studio tatuażu salony fryzjerskie
Artgrid Sergiu Jurca
Mateusz Sidorek - 3 Czerwca 2020

Studio tatuażu bezpieczniejsze niż salon fryzjerski? Komentarz założyciela jednej z największych platform.

Chociaż salony kosmetyczne i fryzjerskie mogą już funkcjonować, każde studio tatuażu pozostanie zamknięte do 6 czerwca. Wielu artystów do tej pory nie może zrozumieć decyzji rządu i uważa ją za niesprawiedliwą. Zdaniem Mata Łagowskiego, założyciela specjalnej platformy InkSearch, w studiach panuje mniejsze ryzyko zarażenia niż w innych salonach oferujących usługi kosmetyczne.

Każde studio tatuażu musi jeszcze poczekać na otwarcie do 6 czerwca. Osoby należące do tego środowiska nie mogą zrozumieć decyzji rządu, ponieważ według prawa świadczą usługi kosmetyczne. Jednak kosmetyczki oraz fryzjerzy mogli wznowić działalność już 18 maja, gdy rząd zdecydował się odwołać kolejne zakazy i obostrzenia.

Rodzice mogą skorzystać ze świadczenia w ramach 300+Ważne informacje dla rodziców, można dostać nawet 300 zł na dziecko. Padła konkretna dataCzytaj dalej

Jeśli studio tatuażu kojarzy wam się z obskurnym lokalem w piwnicy, z którego łatwiej niż nieestetyczny bohomaz jest wynieść jedynie wirus HCV czy HIV, to znak, że prawdopodobnie nigdy nie widzieliście, jak działają profesjonalni artyści. Wstrzykiwanie tuszu pod skórę staje się w naszym kraju coraz popularniejsze, co potwierdzają także statystyki. Z raportu CBOS wynika, że już w 2017 roku tatuaż miało 8 procent Polaków.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Alexandra Hildebrandt ma 61 lat i spodziewa się ósmego dzieckaW wieku 61 lat dowiedziała się, że jest w ciąży. Ciężko uwierzyć ile ma dzieci, ale najdziwniejsze jest co innegoCzytaj dalej

Studio tatuażu musi być sterylne

Studio tatuażu wciąż niektórym kojarzy się z miejscem, w którym można się zarazić niebezpiecznym wirusem. W rozmowie z portalem Noizz jednak Mat Łagowski, założyciel platformy InkSearch, która jest bazą artystów pracujących w europejskich miastach - dzięki niej możemy wyszukać studia, zarówno w Warszawie, jak i Londynie - odniósł się do sytuacji związanej z pandemią.

Dzisiaj grzeje:

1. Pracownicy TVP nie mogli dłużej milczeć. Wyszło na jaw jaka naprawdę jest Elżbieta Jaworowicz

2. Młoda mama nudziła się na kwarantannie. Zrobiła córce rzecz, przez którą internauci zmieszali ją z błotem

- Byliśmy, jesteśmy i będziemy sterylni aż do przesady. Naprawdę nie mamy innego wyjścia. Każde studio dba o czystość, w innym wypadku takiemu miejscu groziłaby utrata renomy i klientów. Pamiętajmy, że rynek tatuażu jest bardzo konkurencyjny. Artystów jest wielu, dlatego, gdy w jednym salonie stanie się cokolwiek złego, to kolejni klienci natychmiast skierują się do innych miejsc. Ta presja powoduje niebywałą dyscyplinę sanitarną wśród artystów. To nie jest kilka “psiknięć” płynem, jak w sklepach spożywczych - Łagowskiego cytuje Noizz.

Studio tatuażu potraktowane niesprawiedliwie

Mat Łagowski przyznał, że studio tatuażu jest miejscem bezpieczniejszym również podczas pandemii. To dlatego tak wielu artystów nie rozumie, dlaczego muszą czekać na otwarcie swoich miejsc pracy dłużej niż kosmetyczki czy fryzjerzy. Potwierdzenie jego słów możemy znaleźć w sytuacji, do której doszło w salonie w Wieluniu, gdzie u fryzjerki wykryto koronawirusa. Kobieta miała kontakt z ponad 60 klientami.

- Według mnie nie ma porównania między tatuatorem, który przyjmuje 1-2 osoby dziennie, a salonem fryzjerskim, gdzie strzyże się ludzi taśmowo nawet do 10 osób dziennie. Artysta tatuażu przed przyjęciem klienta daje mu do wypełnienia formularz, dotyczący jego bieżącego stanu zdrowia. To pozwala wstępnie poznać drugą osobę i zminimalizować ewentualne ryzyko. Co więcej, tatuatorzy często pracują w wydzielonych pomieszczaniach, mają własną przestrzeń pracy. Również podejście klienta jest nieco inne: osoba, która chce zrobić sobie tatuaż, przygotowuje się na ten moment tygodniami, a więc siłą rzeczy musi stosować się do zaleceń artysty - mówi Łagowski.

- Reasumując: branża utrzymuje najwyższe standardy sanitarne, a mimo to zostanie otwarta na samym końcu. Obrywamy najbardziej. To niesprawiedliwe - stąd pomysł promocji sztuki, tworzonej przez tatuatorów, rezerwacji sesji tatuażu za pośrednictwem internetu i wreszcie - koncepcja uformowania związku zawodowego lub stowarzyszenia - dodaje.

Studio tatuażu otwarte od 6 czerwca

Od 6 czerwca każdy będzie już mógł odwiedzić studio tatuażu. Artyści informują już na swoich profilach w mediach społecznościowych oraz stronach internetowych o nowych zasadach, jakie będą panowały podczas świadczenia usług. Wszystko wskazuje na to, że tatuatorzy podchodzą bardzo poważnie, zarówno do swojej pracy, jak i bezpieczeństwa klientów.

Obrazy Pikio

Obrazy Pikio

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jest ważna decyzja rządu. Duże zmiany czekają nas już 6 czerwca
  2. Wszyscy Polacy doskonale pamiętają Rogera Guerreiro. Aż trudno uwierzyć, czym zajął się po zakończeniu kariery
  3. W sieci pojawiło się nagranie z Michałem Szpakiem. Ciężko uwierzyć co kontrowersyjny gwiazdor ma na sobie
  4. 12-latka opalała się na podjeździe do domu, ojciec jej nie zauważył. Chwilę później doszło do tragedii
  5. Tylko nieliczni mają na dłoni pewien niezwykły symbol. Świadczy o wyjątkowości i ponadprzeciętnej inteligencji
  6. Smutek właścicieli restauracji. Ich biznesy upadły po wizycie Magdy Gessler

Ślub metamorfozaSchudła 100 kg, by w dniu ślubu swojego eks wyglądać lepiej niż panna młoda. Spektakularna przemianaCzytaj dalej

Źródło: Instagram @dagwra

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News