piesel jaka to rasa shibu
Wikimedia/Roberto Vasarri
Wiadomości Pikio - 7 Maja 2019

Pieseł - jaka to rasa? To bardzo przyjazne psy

Pieseł jaka to rasa? Pewnie każdy z Was kojarzy znanego z krążących po sieci memów "pieseła". Tylko czy ktoś z Was zastanawiał się, jaka jest to rasa psa? Odpowiedź jest zaskakująca. To bardzo przyjazne i rodzinne psy.

Geneza "pieseła"

"Pieseł" to internetowy mem, który stał się popularny w 2013 roku. Przedstawia on psa i różne opisy tekstowe, zazwyczaj pisane angielszczyzną, przy użyciu fontu Comic-Sans. Za polskiego twórcę nazwy mema uważa się Randalla Kieślowskiego. Co ciekawe, polski "pieseł" przewyższył popularnością angielską wersję humorystycznych obrazków.

Śmieszność obrazka wynika nie tylko z zajęcia przez "pieseła", jako głupawego zwierzęcia, pozycji ważnej osoby, ale jej wyśmiania. Jest to forma drwiny. W tym sensie mem "pieseła" jest wykorzystaniem bardzo popularnego już w dziejach humoru motywu błazna, czyli głupka udającego kogoś z wyższej klasy.

Jakieś rasy jest "pieseł"?

Pieseł jaka to rasa? Otóż popularny bohater memów jest psem rasy Shiba, należącej do szpiców i psów w typie pierwotnym, zalicza się do szpiców azjatyckich.

Shiba Inu, bo taka jest pełna nazwa tej rasy, pochodzi z górzystych terenów Japonii. Słowo "inu" z japońskiego oznacza pies. Natomiast słowo Shiba z japońskiego oznacza zarośla, chociaż zdania są podzielone w tej kwestii. W dosłownym znaczeniu Shiba Inu oznacza pies z zarośli.

Pieseł jaka to rasa? Specyfikacja rasy

Shiba jest niezależny, jednak gdy już zdobędziemy jego zaufanie, to wykazuje się ogromną lojalnością. Jest świetnym wyborem, jeśli chodzi o psa dla rodziny, aczkolwiek nie jest polecany, gdy w domu przebywa niemowlę bądź małe dzieci. Łatwo adaptuje się do otoczenia, jednak wymaga ćwiczeń na smyczy bądź w zamkniętej przestrzeni. Należy również dodać, że jest dość zaborczy w stosunku do swoich zabawek czy jedzenia, traktuje je jak swoją własność. Aby zapobiec negatywnym cechom "pieseła", należy jak najwcześniej wysłać zwierzę na trening do wykwalifikowanego specjalisty.

Źródło: Wikipedia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News