Skąd pochodzi Michał Wiśniewski
Instagram/Michał Wiśniewski
- 19 Września 2019

Skąd pochodzi Michał Wiśniewski? Życiorys muzyka

Skąd pochodzi Michał Wiśniewski? Wokalista zespołu Ich Troje nie miał łatwego dzieciństwa. Wielokrotnie zmieniał miejsce zamieszkania i musiał rozpoczynać swoje życie na nowo.

Skąd pochodzi Michał Wiśniewski? Wokalista wielokrotnie zmieniał miejsce swojego pobytu. Niestety piosenkarz już jako dziecko doświadczył wiele złego. Jego rodzice byli uzależnieni od alkoholu i wzięli ze sobą rozwód w 1975 roku. Wiśniewski musiał zamieszkać ze swoją babcią, a po jej śmierci trafił do domu dziecka. Początki życia wokalisty zespołu Ich Troje były zatem bardzo trudne.

Skąd pochodzi Michał Wiśniewski?

Po pobycie w domu dziecka, Wiśniewski tułał się po kilku rodzinach zastępczych. Po latach braku kontaktu z ojcem, postanowił się do niego odezwać w 1986 roku. Zaledwie 11 dni po ich wspólnym spotkaniu, jego tata popełnił samobójstwo. Wiśniewski poświecił nawet specjalny utwór swojemu ojcu, który nosi tytuł "Tango straconych".

Gdy był nastolatkiem, przeprowadził się do Niemiec. Tam podjął naukę w szkole muzycznej, w klasie fortepianu. Matka Wiśniewskiego również mieszkała w Niemczech, jednak wokalista nie mógł znieść jej alkoholizmu. Po kłótni z matką wrócił do Polski. Dopiero po latach pogodził się z nią i pomógł uporać się z chorobą alkoholową.

Po powrocie do Polski pracował w hurtowni cebuli, a także miał swoje własne biuro tłumaczeń. Przełom w życiu muzyka nastąpił, gdy poznał Jacka Łągwę. Mężczyźni zadecydowali o założeniu zespołu "Ich Troje". Wtedy jeszcze nie wiedzieli, jak wielki sukces osiągną. Zespół był kochany przez tysiące fanów i zdobywał listy przebojów. Dwukrotnie reprezentował nasz kraj podczas Konkursu Piosenki Eurowizji.

Wiśniewski zasłynął również z bogatego życia uczuciowego. Gwiazdor był bowiem już czterokrotnie żonaty. Ma czwórkę dzieci, a obecnie spodziewa się piątego potomka, z kolejną partnerką. Jego związki zawsze były bardzo burzliwe i trwały dosyć krótko. Być może dzieciństwo artysty wpłynęło na jego brak stabilności w tej kwestii.

Michał Wiśniewski urodził się 9 września 1972 roku w Łodzi. To właśnie Łódź jest jego rodzinnym miastem. Aktualnie wokalista mieszka w pobliżu Warszawy w pięknej willi.

źródło: Wikipedia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News