Skąd pochodzi Robert Lewandowski
Screenshot z youtube.com/TVPSport
Mateusz Nieścierowicz - 6 Kwietnia 2019

Skąd pochodzi Robert Lewandowski? Prywatne życie piłkarza

Skąd pochodzi Robert Lewandowski? Wielu zastanawia się nad tą kwestią. Piłkarze polscy często opowiadają o swoim dzieciństwie, które to spędzili w małych miasteczkach lub na wsiach, gdzie musieli pokonywać wiele kilometrów, aby dotrzeć na treningi w swoich pierwszych klubach. Czy u Roberta było podobnie?

Skąd pochodzi Robert Lewandowski? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo ciekawa - tak jak początki kariery wybitnego, polskiego napastnika. Poniższą wiedzą będziesz mógł pochwalić się wśród znajomych.

Robert Lewandowski pochodzenie

Robert urodził się 21 sierpnia w roku 1988. Jest rodowitym Warszawiakiem. Swoje dzieciństwo spędził w stolicy. Już od najmłodszych lat starał się większość swojego czasu spędzać razem z kolegami na kopaniu piłki. Kiedyś jednak nie było tak łatwo, jak teraz. Musieli oni zaspokoić swoją potrzebę rywalizacji grając na osiedlowych podwórkach, które to nie przypominały wyglądem dzisiejszych dobrze wyposażonych szkolnych boisk.

Swoje pierwsze kroki w karierze stawiał kolejno w Varsovii, Delcie, a także w Legii Warszawa. Ważnym momentem w życiu młodego, dobrze rokującego sportowca było zdobycie korony najlepszego strzelca (rok 2006 - Znicz Pruszków).

Gdy miał zaledwie 16 lat stracił swojego ojca, co było dla niego prawdziwym ciosem. Ojciec był zawsze dla niego wzorem, a także osobą, która wspierała bardzo jego karierę od samego początku. Po jego śmierci obiecał sobie, że weźmie odpowiedzialność za swoje życie i zrobi z niego użytego - co jak widać wyszło mu naprawdę świetnie.

A oto jego pierwszy wywiad z 2008 roku.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News