Tomasz Sekielski - dieta dziennikarza.
facebook.com/tsekielski
Wiadomości Pikio - 10 Czerwca 2019

Tomasz Sekielski: Odchudzanie to jedna z jego głównych misji

Tomasz Sekielski jest czołowym dziennikarzem radiowym i telewizyjnym w Polsce. Zasłynął z nietuzinkowych komentarzy politycznych, odważnych śledztw dziennikarskich, a także ciekawych publikacji w prasie, internecie i książkach. Jego ostatni film dokumentalny "Tylko nie mów nikomu" wywołał ogólnokrajową dyskusję bijąc w sieci rekordy wyświetleń. Prywatnie publicysta zmaga się ze sporą nadwagą. Kilka miesięcy temu zapowiedział publiczne odchudzanie.

Tomasz Sekielski jest jednym z topowych dziennikarzy w kraju. Związany niegdyś z telewizją publiczną oraz stacją TVN, od dłuższego czasu swoją publicystyką dzieli się głównie w internecie. Prywatnie zmaga się z dużą nadwagą. Wiosną tego roku ogłosił początek walki ze swoją chorobą. Jego plan jest niezwykle ambitny, bowiem dziennikarz zamierza schudnąć aż sto kilogramów. Pomóc w osiągnięciu celu ma mu publiczne odchudzanie, które jak twierdzi, będzie dodatkową motywacją.

Tomasz Sekielski - waga dziennikarza

Absolwent technikum budowlanego swoją przygodę z dziennikarstwem rozpoczął w bydgoskim, katolickim radiu VOX. Jego warsztat i umiejętności walnie przyczyniły się do rozwoju jego dalszej kariery. Najpierw rozpoczął pracę w radiach Wawa oraz Radio dla Ciebie, a w 1997 roku rozpoczął przygodę na stanowisku reportera Faktów TVN. To właśnie praca w jednym z najchętniej oglądanych programów informacyjnych w Polsce przyniosła mu ogromny rozgłos. Był korespondentem w Kosowie, skąd zdawał sprawozdania na temat przebiegu wojny. Relacjonował także zatonięcie okrętu Kursk w okolicach Murmańska oraz prace komisji śledczej w sprawie afery Rywina. Prowadził piątkowe wydania Kropki nad oraz wiele programów z Andrzejem Morozowskim. Najpopularniejszym okazał się Teraz My, do którego publicyści zapraszali polityków z pierwszych stron gazet. Sekielski i Morozowski prowadzili także śledztwo dziennikarskie w sprawie domniemanej korupcji w rządzie Prawa i Sprawiedliwości w latach 2005-2007.

Tomasz Sekielski nie ograniczał swojej działalności jedynie do szklanego ekranu. Współpracował z tygodnikiem Wprost oraz radiem Tok FM. W latach 2013 - 2016 był związany z telewizją publiczną. Od 2018 rozpoczął emisję swoich programów w serwisie Youtube, jest także jednym z prowadzących Onet Rano w portalu internetowym Onet.pl

11 maja 2019 roku dziennikarz opublikował w internecie film dokumentalny "Tylko nie mów nikomu". Trwający 121 minut dokument opowiada o wykorzystywaniu małoletnich przez księży katolickich w Polsce i ukrywaniu tych praktyk przez kościelnych hierarchów. Film wywołał ogromne kontrowersje bijąc jednocześnie rekordy wyświetleń w sieci.

