Traktor New Holland
Adobe
Redaktor - 25 Lipca 2023

Popularne modele traktorów NewHolland. Co je wyróżnia na tle konkurencji?

Jednymi z najpopularniejszych traktorów - i w ogóle maszyn rolniczych - na polskim rynku są produkty sygnowane logiem marki New Holland. Cieszą się one dobrymi opiniami rolników. Warto sprawdzić, czym wyróżniają się na tle konkurencji.

New Holland to amerykański producent sprzętu rolniczego, w tym oczywiście traktorów, należący do FIAT Group. Swoje produkty sprzedaje na całym świecie. Nazwa przedsiębiorstwa pochodzi od miasta New Holland w Pensylwanii, gdzie w 1985 roku Abe Zimmerman kupił starą stajnię, którą przekształcił w kuźnię.

Metodą prób i błędów stworzył on odporne na mróz silniki benzynowe służące do napędzania różnych maszyn rolniczych. W kolejnych dekadach firma zmieniała właścicieli, prowadziła ekspansję na cały świat i wprowadzała kolejne produkty. Obok ciągników rolniczych, New Holland produkuje również kombajny (m.in. w Płocku), inne maszyny rolnicze oraz sprzęt budowlany.

Traktory New Holland - popularne modele

New Holland jest jednym z najpopularniejszych na polskim rynku producentów ciągników rolniczych; co piąta maszyna tego typu na naszych polach jest sygnowana logiem amerykańskiej marki. Są one poszukiwane zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym. Liczne oferty sprzedaży nowych i używanych traktorów New Holland dostępne są na Truck1.

Bardzo popularne są modele ciągników rolniczych New Holland Seria T4. To traktory kompaktowe, produkowane od 2010 roku. Wyposażone są w silniki o mocy od 36 do 74 KM oraz skrzynie biegów Synchro Shuttle lub Power Shuttle. Udźwig podnośnika mieści się w przedziale od 1 800 do 3 300 kg.

Szczególnym uznaniem polskich rolników cieszą się nieco mocniejsze, kompaktowe ciągniki rolnicze New Holland Seria T5. W produkcji pozostają one od 2015 roku. Pod maską pracują silniki o mocy w przedziale od 75 do 117 KM, traktory wyposażone są też w skrzynie biegów Electro Command lub Dual Command oraz udźwig podnośnika wynoszący od 3 700 do 4 300 kg.

Z kolei New Holland Seria T6 to traktory o średniej mocy, produkowane od 2011 roku. Dostępne są silniki o mocy od 110 do 175 KM, a także skrzynie biegów Dynamic Command lub Electro Command. Udźwig podnośnika wynosi od 4 300 do 7 200 kg. Wśród traktorów wysokiej mocy na polskim rynku znaczącą popularnością cieszą się New Holland Seria T7. Ich produkcja rozpoczęła się w 2010 roku. Ciągniki rolnicze z tej serii wyposażone są w silniki o mocy od 140 do 313 KM i skrzynie biegów Auto Command lub Power Command. Udźwig podnośnika mieści się w imponującym przedziale od 6 000 do 12 000 kg.

Traktory New Holland - zalety

Spośród traktorów New Holland szczególnym upodobaniem wśród polskich rolników cieszy się Seria T5. Maszyny te są bardzo poszukiwane w internecie. Użytkownicy chwalą je za stosunkowo niewielkie kompaktowe wymiary, idealną widoczność oraz bardzo dobrą zwrotność, dzięki którym ciągniki świetnie sprawdzają się podczas pracy w mniejszych gospodarstwach lub jako sprzęt pomocniczy na większych polach. Za korzystne ich cechy uznawane są również noc oraz uciąg.

Zaletą, która wyróżnia traktory New Holland - zarówno Serię T5, jak i wszystkie pozostałe - na tle konkurencji, jest ich oryginalna, miła dla oka stylistyka. Przyciąga klientów, dla których, obok walorów użytkowych, ważny jest wygląd sprzętu. Ciągniki rolnicze New Holland zbierają również pozytywne opinie za trwałość oraz bezawaryjność. Są
wytrzymałe i proste w utrzymaniu oraz serwisowaniu. Nie sprawiają nadmiernych problemów.

Artykuł sponsorowany.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News