedna z nielicznych przedstawicielek płci pięknej stała się tak rozpoznawalna, przez wielu nazywana królową disco. "Bierz co chcesz" znali praktycznie wszyscy. Shazza, a tak właściwie Marlena Magdalena Pańkowska, znalazła się na okładce Playboya w marcu 2000 roku.

Przedstawiliśmy już królową, pora więc na króla - Zenon Martyniuk i zespół Akcent powstał z połączenia Akordu (Mariusza Anikieja) oraz Centrum (Zenona Martyniuka). Wokalista do dziś jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i kochanych przez fanów tej muzyki. Wielkimi hitami zespołu lat 90. były : "Królowa nocy", "Stary Cygan", "Życie to są chwile".

Boys, czyli gwiazdy tamtych lat. "Jesteś szalona", "Wolność" to niektóre z hitów tej grupy. Grupa powstała w 1991 roku, liderem jest Marcin Miller. Zespół do dziś koncertuje, na ich występach zawsze jest pełna sala.

Kolejny popularna grupa to Bayer Full ze Sławomirem Świerzyńskim na czele. Zespół występował w różnych krajach na świecie, podobno największe uznanie zyskali w Chinach, gdzie publiczność od razu pokochała ich i utwory disco polo. Do największych hitów Bayer Full zaliczamy "Majteczki w kropeczki", "Wszyscy Polacy". Do dziś cieszą się popularnością w kraju i za granicą.

Milano, zespół, który możemy zaliczyć do prekursorów gatunku. Wokalistą zespołu był Bogdan Borowski, który śpiewał między innymi: "Bara bara", "Poziomki". W 2013 roku członkowie zespołu postanowili wznowić jego działalność i wciąż koncertują.

Inne popularne w owym czasie zespoły to: Amadeo, Voyager, Top One, Classic, Fanatic, Model MT, Toples, czy Skaner.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Największe przeboje disco polo. Niektóre hity znamy i kochamy od lat
  2. Natasza Urbańska - wiek aktorki i jej męża. Jaka różnica wieku dzieli ją i Józefowicza?
  3. Kim jest prowadząca Big Brothera? Małgorzata Ohme stłamszona przez Chajzera
  4. Kim jest córka Pablo Escobara? Nigdzie nie ma o niej nawet wzmianki
  5. Najlepsze filmy dla kobiet. Babskie wieczory bez nich się nie obejdą

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News