Z czego zrobić różaniec? Proste sposoby
Wikipedia
Agata Karczewska - 21 Maja 2019

Z czego zrobić różaniec? Wyjdzie piękny

Z czego zrobić różaniec? W sezonie komunijnym jest to bardzo popularne pytanie. Nie ma sensu kupować kolejnego klasycznego różańca, lepiej zrobić własny, który będzie oryginalny.

Z czego zrobić różaniec? Tak naprawdę istnieje cała masa materiałów, które nadają się do zrobienia różańca. Wszystko zależy od kreatywności i estetycznych upodobań twórcy. Na rynku gadżetów religijnych różaniec nadal jest jednym z najczęściej kupowanych produktów. Występuje w milionie różnych kolorów i rodzajów. Oczywiście można również kupić gotowy różaniec, natomiast dużo cenniejszy będzie taki wykonany własnoręcznie.

Z czego zrobić różaniec? Sprawdzone pomysły

W okresie komunijnym, czyli na wiosnę, różaniec jest jednym z najpopularniejszych i najbardziej poszukiwanych gadżetów religijnych. Wszystkie dzieci dostają swój pierwszy różaniec z okazji przyjęcia sakramentu komunii, jako upamiętnienie tej uroczystości i zachęta do codziennej modlitwy. Nikt nie chce mieć takiego samego różańca, jak wszyscy, więc dobrym pomysłem jest wykonanie go własnoręcznie. Jak się za to zabrać? Tak naprawdę jedynym, co nas ogranicza jest artystyczna wyobraźnia. Na materiały wcale nie trzeba wydawać dużych pieniędzy.

Klasycznym sposobem na zrobienie różańca jest użycie zwykłego sznurka i zawiązanie supełków w odpowiednich miejscach, które mają symbolizować kolejne tajemnice. Innym ciekawym patentem jest wykorzystanie ziaren kawy. Taki różaniec będzie nie tylko pięknie wyglądał ale również pachniał. Idąc tym kulinarnym tropem, ciekawym pomysłem jest także wykonanie różańca z produktów spożywczych takich jak: cukierki, ciastka, makaron, nasiona dyni, fasola, orzechy, winogrona czy żelki. Należy jednak liczyć się z tym, że tak wykonany różaniec będzie miał swoją określoną datę przydatności.

Jeszcze łatwiejszym sposobem jest wizyta w pobliskim lesie i poszukanie materiałów w postaci szyszek, jarzębiny, żołędzi czy kasztanów. Jeżeli ktoś chce zrobić różaniec, który będzie bardzo kolorowy czyli tak zwany misyjny, powinien udać się do pasmanterii i kupić koraliki. Są one bardzo tanie, a efekt może być oszałamiający. Warto przypomnieć, że na różaniec misyjny składa się z pięciu części oznaczonych określonym kolorem. Kolor zielony symbolizuje modlitwę za Afrykę, czerwony za Amerykę, biały za Europę, żółty za Azję a niebieski za Oceanię. Po wybraniu materiałów różańcowych, na końcu warto się zastanowić nad tym jak zakończyć swoje dzieło, czyli z czego wykonać krzyż. Można go upleść ze sznurka, zrobić ze sklejonych koralików a nawet skonstruować z patyczków do lodów.

Źródło: Nowiny24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News