lewandowski
fot.youtube.com/onet
Mateusz Wysokiński - 3 Grudnia 2018

Robert Lewandowski: Wykształcenie nie było jego mocną stroną, wtedy to zrobił

Robert Lewandowski wykształcenie - taka fraza jest jedną z najpopularniejszych, jaką wpisują w Google fani napastnika Bayernu Monachium. Nie ma co się temu dziwić. Idol milionów ludzi na całym świecie ciekawi swoich miłośników w każdym aspekcie. Dotarliśmy do szczegółowych informacji jak wyglądała edukacyjna droga piłkarza. O wielu rzeczach nawet jego najwięksi fani jeszcze nie wiedzą.

Robert Lewandowski wykształcenie zaczął zdobywać w jednej ze szkół podstawowych w Lesznie. Tam też, w miejscowym klubie piłkarskim Partyzant zaczęła się jego przygoda, która trwa nieprzerwanie do dziś. Jak wyglądały późniejsze dzieje naukowej kariery reprezentanta Polski i jakim był uczniem? Dowiedzieliśmy się wszystkiego, co możliwe na ten dręczący polskich internautów temat.

Robert Lewandowski wykształcenie

Pierwszą szkołą, do której uczęszczał gwiazdor niemieckiej Bundesligi, był zespół szkół w Lesznie. To właśnie tam zdobywał pierwsze szlify piłkarskie i jak sam mówi, "spędził najlepsze lata swojej edukacji". Zawodnik w 2012 roku przed rozpoczęciem rozgrywek UEFA EURO 2012 wizytował swoją pierwszą szkołę i z rozrzewnieniem wspominał swój pobyt w niej

- To trochę dziwne uczucie, chodziłem do tej szkoły kilkanaście lat temu. Spędziłem tu wiele chwil, praktycznie całe moje dzieciństwo, podstawówkę i gimnazjum. Fajnie było sobie przypomnieć nauczycieli, którzy do dziś tu pracują. - powiedział na spotkaniu z uczniami i kadrą nauczycielską.

Robert Lewandowski szkoła średnia

Swoją edukację przyszły as reprezentacji Polski kontynuował w warszawskim LVIII Liceum Ogólnokształcącym im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Przenosiny z rodzinnego Leszna do Warszawy spowodowane były rozwojem kariery piłkarskiej. Młody zawodnik ówcześnie grał w Varsovii i Delcie Warszawa, a w ciągu kilku miesięcy miał się stać piłkarzem słynnej Legii. Z ławy szkolnej wspomina go inny polski piłkarz i kolega z klasy Daniel Mąka. Zawodnik Widzewa Łódź pamięta, jak grywał z Lewandowskim w piłkę nożną na zajęciach wychowania fizycznego.

- Pamiętam, że Robert był dość niski i dopiero niedawno tak wyrósł, jednocześnie eksplodował jego niewątpliwy talent. Stara przyjaźń nie rdzewieje, więc życzę mu powodzenia w walce o tytuł króla strzelców ekstraklasy, bo pewnie taki zamiar mu przyświeca – mówi Mąka na łamach „Piłki Nożnej” w 2008 roku, kiedy jego Polonia Warszawa miała mierzyć się z Lechem Poznań, w którym grał Lewandowski.

Robert Lewandowski liceum

Pomimo tego, że zawodnik ukończył naukę w liceum i zdał maturę, to nigdy nie był wzorcowym uczniem. Każdy możliwy moment spędzał z piłką u nogi i preferował treningi w rezerwach Legii Warszawa, niż aplikować na studia.

Decyzja o odłożeniu nauki sprawiła, że zawodnik zaczął robić wielkie postępy na polskich, a później niemieckich boiskach. Dzisiaj gwiazdor uważany jest za jednego z najlepszych napastników na świecie, ale jak się okazało, postanowił wrócić do nauki.

Robert Lewandowski prywatnie

Obecnie zawodnik, którego żoną jest trenerka Anna Lewandowska, postanowił spróbować swoich sił jako student. W zeszłym roku obronił nawet licencjat

- Robert studiuje wychowanie fizyczne w sporcie o specjalizacji trenersko-menadżerskiej. Po zakończeniu kariery będzie mógł myśleć o tym, aby zostać szkoleniowcem. Robert jest już na ostatnie prostej - powiedział profesor Sławomir Wilk z Wyższej Szkoły Edukacji w Sporcie, w której studiował piłkarz.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News