Patryk Jaki: Największe sekrety kandydata na prezydenta Warszawy ujawnione
Wiadomości Pikio - 10 Października 2018

Patryk Jaki: Największe sekrety kandydata na prezydenta Warszawy ujawnione

Patryk Jaki wzbudza obecnie ogromne kontrowersje nie tylko wśród mieszkańców Warszawy, ale także ogólnokrajowej opinii publicznej. Polacy chcieliby dowiedzieć się jak najwięcej o kandydacie na prezydenta stolicy jeszcze przed wyborami samorządowymi 2018, do których pozostało już naprawdę niewiele czasu. Kim są żona i syn polityka? Jakie wykształcenie ma Patryk Jaki? Ile zarabia?

Patryk Jaki jest znany opinii publicznej przede wszystkim jako sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości oraz kandydat na prezydenta Warszawy. W wyborach samorządowych zmierzy się z Rafałem Trzaskowskim, Andrzejem Rozenkiem, Jackiem Wojciechowiczem, Justyną Glusman, Janem Śpiewakiem, Jakubem Stefaniakiem, Sławomirem Antonikiem, Pawłem Tanajno, Januszem Korwin-Mikkem, Piotrek Ikonowiczem oraz Markiem Jakubiakiem. To właśnie Jaki jako reprezentant Zjednoczonej Prawicy i Trzaskowski z Koalicji Obywatelskiej mają według sondaży największe szanse na zwycięstwo. Kim właściwie jednak jest prawicowy polityk, który wyciąga ręce po fotel prezydenta stolicy?

Kim jest polityk? Patryk Jaki pochodzenie, Patryk Jaki wiek

Patryk Jaki urodził się 11 maja 1985 roku w Opolu. Działacz ma 33 lata. Opinii publicznej jest znany przede wszystkim jego ojciec, Ireneusz. Działacz przez lata pełnił bowiem ważną funkcję w Opolu, gdzie był wiceprezesem spółki Wodociągi i Kanalizacje. Ponad dwa lata temu został jej prezesem. Być może wiceminister sprawiedliwości niejako odziedziczył po nim ogromne zainteresowanie polityką oraz chęć działania na także na poziomie samorządowym. W internecie bardzo trudno jest znaleźć jakiekolwiek informacje na temat matki Patryka Jakiego. Uwaga opinii publicznej skupia się bowiem niezmiennie na jego ojcu.

Patryk Jaki wzrost

Co ciekawe, wyborcy bardzo często zadają sobie pytanie, jak wysoki jest Patryk Jaki, ile ma wzrostu. Sam polityk nigdy nie wyjawił odpowiedzi, jednak według medialnych spekulacji mierzy on około 175 cm, czyli jest porównywalnego wzrostu do swojego szefa w Ministerstwie Sprawiedliwości, Zbigniewa Ziobry.

Patryk Jaki rodzice

O prywatnych aspektach życia rodziców Patryka Jakiego nie wiemy zbyt wiele. Media rozpisywały się najczęściej na temat pracy ojca polityka. Ogromne kontrowersje wywołały przede wszystkim bowiem działania kandydata na prezydenta Warszawy, które miały na celu przywrócenie Ireneusza Jakiego na stanowisko w państwowej spółce. - Mój ojciec dostał pracę nie za rządów PiS, tylko za rządów PO. PiS popierało innego kandydata, a mój tato pracował w tej firmie wtedy, kiedy ja miałem 16 lat i jeszcze nie zajmowałem się polityką - opowiedział Patryk Jaki w jednym z wywiadów, jednak jego dalsze tłumaczenia w rozmowie z innym dziennikarzem niezbyt spodobały się opinii publicznej. - Gdy zostałem radnym, tata pracował w instytucji podległej ratuszowi. Prezydent wezwał go któregoś dnia i powiedział, że jeśli syn nie zagłosuje za budżetem po jego myśli, wówczas ojciec straci pracę. Tata honorowo nic mi nie powiedział, ja zagłosowałem zgodnie z sumieniem, a ojciec stracił pracę. Po ponad dekadzie sprawiłem, że tata mógł wrócić do pracy, z której go niesłusznie wyrzucono - wyznał niespodziewanie polityk.

