Wesele 2019. Gdzie zorganizować?
youtube/GlammyFreak
Wiadomości Pikio - 10 Maja 2019

Wesele - w jakim stylu? Symbole, motywy, miejsca

Wesele 2019. Lato kojarzy się głównie z sezonem urlopowym oraz beztroskim wypoczynkiem. Dla zakochanych jest to jednak szczególna pora roku z innego powodu. To właśnie wtedy zawiera się najwięcej małżeństw, a organizatorzy wesel i właściciele domów weselnych mają wielkie żniwa. Gdzie zorganizować wesele, aby na długo zapadło w pamięci gości? Prezentujemy najnowsze trendy

Wesele 2019 - wydarzenie i data, które do końca życia zapamiętają tegoroczni nowożeńcy. Lato zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim sezon na śluby i wesela. Zakochani już niedługo powiedzą sobie sakramentalne "tak". Zanim jednak do tego dojdzie, chcą perfekcyjnie zaplanować dzień, który przejdzie do historii ich związku jako najważniejsze wydarzenie w życiu.

Wesele 2019. Popularne motywy

Każda kobieta od wczesnych lat marzy o cudownym mężu, ślubie jak z bajki i niepowtarzalnym weselu. Kiedy wreszcie nadchodzi ten piękny czas, zaczyna się stres związany z organizacją. Jak zaplanować idealne wesele? Przede wszystkim planowanie tak ważnego wydarzenia powinno zacząć się z dużym wyprzedzeniem. Obecnie pary rezerwują terminy nawet 3 lata wcześniej. Najważniejsze jest miejsce - sala weselna. Jeżeli nie ogranicza nas budżet, możemy zaprosić gości nad morze, mazury, czy za granicę - taka forma jest coraz bardziej popularna, jednak nadal uważana za wyjątkowo ekskluzywną. Warto pamiętać o zarezerwowaniu zespołu muzycznego, fotografa, a także zabukowaniu hotelu dla gości i doborze wyjątkowego menu.

Wesela kiedyś kojarzyły się głównie z dobrą zabawą, pysznym jedzeniem i balem do białego rana. W dzisiejszych czasach panny młode bardzo często pragną urozmaicić najważniejszy dzień w swoim życiu. Imprezy weselne przybierają więc nową, tematyczną formę. Jakie motywy są najpopularniejsze?

Wesele w stylu rustykalnym, w plenerze, stodole, a może klub?

Styl rustykalny - kolorowy, związany ze wsią, obfity w polne kwiaty, inspirowany naturą, rękodziełem i prostotą formy. Obecnie coraz bardziej popularna tematyka weselna. Panny młode uwielbiają polne kwiaty, a ich kolorowe płatki na stołach oraz naturalny zapach sprawią, że wesele będzie oryginalne i zjawiskowe.

Stodoła na pierwszy rzut oka wydawać by się mogła zbyt egzotycznym miejscem na wesele. Wręcz przeciwnie, można zorganizować w niej wspaniałą imprezę w pełni czując klimat wiejskiej beztroski. Polacy decydują się na wesele w stodole również w ramach redukcji kosztów. Wiążąc przyjemne z pożytecznym para młoda może liczyć na idealną uroczystość.

Śluby w plenerze cieszą się ogromną popularnością. Często spotykane w amerykańskich filmach wesela na plaży, nad jeziorem czy w pięknym dworku to wyjątkowa sceneria na powiedzenie sobie sakramentalnego "tak". O ile tylko dopisze pogoda, co latem jest bardzo prawdopodobne, o tyle ślub pod gołym niebem nasi goście weselni zapamiętają na długo.

Rzadką i bardzo awangardową formą imprezy ślubnej jest zabawa w klubie. Państwo młodzi wynajmują oddzielną salę, gdzie bawią się do rana w dyskotekowym klimacie przy utworach puszczanych przez DJ-a. Ta forma wesela częściej powtarza się w przypadku państwa młodych, którzy mogą cieszyć się bardzo młodym wiekiem.

Wesele - symbole

Przy organizacji wesele oraz w dniu ślubu powinniśmy pamiętać o zwyczajach i symbolach z nim związanych. Najważniejsze i nieodłączne elementy ceremonii zaślubin to:

Błogosławieństwo - w domu panny młodej zbiera się rodzina, na której oczach rodzice panny młodej i pana młodego udzielają nowożeńcom błogosławieństwa na całe życie.

Obsypanie ryżem lub płatkami kwiatów - po ceremonii ślubnej Nowożeńcy opuszczają kościół, a po przekroczeniu jego progu zostają obrzuceni ryżem lub płatkami kwiatów, co ma im przynieść szczęście.

Powitanie chlebem i solą - po przybyciu do miejsca, w którym ma się odbywać zabawa weselna, Nowożeńcy witani są chlebem, solą i dwoma kieliszkami wódki („Witamy was chlebem i solą, aby Wam chleba i soli nigdy w życiu nie zabrakło").

Pierwszy taniec - gdy goście zasiądą do stołów, podawany jest pierwszy, ciepły posiłek. Tuż po nim przychodzi czas na pierwszy taniec pary młodej.

Oczepiny - były i nadal pozostają zwyczajem obchodzonym przez większość narodów słowiańskich, jednak dziś wyglądają zupełnie inaczej. Przed wiekami oczepiny polegały na wyprowadzeniu Panny Młodej z głównej sali, w której odbywała się zabawa weselna, do mniejszego pomieszczenia, zdjęciu z głowy wianka, ścięciu włosów i wsunięciu na głowę tzw. „czepca” (stąd nazwa „oczepiny”). Dzisiejsze oczepiny polegają na udziale gości weselnych i Pary Młodej w różnych, mniej lub bardziej śmiesznych zabawach.

Rzucanie welonem lub bukietem ślubnym to zwyczaj, którego historia sięga czternastowiecznej Francji. Odbywa się ono tuż po północy, na samym początku oczepin. Panna Młoda ma zawiązane oczy, a wokół niej, w rytm muzyki, w kółku tańczą wszystkie, obecne na sali, niezamężne kobiety. Gdy muzyka milknie, Panna Młoda rzuca za siebie welon lub bukiet i wg tradycyjnych wierzeń ta z panien, która go złapie, jako pierwsza w najbliższym czasie wyjdzie za mąż.

Według angielskiej tradycji panna młoda powinna pamiętać, aby na ślub założyć cztery wyjątkowe rzeczy: coś niebieskiego, pożyczonego, nowego i starego. Ma się to walnie przyczynić do szczęścia przez resztę jej małżeńskiego życia.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL

  1. Gdzie są najbardziej romantyczne miejsca w Polsce? Można się tam oświadczyć
  2. Gdzie jechać na urlop z niemowlakiem? Trzeba dopasować wakacje do dziecka
  3. Gdzie na Urlop 2019? Zaplanuj go już dziś
  4. Gdzie na weekend poza miastem? Spędź miło czas z najbliższymi
  5. Gdzie w Polsce można pojechać na długi weekend? Najlepsze pomysły

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News