Zenek Martyniuk i Danuta Martyniuk
TVP
Maria Wieczorek - 24 Sierpnia 2018

Zenek Martyniuk: kim naprawdę są żona i syn twórcy "Oczy zielone"?

Zenek Martyniuk to postać kultowa w świecie disco polo. Znany w całej Polsce piosenkarz nie odniósłby jednak takiego sukcesu w branży muzycznej, gdyby nie jego wierna żona. Jego syn również ma duży wpływ na jego życie, choć ostatnimi czasy przyprawił ojca o wielki smutek. Kim tak naprawdę są żona i syn twórcy utworu "Oczy Zielone"? 

Kim jest Zenek Martyniuk?

Zenek Martyniuk jest artystą urodzonym 23 czerwca 1969 roku w Gredelach, czyli we wsi w województwie podlaskim. Jest również liderem discopolowego zespołu Akcent oraz jedną z największych gwiazd tego gatunku muzycznego.

Zenek Martyniuk to jeden z najbogatszych piosenkarzy związanych z disco polo. Nim jednak dorobił się wielkiej fortuny, która liczona jest w dziesiątkach milionów złotych, nie wiódł dostatniego życia.

Urodził się na podlaskiej wsi, a następnie przeniósł do Białegostoku, gdzie edukował się w miejscowej szkole. Zenek Martyniuk ukończył IV Liceum Ogólnokształcące (Białystok) a następnie kontynuował edukację w Studium Ekonomicznym w Bielsku Podlaskim.

Już jako 7-letnie dziecko pasjonował się muzyką. Postanowił związać z nią swoją przyszłość, nie tylko prywatną, ale również zarobkową. Już jako maluch pobierał nauki muzyczne od swoich wujków, którzy zarabiali na życie grając na weselach i wiejskich balangach.

Zenek Martyniuk wcale nie rozpoczął swojej kariery w zespole Akcent. Wcześniej pojawiał się w takich składach jak "Akord" oraz "Centrum". Akcent założył dopiero pod koniec 1989 roku. Jego partnerem muzycznym był wtedy Mariusz Anikiej.

Zenek Martyniuk zasłynął na całą Polskę tworząc hit "Przez twe oczy zielone" obejrzano w serwisie YouTube ponad 100 milionów razy.

Kim jest żona Zenka Martyniuka Danuta Martyniuk?

Żona Zenka Martyniuka nazywa się Danuta Martyniuk. Pasjonuje się podróżami i dba o interesy finansowe męża. Aż trudno uwierzyć, że ich małżeństwo jest niesamowicie szczęśliwe aż od 30 lat. Ich miłość nadal jest niesamowicie gorąca i to właśnie Danusia w dużej mierze odpowiada za wielki sukces jaki osiągnął jej mąż.

Danuta Martyniuk jest z zawodu pielęgniarką, aczkolwiek mimo niskich płac w tym zawodzie, w żaden sposób nie musi się bać o swój status ekonomiczny. Nie chodzi tylko o to, że Zenek zarabia miliony złotych jako jeden z największych gwiazdorów disco polo w Polsce. Przede wszystkim żona Martyniuka jest... główną dysponentką jego majątku. To właśnie jej powierzył opiekę nad swoimi pieniędzmi.

To właśnie Danuta Martyniuk zarządza pieniędzmi męża i nie jest tak od dziś. Okazuje się, że dba o portfel męża od początku jego kariery. Odpowiednio dokonywała wydatków oraz niezbędnych inwestycji w jego rozwój, przez co miała olbrzymi wpływ na jego wielki sukces.

Jeśli dodamy, że Zenek Martyniuk zarabia rocznie około 10 milionów złotych, to zaczynamy rozumieć jak istotną rolę pełni Danuta Martyniuk, która jako pielęgniarka mogłaby liczyć na pensję w wysokości maksymalnie kilku tysięcy złotych brutto.

To właśnie Danucie Zenek Martyniuk zadedykował swoją miłosną piosenkę "Sonet dla miłości".

Danuta Martyniuk jest niesamowicie ciepłą i miłą osobą, która potrafi powalić na kolana swoją serdecznością oraz poczuciem humoru. Jej opowieść o tym jak panicznie bała się egzaminu na prawo jazdy po prostu rozczula. Zdradziła, że kiedyś prosiła wszystkich dookoła, by gdzieś ją podwieźli, ale w końcu powiedziała "dość" i po długich latach zdała egzamin.

