pieniądze
pexels/karolina grabowska
Redaktor - 1 Sierpnia 2023

Pięć mitów na temat pożyczek bez zaświadczeń

Interesuje cię pożyczka bez zaświadczeń, ale wahasz się, czy to dobre rozwiązanie? A może wręcz przeciwnie, po obejrzeniu reklam jesteś „na tak”, ale… chcesz sprawdzić, czy gdzieś tkwi haczyk? Obalamy pięć najczęstszych mitów o pożyczkach online.

Mit 1: Pożyczki gotówkowe online udzielane poza bankiem są zawsze darmowe

Myślisz, że pożyczka gotówkowa przez Internet bez zaświadczeń poza bankiem to dla ciebie najlepsza opcja, ponieważ ma być udzielona bez dodatkowych kosztów? To może być prawda, ale… sprawdź dokładnie, przez jaki okres obowiązują zerowe odsetki i prowizja. Najczęściej to nie dłużej niż 30 dni. A co, jeśli potrzebujesz większej kwoty, której nie spłacisz w ciągu miesiąca? Wówczas możesz spodziewać się dodatkowych opłat, które wpłyną na całkowity koszt uregulowania zobowiązania. Pamiętaj też, że „zerowe koszty” często obowiązują tylko przy pierwszej współpracy z daną firmą, i przy pozyskiwaniu najniższych kwot. Warto na to zwrócić uwagę.

Mit 2: Pożyczka bez zaświadczeń jest przyznawana tylko na niewielką sumę

Im wyższa kwota, tym wyższe ryzyko dla tego, kto pożycza pieniądze, prawda? A zatem można się spodziewać, że nie uzyskasz pożyczki gotówkowej online na wyższą kwotę. Może dodatkowej gotówki nie dostaniesz np. na zakup nowego samochodu czy mieszkania, ale na większy remont mieszkania jak najbardziej tak. Przykładowo, decydując się na pożyczkę gotówkową online w banku, a właściwie kredyt gotówkowy online, możesz otrzymać do 23 000 zł brutto. Taka kwota pozwoli np. zrealizować marzenia o wakacjach, czy zainwestować w nowe meble do domu.

Mit 3: Pożyczka gotówkowa online bez zaświadczeń jest udzielana bez żadnej weryfikacji

Czy pożyczka bez zaświadczeń oznacza, że instytucja jej udzielająca w żaden sposób cię nie weryfikuje? To nie do końca tak. Pamiętaj, że brak konieczności dostarczenia zaświadczenia od pracodawcy, czy na przykład wyciągu z konta za ostatnie miesiące, nie jest jednoznaczny z brakiem sprawdzenia twojej zdolności kredytowej. Klientów sprawdzają zarówno banki (na podstawie informacji z Biura Informacji Kredytowej, w skrócie BIK), jak i instytucje pozabankowe (na bazie własnych systemów scoringu). Poza tym nawet przy braniu pożyczki online bez BIK musi zostać potwierdzona twoja tożsamość – tak, aby nie doszło do wyłudzenia środków.

Mit 4: Pożyczka bez zaświadczeń jest dostępna tylko poza bankiem

Myślisz, że w banku nie udzielą ci szybkiej pożyczki gotówkowej online bez zaświadczeń? Nic bardziej mylnego! Taki produkt jest dostępny w większości banków konsumenckich, tyle że nosi nazwę „kredyt gotówkowy online bez zaświadczeń”. Dzięki temu możesz się udać po pieniądze do zaufanej instytucji i cieszyć się bezpieczną spłatą zobowiązania. Wbrew pozorom, warunki i koszty takich kredytów są często korzystniejsze niż pożyczek w instytucjach pozabankowych.

Mit 5: Pożyczka gotówkowa przez Internet bez zaświadczeń jest udzielana tylko krótkoterminowo

Jeśli pożyczka online, to tylko na 1-2 miesiące? Niekoniecznie. Tak rzeczywiście bywa w instytucjach pozabankowych, które przy dłuższych okresach kredytowania mogą naliczać wysokie odsetki i dodatkowe prowizje. Jednak przez Internet załatwisz również kredyt bez zaświadczeń w banku – do jego uzyskania wystarczy jedynie proste oświadczenie o dochodach. Tu możesz liczyć na dłuższy okres kredytowania – zazwyczaj od 3 do nawet 120 miesięcy, czyli do… 10 lat.
Czy któreś z tych informacji cię zaskoczyły? Jeśli tak, pamiętaj, aby dobrze porównać ze sobą rynkowe oferty pożyczek i kredytów, wybierając spośród nich tę najkorzystniejszą dla siebie.

Artykuł sponsorowany

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News