wiersze na dzień ziemi
geograph.org.uk/Gerald England
Adrian Sobolewski - 16 Kwietnia 2019

Wiersze i piosenki na Dzień Ziemi. Propozycje dla przedszkolaków

Wiersze na Dzień Ziemi - rymowanki i piosenki to najlepszy sposób, aby dzieci zapamiętały fakty o ważnych wydarzeniach i ideach. Dzień Ziemi to zdecydowanie ważny moment - chodzi o przetrwanie i dobry stan planety, na której żyjemy. Jakimi wierszykami możemy zabawić najmłodsze pociechy?

Wiersze na Dzień Ziemi to fajny sposób, aby nasze najmłodsze dzieci poznały podstawy ekologii i dowiedziały się czegoś więcej na temat planety, na której żyją. Święto naszej planety jest już dziś, dlatego przedstawiamy najlepsze wierszyki i piosenki, którymi możemy zabawić dzieci.

Co to jest Dzień Ziemi? Kiedy jest?

Ludzie żyją na Ziemi od setek tysięcy lat. Przez ten czas, stopniowo uczyliśmy się ją transformować - zaczynając od ścinania drzew, kończąc na ogromnych kopalniach i wielkich, betonowych wieżowcach. Działania człowieka - szczególnie od czasu rewolucji przemysłowej - zaczęły mieć widoczny wpływ na stan naszej planety. Temperatury zaczęły rosnąć, a stan powietrza zdecydowanie się pogorszył.

Pierwsze obchody Dnia Ziemi odbyły się 21 marca 1970 roku. 21 marca nie został wybrany przypadkowo. Po pierwsze, ważne było, aby Dzień Ziemi odbywał się na wiosnę. Jest to pora roku, która kojarzy się z nowym początkiem i odrodzeniem, kiedy wszystko się zieleni. Ponadto 21 marca to dzień równonocy wiosennej - tego dnia zarówno dzień, jak i noc, trwają równo 12 godzin. Ma to symbolizować zarówno harmonię między wszystkimi ludźmi, jak i harmonię na linii człowiek-Ziemia.

W 2009 roku rezolucja ONZ ogłosiła również obchody drugiego Dnia Ziemi, zwanego Międzynarodowym Dniem Matki Ziemi. Jego data została ustalona na 22 kwietnia.

Wiersze i piosenki na Dzień Ziemi w szkole i przedszkolu

Dla mniejszych dzieci piosenki i wierszyki to najlepszy sposób aby połączyć naukę z zabawą. Na szczęście możemy ich znaleźć wiele w internecie, dlatego nie musimy się martwić, że nie będziemy mogli zapełnić czymś czasu maluchów.

Wiersze na Dzień Ziemi często skupiają się na dobrym traktowaniu środowiska naturalnego i pamiętaniu o podstawach ekologii - takich jak recykling czy niemarnowanie wody. Bardzo często mówią one też o naszej wdzięczności dla planety - dziękując za bycie naszą matką i możliwość życia na niej. oto jeden ze świetnych wierszy na ten czas:

Moja Ziemio ukochana
życzę słońca Ci od rana
czystej wody i powietrza
żebyś była coraz „lepsza”.
Pięknych pól i czystych lasów,
trochę chmurek, śpiewu ptaków,
pięknych kwiatów letnią porą
boś Ty naszą jest podporą.
Bardzo wszyscy Cię kochamy
i się bardzo postaramy,
by najmniejszy skrawek Twój
czysty był, jak wody zdrój.

Piosenki na Dzień Ziemi przekazują podobne wartości i pomysły. Często są żywe i wyrażają naszą wdzięczność dla planety. Jeśli chcemy, możemy dać dzieciom też coś bardziej "dorosłego" do posłuchania. Znany hit Michaela Jacksona "Heal the World" może być świetnym pomysłem. Jeśli potrzebne nam jednak coś dziecięcego - na to też mamy pomysł!

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Kiedy jest Dzień Ziemi 2019? Zbliża się wielkimi krokami
  2. Zbliża się Dzień Ziemi. Poznaj ciekawostki i informacje na jego temat
  3. Kiedy jest Lany Poniedziałek 2019? Śmigus-dyngus kochają wszystkie dzieci
  4. Życzenia na Lany Poniedziałek. Powiedz je, a potem ochlap bliskiego wodą
  5. Co powinno być w koszyku wielkanocnym? Symbolika święconki

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News