Jak Zenek Martyniuk poznał się z żoną?

Zenek Martyniuk zdradził, że swoją żonę poznał podczas majówki w Grabowcu i niemalże od razu obdarzył ją uczuciem. Twierdzi, że była to miłość od pierwszego wejrzenia. Zobaczył ją w uroczej, różowej sukieneczce i był zachwycony jej zgrabną urodą. Przede wszystkim sparaliżował go widok jej cudownych, szczuplutkich nóg. Co ciekawe, przedstawił się jej jako... Krystian. Twierdzi, że w tym czasie panowała moda na zmienianie swoich imion.

Gdy tylko dowiedział się, że jest pielęgniarką, był już zakochany po uszy. Nie potrzebował więcej i był pewien swojego uczucia, które było tak silne, że przetrwało do dziś. To już 30 lat wiernej, pięknej miłości! Zenek Martyniuk przyznaje, że czasem kłóci się z żoną, ale jest przekonany, iż są dla siebie stworzeni.

- Po paru godzinach wszystko wraca do normy - komentują Martyniuk z żoną.

Zenek Martyniuk podkreśla w rozmowie z mediami, że do dziś uwielbia rozpieszczać swoją żonę. Nieustannie przynosi jej świeżutkie kwiaty i to niezależnie od pory roku. Dodaje, że z wielką lubością kupuje jej liczne prezenty, wśród których prym wiodą drogie bransoletki oraz eleganckie perfumy, które kuszą swą zmysłowością.

Żona Zenka Martyniuka wręcz uwielbia podróże, dlatego często wyjeżdża z mężem na jego trasy koncertowe. Szczególnie dobrze wspomina wielką muzyczną wyprawę Zenka do Stanów Zjednoczonych, podczas której oczywiście mu towarzyszyła.

Ile zarabia Zenek Martyniuk?

Zenek Martyniuk zarabia prawdziwe kokosy. W 2017 roku zainkasował 12 milionów złotych. Jego przychody w ostatnim czasie rzadko schodziły w skali roku poniżej 10 milionów złotych. Z samych koncertów Zenek zarabia około 7,5 milionów złotych. Z jednej imprezy otrzymuje średnio 25 tysięcy złotych, a rocznie koncertów gra około trzystu!

Pamiętajmy również, że jeśli chodzi o pełen budżet, są to jedynie estymowane wartości na podstawie liczby sprzedanych płyt, zagranych koncertów i występów w reklamach. Wiele kontraktów Zenka Martyniuka jest owianych tajemnicą co do kwot, dlatego możemy jedynie zgadywać ile tak naprawdę zarabia Zenek Martyniuk.

Wiadomo jednak, że mimo kolosalnych zarobków, Zenek Martyniuk jest bardzo skromnym człowiekiem, który nie lubi wyrzucania pieniędzy w błoto. To samo dotyczy jego żony, Danusi. To właśnie ona pilnuje ich rodzinnego budżetu dbając o to, by nie kupowali niczego zbędnego. Danuta w domu Martyniuków jest odpowiedzialna za finanse i ze swojej roli wywiązuje się wręcz wybornie. Wyznaje zasadę, iż pieniądze należy wydawać racjonalnie nawet gdy jej mąż jest w stanie zarobić kilkadziesiąt tysięcy złotych w jeden wieczór.

Zenek Martyniuk zdradził, że ma świadomość ile zarabia, ale stara się inwestować bardzo mądrze i ostrożnie. Woli spokojnie mnożyć kapitał niż prowadzić hulaszcze życie.

Kim jest syn Zenka Martyniuka Daniel Martyniuk?

Synem Zenka Martyniuka jest Daniel Martyniuk, który ma 27 lat i jest absolwentem Akademii Morskiej w Gdyni. Absolutnie nie wdał się w tatę i nie zamierzał rozpoczynać kariery w branży disco polo.

Daniel Martyniuk postanowił, że zostanie... marynarzem. Po ukończeniu szkoły w Gdyni został oficerem nawigacji. Tak jak Danuta Martyniuk, Daniel wręcz uwielbia podróże. Spełnił swoje marzenia, ponieważ na statkach opłynął niemalże cały świat.