Patryk Jaki wykształcenie

Patryk Jaki w 2010 roku ukończył studia na Uniwersytecie Wrocławskim. Jest w wykształcenia politologiem. Jakiś czas później polityk ukończył także program ARGO Top Public Executive na IESE Business School w Barcelonie. Poza tym w ramach naukowego rozwoju udał się do Huntsville w Teksasie, USA. Wziął tam udział w szkoleniu na Sam Houston State University. - Mam co najmniej takie samo wykształcenie jak Donald Tusk czy Bronisław Komorowski, bo jestem tak samo jak oni magistrem studiów humanistycznych, a dodatkowo kończyłem prestiżowy zagraniczny program, mam publikacje naukową. (...) Moja konkurencja uważa, że jak Tusk lub Komorowski mają wyższe wykształcenie historyczne, to jest dobrze, ale gdy Jaki jest magistrem i dokształca się za granicą, to jest gorzej wykształcony. Przykre jest to, że ta manipulacje podchwyciło tyle mediów - komentował w kontekście ukończonych przez siebie szkół sam Jaki.

Rodzina polityka Zjednoczonej Prawicy: Patryk Jaki żona; Patryk Jaki syn

14 września 2013 roku Patryk Jaki poślubił w kościele katedralnym Świętego Krzyża w Opolu Annę Kuszkiewicz. Para wciąż pozostaje bardzo szczęśliwym małżeństwem. Żona często towarzyszy działaczowi w najważniejszych spotkaniach oraz podczas konwencji, na których zdarzało jej się nawet przemawiać, aby promować męża. Anna oraz Patryk Jaki mają syna Radosława, który przyszedł na świat w 2014 roku. Chłopiec cierpi na zespół Downa. Żona polityka opowiedziała szczerze o tym, że kiedy lekarze odkryli chorobę jej dziecka, zaproponowali aborcję. Chociaż parze było w tamtym okresie bardzo trudno, nie chcieli przerywać ciąży. Obecnie nie widzą świata poza synkiem i bardzo chętnie chwalą się wspólnymi zdjęciami oraz historiami z rodzinnego życia. - W sensie fizycznym jest zdrowy jak ryba, nie choruje. Ale ma wadę genetyczną, która uniemożliwia mu prawidłowy rozwój. Zaczął chodzić dopiero jak miał trzy lata. Już na etapie ciąży oswajaliśmy się z tą myślą, dużo czytaliśmy na ten temat. Szok po urodzeniu Radka był, ale przyjęliśmy do wiadomości, że pewnych rzeczy nie można zmienić - powiedziała niezwykle szczerze Anna Jaki o ukochanym Radziu. Co zaskakujące, w ostatnim czasie pod adresem Patryka Jakiego skierowano wiele oskarżeń, których przedmiotem stała się jego relacja z rodziną. Polityk skomentował je w wywiadzie dla Radia ZET. - Jest pytanie również od naszego internauty. Marcin: czy to nie jest tak, że wykorzystuje pan niepełnosprawne dziecko w kampanii wyborczej? Trudne pytanie dla pana - powiedziała w czasie rozmowy Beata Lubecka, czym nieco wyprowadziła gościa z równowagi. - To nie jest trudne, tylko to jest bezczelne pytanie, dlatego że czy ktoś pytał Bronisława Komorowskiego, dlaczego się fotografuje z dziećmi? A wie pani, dlaczego nie pytał? Dlatego, że ma zdrowie dzieci. To co, to ja jestem gorszy, bo mam niepełnosprawne dziecko - odpowiedział bardzo stanowczo Jaki.

Patryk Jaki partie polityczne

W 2003 roku Patryk Jaki dołączył do Forum Młodych PiS. Co ciekawe, trzy lata później z ramienia Platformy Obywatelskiej stał się członkiem opolskiej rady miasta. Jakiś czas później powrócił jednak do Prawa i Sprawiedliwości. To właśnie jako reprezentant tego ugrupowania został wybrany na posła w wyborach parlamentarnych 2011. Jak się ostatecznie okazało, nie był to ostatni wybór polityka. Sam stał się bowiem współtwórcą partii Solidarna Polska, na czele której w 2012 roku stanął Zbigniew Ziobro. Oficjalnie Jaki pozostaje członkiem współpracującego z PiS w ramach Zjednoczonej Prawicy ugrupowania do dziś. Co ciekawe, w ostatnim czasie opinia publiczna zainteresowała się kwestią braku loga PiS na plakatach wyborczych Jakiego. On sam bardzo bezpośrednio wytłumaczył budzącą duże emocje wśród opinii publicznej sprawę. - Nie mam logo PiS, bo nie należę do PiS. Reprezentuję Zjednoczoną Prawicę i chcę reprezentować też innych warszawiaków, a nie wyborców swojego komitetu wyborczego. Będę prezydentem wyborców PO, SLD, PiS, PSL i innych ugrupowań. (...) Nie chcę walki z PO. Chcę budowy dróg, nowych mostów, metra, parków - ujawnił działacz.

