Skąd pochodzi Violetta Villas?
youtube.com/Violetta Villas
Klaudia Bochenek - 4 Września 2019

Skąd pochodzi Violetta Villas? Niesamowita historia

Skąd pochodzi Violetta Villas? Fani wybitnej polskiej diwy często zastanawiali się, gdzie mieszka gwiazda i jak wyglądały wczesne lata jej dzieciństwa. Wiadomo jedynie, że zmarła w swoim domu w Lewinie Kłodzkim, a wcześniej mieszkała pod Warszawą. Jaka jest prawda?

Skąd pochodzi Violetta Villas? Miejsce narodzin, jak też wczesnych lat życia gwiazdy owiane są tajemnicą. Aby ją zgłębić, należy poznać biografię wielkiej gwiazdy polskiej estrady. Mało kto wie, że piosenkarka znana na całym świecie urodziła się poza granicami Polski i nazywała się całkowicie inaczej.

Skąd pochodzi Violetta Villas?

Violetta Villas urodziła się poza granicami naszego kraju. Choć jej rodzice pochodzili z Polski, ona urodziła się 10 czerwca 1938 roku w Belgii, w miasteczku Verviers, w dzielnicy Heusy. Jej mama Janina nie pracowała, a zajmowała się domem; z kolei ojciec, Bolesław Cieślak, był górnikiem węgla kamiennego oraz kapelmistrzem w orkiestrze górniczej. Całe dzieciństwo spędziła w Liège.

Nie była jedynaczką, miała jeszcze siostrę Wandę oraz braci: Jerzego i Ryszarda. W Belgii została ochrzczona jako Violetta Élisa, ale ojciec zarejestrował ją jako Czesławę. Spędzając dzieciństwo w Belgii, nie sądziła, że w swoim życiu będzie dość często się przeprowadzać.

Pierwsza poważniejsza przeprowadzka czekała ją już w wieku 8 lat. Wtedy z całą rodziną poznała Polskę i zamieszkała w Lewinie Kłodzkim, w domu, w którym w późniejszych latach zmarła. Z biegiem lat i podejmowanej nauki podróżowała między Szczecinem, Wrocławiem a Warszawą. Jej sercu zawsze bliska była Belgia, z którą łączyła beztroskie wspomnienia, jednak nie zdecydowała się tam wrócić na stałe.

Swoją karierę wiązała z Polską, Francją oraz z USA. To właśnie w Ameryce poznała Franka Sinatrę, z którym miała mieć nawet krótki romans. Swoją ostroję znalazła w Magdalence pod Warszawą, w której zamieszkała wraz z synem Krzysztofem Gospodarkiem. Do Lewina Kłodzkiego przeniosła się wraz z opiekunką, nie informując nikogo, nawet własnego dziecka.

Nie Belgię jednak, z której pochodziła, ani nie Francję czy USA uważała za swój dom. Wolała zamieszkać w spokojnej wsi, przypominającej przytulne miasto i tutaj spędzić ostatnie lata swojego życia. Niestety, aż do śmierci pozostawała w konflikcie z Krzysztofem Gospodarkiem i doszło nawet do tego, że usunęła go z testamentu.

Źródło: Wikipedia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News