Zenek Martyniuk przekazał jednak, że jego syn nie ma wcale tak łatwego życia. Przede wszystkim problem tkwi w charakterze jego pracy, która wymaga długiej nieobecności w domu, na czym cierpią jego relacje rodzinne. Daniel Martyniuk przygotowywał się do ślubu, co bardzo uradowało jego rodziców.

Doszło jednak do rozstania, które boleśnie przeżył sam Zenek Martyniuk. Liczył bowiem na to, że jego syn się ożeni, a on wkrótce zostanie dziadkiem. Niestety, być może wybranka serca Daniela nie potrafiła zaakceptować jego ciągłych podróży i nieobecności. Daniel Martyniuk był zaręczony z przepiękną dziewczyną. Na ten moment Anna Michalak, bo tak zwała się jego wybranka, nie stanie z nim jednak na ślubnym kobiercu.

Ile lat ma Zenek Martyniuk?

Zenek Martyniuk urodził się 23 czerwca 1969 roku i obecnie ma 49 lat.

Jaki jest wzrost Zenka Martyniuka?

Zenek Martyniuk nie jest zbyt wysokim mężczyzną. Mierzy 176 cm wzrostu.

Co łączy Zenka Martyniuka z miejscowością Gredele?

Zenek Martyniuk urodził się we wsi Gredele, w województwie podlaskim.

Jakie piosenki nagrał Zenek Martyniuk?

Zenek Martyniuk ma na swoim koncie setki utworów oraz kompozycji muzycznych. Niewielu wie, że piosenkarz potrafi śpiewać w języku romskim oraz doskonale oponował sztukę gry na gitarze akustycznej.

Jego największe hity to takie utwory jak:

 • Życie to są tylko chwile
 • Przez Twe oczy zielone
 • Przekorny los
 • Skradłaś wszystko
 • Kochana wierzę w miłość
 • Biorę urlop od Ciebie
 • Prawdziwa miłość to ty
 • Taką cię wyśniłem
 • W sercu mi graj
 • Królowa nocy
 • Rodzinny dom
 • Teraz już wiem
 • Pragnienie miłości
 • Gwiazda
 • Chłopak z gitarą
 • Sonet dla miłości

Czy Zenek Martyniuk ma piosenki na Youtube?

Zenek Martyniuk publikuje swoje hitowe utwory również w serwisie YouTube. Znajdziemy na nim takie kultowe piosenki disco polo zespołu Akcent jak: Przez Twe Oczy Zielone, Zaczarowane Oczy, Przekorny Los, Czekam na Ciebie, Gwiazda, Królowa Nocy czy Życie To Są Chwile. Piosenki i teledyski Zenka Martyniuka na YouTube są oglądane dziesiątki milionów razy. Zenek Martyniuk jest jednym z najpopularniejszych polskich twórców w serwisie YouTube.

Co robi Zenek Martyniuk w 2018 roku?

Zenek Martyniuk w 2018 roku kontynuuje swoją karierę muzyczną. Nagrał między innymi hitowy utwór "Zaczarowana Wyspa". Aktywnie koncertuje i klasycznie dał wspaniały występ na festiwalu w Ostródzie. Nagrał również utwór z okazji Mistrzostw Świata 2018 w Rosji o tytule "Przez Emocje Oszalałem".

Gdzie gra koncerty Zenek Martyniuk?

Zenek Martyniuk gra koncerty nie tylko w całej Polsce, ale również za granicą. Pojawia się na imprezach nie tylko w Europie, ale również poza naszym kontynentem. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się jego trasy koncertowe w Stanach Zjednoczonych.

Zenek Martyniuk swego czasu grał około 300 koncertów rocznie, jednakże w 2018 roku ogłosił, że jest już wyczerpany intensywnym życiem gwiazdora disco polo i musi odpocząć.

Czy Zenek Martyniuk kończy karierę?

Zenek Martyniuk póki co nie kończy kariery, jednakże w 2018 roku ogłosił, że jest już wyczerpany. Ogłosił, że "nie ma już siły". Ogłosił, że póki co nie rezygnuje ze śpiewania, ale będzie musiał ograniczyć swoją karierę i wstrzymać jej szalony rozwój.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News