Tomasz Sekielski jest jednym z najbardziej utytułowanych dziennikarzy w kraju. Poniżej prezentujemy listę nagród, które otrzymał podczas swoje publicystycznej kariery:

 • W 2005 otrzymał nagrodę dla najlepszego sprawozdawcy parlamentarnego w kategorii "telewizja" w konkursie Stowarzyszenia Parlamentarzystów Polskich.
 • W 2006 otrzymał razem z Andrzejem Morozowskim i Andrzejem Turskim Wiktora w kategorii "publicystyka" oraz – również z Morozowskim – nagrodę im. Andrzeja Woyciechowskiego.
 • Wspólnie z Andrzejem Morozowskim w programie Teraz my!, 26 września 2006 przedstawili materiał nagrany za pomocą ukrytej kamery ukazujący polityczne negocjacje dotyczących stanowisk w Rządzie RP, co wywołało tzw. „aferę taśmową”. 18 grudnia 2006 otrzymali za to tytuł dziennikarza roku Grand Press 2006.
 • Wespół z Andrzejem Morozowskim był laureatem Telekamer 2007 i 2008.
 • W 2010 otrzymał statuetkę ProwokaTOR w plebiscycie MediaTory.
 • Wraz z bratem Markiem Sekielskim, współtwórcą filmu "Tylko nie mów nikomu", w maju 2019 otrzymał Nagrodę Specjalną Press Club Polska za ten właśnie dokument.

Prywatnie publicysta jest mężem Anny Sekielskiej. Wspólnie wychowują dwójkę dzieci: Julię i Łukasza. Popularny redaktor od wielu lat zmaga się z nadwagą. Kilka miesięcy temu otwarcie przyznał się do swojej choroby i zapowiedział początku walki ze zbędnymi kilogramami. Jego waga w kulminacyjnym momencie wynosiła 185 kg.

Tomasz Sekielski - odchudzanie

Oprócz misji zawodowych w postaci odważnych śledztw dziennikarskich, redaktor przed tą najważniejszą musi zmierzyć się w życiu prywatnym. Wiosna tego roku zapowiedział początek walki z nadwagą. Celem Tomasza Sekielskiego jest osiągniecie wagi w granicach 85 kg. Dziennikarz chce zatem schudnąć aż sto kilogramów.

Publicysta otwarcie mówi o tym, że jeżeli nie zacząłby się odchudzać, to już wkrótce jego żona mogłaby zostać wdową, a on sam osierociłby dwójkę dzieci. Powaga sytuacji spowodowała jego ogromną determinację. Dodatkową motywacją jest dzielenie się efektem diety i ćwiczeń w mediach społecznościowych. Redaktor udostępnia na Youtube filmy, na których dzieli się ze swoimi fanami postępem w procesie odchudzania.

Na pytania o dietę i rodzaj przygotowywanych i spożywanych potraw, odpowiada:

- Na śniadanie trzy łyżeczki płatków owsianych i następne trzy żytnich zalanych wodą. Do tego kilka rodzynek i kilka rozdrobnionych orzechów włoskich. Na drugie śniadanie była przekąska z selera naciowego i koktajl warzywny. Ja bardzo lubię seler. I w ogóle lubię wszystko poza brukselką.

-Trzeba przygotować jedzenie do pojemniczków i zabrać ze sobą. Mogę też na obiad zjeść sałatkę z tuńczykiem w sosie własnym. W każdej restauracji mogą coś takiego przyrządzić. A puszkę tuńczyka wożę ze sobą.

Panu Tomaszowi życzymy wytrwałości w dążeniu do obranego celu, a wszystkim tym, którzy pragną jak dziennikarz zrzucił zbędne kilogramy zachęcamy do śledzenia jego poczynań w internecie. Poniżej umieszczamy pierwszy odcinek z cyklu SEKIELSKI ODCHUDZANIE.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL

 1. Tylko nie mów nikomu online. Gdzie obejrzeć film za darmo?
 2. Tylko nie mów nikomu - kontrowersyjny film Sekielskiego już wzbudza emocje
 3. Dieta ketogeniczna zdobywa coraz więcej zwolenników. Jakie daje efekty?
 4. Mity i prawdy na temat octu jabłkowego. Czy pozytywnie wpływa na nasz organizm?
 5. Ile zarabia dietetyk w Polsce? Bardziej opłaca się pracować za granicą

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News