Światowy Dzień Gwiezdnych Wojen
commons.wikimedia.org/The Conmunity - Pop Culture Geek
Adrian Sobolewski - 18 Kwietnia 2019

Światowy Dzień Gwiezdnych Wojen - jak obchodzi się go w Polsce?

Światowy Dzień Gwiezdnych Wojen 2019 to ważna data dla każdego miłośnika sagi. Na czym polega fenomen tej serii filmów i kiedy obchodzimy jej nieoficjalne święto? Data tego święta skrywa w sobie ciekawą tajemnicę - wiecie dlaczego została ustalona akurat na ten dzień?

Światowy Dzień Gwiezdnych Wojen to międzynarodowe święto fanów "Star Wars". Niektórych może zaskakiwać samo istnienie takiego dnia, ale fani tej serii są tak oddani, że nie może dziwić ich potrzeba wyrażania miłości do ukochanych filmów w taki sposób.

Światowy Dzień Gwiezdnych Wojen - kiedy obchodzimy?

W historii powstawania Gwiezdnych Wojen jest wiele ważnych dat. Dzień świętowania dla fanów tej sagi mógł równie dobrze przypadać na rocznicę premiery pierwszej części oryginalnej trylogii, czy może w dzień urodzin George'a Lucasa. Jednak fani zdecydowali, że zdecydowanie ważniejszą datą jest ta, która została "objawiona" w filmie. Jedną z najpopularniejszych fraz, która swój początek miała już w pierwszej części z 1977 roku, jest "May the Force be with you" - czyli niech Moc będzie z tobą. Po angielsku początek tej frazy brzmi podobnie do "May the 4th" - czyli 4 maja. Dlatego właśnie tego dnia obchodzą swoje święto fani Star Wars.

Światowy Dzień Gwiezdnych Wojen - Warszawa i cała Polska też świętują

Star Wars zdobyło sobie fanów na całym świecie, a na premierę każdego nowego filmu, których od nabycia LucasFilms przez firmę Disney jest coraz więcej, przychodzą rzesze wiernych fanów. Szał na punkcie Gwiezdnych Wojen dotarł również do Polski. W naszym kraju organizowane są konwencje i zloty fanów, na ComicCon Star Wars jest jednym z najpopularniejszych stoisk, a obchody 4 maja są huczne i przyciągają tysiące osób, zarówno najmłodszych, jak i tych pamiętających jeszcze premierę oryginalnej trylogii.

Dla polskich fanów sagi Lucasa najlepszym miejscem do zdobywania informacji jest Bastion Star Wars - popularna strona internetowa. To tam można zdobyć informacje o najnowszych wydarzeniach związanych z serią. Tam też fani umawiają się na coroczne obchody Światowego Dnia Gwiezdnych Wojen. Warszawa jest zazwyczaj ich docelowym miejscem świętowania. Każdego roku w okolicach 4 maja organizowany jest Dzień Star Wars, który odbywa się w Forcie Sokolnickiego. Jest on organizowany przez S.W.A.T. Oczywiście nie chodzi o amerykańską jednostkę specjalną, tylko o Star Wars Artistic Team - grupę fanów, którzy nie dość, że organizują całe wydarzenie, to są też twórcami swoich własnych kostiumów na ten event.

Dzień Gwiezdnych Wojen Warszawa - co się będzie działo?

Spotkanie w Forcie Sokolnickiego jest istną ucztą dla każdego wielbiciela Star Wars. Każdego roku w planach są spotkania z bohaterami z filmu, w których wcielają się członkowie grupy S.W.A.T. Ponadto odwiedzający będą mogli zobaczyć wnętrza statków kosmicznych z filmów, wziąć udział w różnych konkursach i porozmawiać z innymi fanami serii.

A czy w waszych planach na majówkę jest wpisany Dzień Gwiezdnych Wojen?

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Data Międzynarodowego Dnia Gwiezdnych Wojen jest mistrzowska. Wiecie skąd się wzięła?
  2. Czy Światowy Dzień Książki dla Dzieci jest już niedługo? Odpowiedź jest zaskakująca
  3. Kiedy jest Dzień Grilla? Wiosna już w pełni, można świętować
  4. Czy można pić piwo nad Wisłą? Weź swoich przyjaciół
  5. Kiedy jest Dzień Ziemi 2019? Zbliża się wielkimi krokami

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News