Prison Break: ile sezonów liczy serial? Czy powstaną kolejne?

Prison Break: ile sezonów liczy serial? Czy powstaną kolejne? Źródło:

Prison Break: ile sezonów liczy hitowy serial, który zdobył miliony fanów na całym świecie? Czy jest szansa na to, że twórcy wypuszczą kolejne odcinki przygód bohaterów, którzy od 2005 roku zdobywali serca widzów? 

Prison Break to serial telewizyjny powstały w 2005 roku, który w Polsce był emitowany z sukcesami od 2007 roku w telewizji Polsat. Opowiada o perypetiach więźniów zamkniętych w amerykańskich zakładach karnych.

Prison Break: Ile sezonów liczy serial?

Serial Prison Break emitowany był w amerykańskiej telewizji w latach 2005-2009. Przez ten czas powstały cztery sezony, które były entuzjastycznie przyjęte przez amerykańską widownię. Następnie telewizja FOX zdecydowała się na nagranie dodatkowego, liczącego tylko 9 odcinków piątego sezonu. Na piąty sezon fani musieli czekać aż... 9 lat. Pierwszy sezon liczył 22 odcinki, drugi również 22, trzeci - tylko 13, czwarty - 24, a ostatni, nazywany też "Sequelem" - 9 odcinków. Serial rozpoczął się od perypetii Michaela Scofielda, który intencjonalnie trafia do więzienia Fox River, by uratować brata skazanego na śmierć za morderstwo, którego nie popełnił.

Prison Break: czy 6 sezon powstanie?

Ile sezonów liczy serial? Wkrótce... 6! Fani długo spekulowali czy powstanie 6 sezon serialu. Początkowo twórcy deklarowali, że 6 odsłona produkcji nie jest w planach, aczkolwiek nic nie jest wykluczone. Scenarzysta Paul Scheuring mówił tylko, że szósty sezon jest realny i może być zarówno finałem serii, jak i początkiem zupełnie nowego cyklu. Możemy być jednak pewni, że tematyka będzie dotyczyć... więzienia. Na wypuszczenie piątego sezonu fani Prison Break musieli czekać aż 9 lat. Rok po premierze ostatniego sezonu poinformowano, że ruszyły prace nad szóstym sezonem. To już pewne. Doniesienia na temat produkcji kolejnej edycji serialu potwierdził nawet sam szef Fox Entertainment, Chief Michael Thorn. Nie znamy jeszcze daty premiery, ale Fox zdradza, że fabuła będzie przewrotna, a fani mogą być zdumieni tym co się wydarzy. Możemy być przekonani, że oprócz emisji w telewizji, nowy sezon Prison Break będziemy mogli oglądać w popularnych platformach VOD. To już obecnie standard przy dużych produkcjach, które mają fanów na całym świecie.
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News