Piotr Machalica nie żyje
TRICOLORS East News
Irmina Jach - 14 Grudnia 2020

Nie żyje Piotr Machalica

Piotr Machalica nie żyje. Aktor miał 65 lat. O jego śmierci poinformowała Krystyna Janda.

Piotr Machalica nie żyje. W weekend media obiegła informacja, że znany aktor trafił do szpitala, był w ciężkim stanie. Niestety, spełnił się najczarniejszy scenariusz.

Piotr Machalica nie żyje

W niedzielę 13 grudnia Krystyna Janda poinformowała, że Piotr Machalica jest hospitalizowany. Artysta miał znajdować się w stanie śpiączki farmakologicznej. Konieczne było użycie respiratora. Gwiazdor skarżył się na problemy zdrowotne od kilku lat. W 2013 roku musiał przejść operację serca. Niestety, tym razem przegrał walkę o życie.

- Po dzielnej walce Piotr Machalica zmarł dziś o 02:30 w szpitalu MSWiA w Warszawie - napisano na oficjalnym profilu artysty na Facebooku.

Krystyna Janda, serdeczna przyjaciółka aktora, pożegnała go za pomocą wpisu w mediach społecznościowych. We wzruszających słowach podziękowała mu za lata współpracy na deskach teatralnych.

- Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że odszedł tej nocy, nasz wielki przyjaciel, kolega, wspaniały człowiek i cudowny artysta, Piotr Machalica. Kochaliśmy i podziwialiśmy go wszyscy. Był w naszej Fundacji od samego początku i zagrał na naszych scenach przez ostatnie 15 lat setki spektakli, także zaśpiewał wiele koncertów. Żegnamy go zaskoczeni jego śmiercią, w środku naszej wspólnej życiowej i teatralnej drogi W naszych repertuarach zaplanowaliśmy na najbliższe miesiące spektakle z Piotrem. Nie możemy uwierzyć, że ich już nie zagra. Piotrusiu, kochanie, to pożegnanie, najczulsze z możliwych, to podziękowanie za twój talent, przyjaźń, twoje ciepło, czar, lojalność, rzetelność, poczucie humoru, prawość, wielkie człowieczeństwo. Żegnaj piękny i czuły książę, cieszymy się, że byłeś ostatnie lata bardzo szczęśliwy i dzieliłeś się z nami i publicznością twoim szczęściem - napisała Krystyna Janda.

Piotr Machalica przyszedł na świat 13 lutego 1955 roku w Pszczynie. Był absolwentem Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Na ekranie zadebiutował w 1979 roku. Życie zawodowe związał ze stołecznym Teatrem Powszechnym.

Mógł pochwalić się oszałamiającym głosem. Śpiewał piosenki Okudżawy i Brassensa. Został nagrodzony m.in. na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 1986 roku. Przez ostatnie lata, aż do 2018 roku, pełnił funkcję dyrektora artystycznego Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie.

Zagrał w wielu polskich filmach, między innymi w: "Zabij mnie glino", "Dekalogu. Dziewięć", "Ceremonii pogrzebowej", "Kuchni polskiej", "1968. Szczęśliwego Nowego Roku", "Saunie", "Bohaterze roku", "Dniu świra", czy "Wszyscy jesteśmy Chrystusami". Grał także w serialu "Prosto w serce".

Policja nie panuje nad strajkującymi, doszło do starć. Są zatrzymani, tłum próbuje ich odbićPolicja nie panuje nad strajkującymi, doszło do starć. Są zatrzymani, tłum próbuje ich odbićCzytaj dalej

We wrześniu wziął ślub z dwie dekady młodszą Aleksandrą. Para chroniła swoją prywatność. Piotr Machalica był rozwiedziony z Małgorzatą, z którą miał dwoje dzieci. Przez lata pozostawał w związku z aktorką, Edytą Olszówką.

Piotr Machalica miał zaledwie 65 lat. Był laureatem Odznaki "Zasłużony Działacz Kultury" i Medalu "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Jego odejście to nieodżałowana strata. Niech spoczywa w spokoju. Bliskim, przyjaciołom, współpracownikom i fanom składamy najszczersze kondolencje.

Piotr Machalica nie żyje

Źródło zdjęcia: Facebook/Krystyna Janda

Zobacz także w naszych serwisach:

Adam Małysz mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachAdam Małysz mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Onet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News