Patryk Jaki oświadczenie majątkowe

Według informacji zawartych w oświadczeniu majątkowym polityka za rok 2017 zarobił on jako wiceminister sprawiedliwości 156 tys. zł. Do tej kwoty doliczyć należy także dietę poselską o łącznej wartości 29 tys. zł, przychód z wynajmu mieszkania wysokości 16,8 tys. zł oraz sprzedaż dywidendy oraz akcji za 4 tys. zł. Jak wynika z dokumentu, zarobił także 3600 zł ze źródła, które zostało zapisane w trudny do odczytania sposób. Jeżeli chodzi o obecny majątek Patryka Jakiego, to posiada on papiery wartościowe warte 200 tys. zł. Na koncie wraz z małżonką zgromadził 3 tys. zł, a jego mieszkanie o wielkości 50 m2 warte jest 200 tys. zł. Samochód polityka marki Volkswagen ma mieć wartość ok. 49 tys. zł. Warto zaznaczyć, że spłaca także kredyt hipoteczny wysokości ok. 124 tys. zł.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Patryk Jaki memy

Co ciekawe, Patryk Jaki często staje się bohaterem licznych memów. Ich ogromna ilość pojawiła się w internecie szczególnie w czasie kampanii przed wyborami samorządowymi, w których startuje. Obrazki dotyczyły najczęściej wpadek polityka, w tym pomylenia warszawskiej Pragi z czeską Pragą, ale także jego pracy w komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji. Tematem memów stały się także historie działacza z czasów, kiedy wychowywał się na jednym z opolskich blokowisk. - Chodziłem na imprezy, śpiewałem z chłopakami przy gitarze, piłem piwo z puszki na ławce, paliłem, biłem się z innymi. W szkole za wyjątkiem historii, którą polubiłem i dużo czytałem, uczyłem się przeciętnie - wyjawił bowiem szczerze kandydat na prezydenta Warszawy, który przyznał także, iż w przeszłości chciał zostać... piłkarzem. - Boisko, na którym graliśmy w piłkę, pokryte było żwirem. Do dziś mam blizny na nogach po tym żwirze. Marzyliśmy wtedy o takim prawdziwym boisku. Może to śmiesznie zabrzmi, ale to boisko to był jeden z powodów, który popchnął mnie w kierunku polityki. Gdy zostałem radnym, to pierwszą z rzeczy, które udało mi się załatwić, była budowa przy moim blokowisku, a to jedno z największych osiedli w Opolu, boiska ze sztuczną nawierzchnią. Czuję się naprawdę dumny - wyznał otwarcie bardzo zadowolony Patryk Jaki w jednym z wywiadów.

Czy Patryk Jaki jest cyganem? Patryk Jaki pochodzenie romskie; Patryk Jaki Cygan

Chociaż może się to wydawać zadziwiające, w internetowych komentarzach od jakiegoś czasu coraz częściej pojawiają się sugestie, według których Patryk Jaki jest Romem. Nie wiadomo, kiedy podobne doniesienia zdobyły popularność, gdyż sam polityk nigdy nie poruszył tego tematu. Zazwyczaj w wypowiedziach internautów Jaki jest łączony z mniejszością romską na podstawie bardzo negatywnych i krzywdzących stereotypów. "Lubisz Cyganów? Głosuj na Jakiego. Jak to fajnie będzie wyglądało gdy na wezwanie Żyda Kaczyńskiego wszyscy polscy antysemici i rasiści zgodnie będą głosowali na Cygana" - to tylko jeden z zadziwiających komentarzy, który pojawił się na jednym z portali newsowych (tym razem Do Rzeczy) pod artykułem o poczynaniach polityka.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Co planują? Kaczyński i Morawiecki przyłapani na tajnej naradzie
  2. Największa zmora kierowców w Warszawie odkryta. Teraz nikt się nie wywinie
  3. To już za wiele! Morawiecki obraził Polaków: „Są tacy głupi, że to działa”

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News