Pogrzeb Katarzyny Łaniewskiej
TRICOLORS/East News
Irmina Jach - 10 Grudnia 2020

Szczegóły pogrzebu Katarzyny Łaniewskiej

Pogrzeb zmarłej przed kilkoma dniami Katarzyny Łaniewskiej ma odbyć się z honorami państwowymi. Jak wynika z relacji informatorów, ciało aktorki spocznie na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie. Organizacją ceremonii zajmuje się Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Katarzyna Łaniewska, gwiazda serialu "Plebania", zmarła w poniedziałek 7 grudnia, po długiej walce z chorobą. Miała 87 lat. Fani artystki pogrążyli się w żałobie. Wszyscy czekają na ogłoszenie daty pogrzebu idolki.

Pogrzeb Katarzyny Łaniewskiej będzie ceremonią państwową?

Przed śmiercią Katarzyna Łaniewska zmagała się z chorobą. Pogłębiające się zwyrodnienie plamki żółtej w oku sprawiało, że aktorka powoli traciła zdolność widzenia. Cierpiała również z powodu samotności. Przed dwoma laty pożegnała ukochanego męża.

Informacja o odejściu artystki została przekazana przez działaczkę partii Prawo i Sprawiedliwość. Nie jest tajemnicą, że Katarzyna Łaniewska była zaangażowana politycznie. Regularnie uczestniczyła w uroczystościach związanych z upamiętnieniem katastrofy smoleńskiej i nie szczędziła pochwał obecnej władzy.

- Z wielkim żalem i smutkiem żegnamy Katarzynę Łaniewską. Droga pani Kasiu, dziękujemy za wszystko. Pozostanie pani w naszych sercach na zawsze - napisała Anita Czerwińska, rzeczniczka PiS.

- Pani Katarzyna, pani Kasia, bo tak się do niej zwracałam, była osobą bardzo zaangażowaną w sprawy Polski, to ją wyróżniało, było dla niej charakterystyczne, ona po prostu bardzo kochała swoją ojczyznę i dawała temu dowód od bardzo dawna - dodała podczas audycji w Polskim Radiu.

Jak wynika z informacji opublikowanych przez "Super Express", pogrzebem gwiazdy zajmuje się Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jeden z pracowników Związków Artystów Scen Polskich zdradził, jaki będzie charakter uroczystości.

- Pogrzeb Katarzyny Łaniewskiej będzie miał charakter państwowy. Aktorka najprawdopodobniej zostanie pochowana na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie - mówił informator.

Najgorsza wiadomość z samego rana. Mamy potwierdzenie, nie żyje wielki PolakNajgorsza wiadomość z samego rana. Mamy potwierdzenie, nie żyje wielki PolakCzytaj dalej

Pochówek aktorki ma odbyć się z honorami należnymi ceremonii państwowej. Na ten moment szczegóły nie są znane. Prawdopodobnie zostaną ujawnione już wkrótce.

Pracownik biura Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w rozmowie z serwisem Plejada oświadczył, że nie ustalono jeszcze daty ceremonii. Obecnie przyjaciele artystki żegnają ją za pomocą wpisów w mediach społecznościowych.

Zobacz także w naszych serwisach:

Na operacje plastyczne wydali majątek, Na operacje plastyczne wydali majątek, "tak wygląda idealna żona". Wyjątkowo kontrowersyjne zdjęciaCzytaj dalej

Źródło: Planeta/Jastrząb Post

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News