kobieta przy komputerze
Redaktor - 29 Sierpnia 2023

Oszczędzanie na koncie osobistym – to prostsze, niż myślisz!

Zalety oszczędzania znają wszyscy. Od najmłodszych lat uczymy się, że odkładanie pieniędzy na przyszłość jest rozsądną praktyką, która pozwala osiągnąć stabilność finansową i zrealizować marzenia. Jednak wielu z nas wciąż odkłada to zadanie na później, uznając je za skomplikowane, czasochłonne lub nieodpowiednie do bieżących potrzeb. Tymczasem czasami wystarczy konto osobiste, żeby wcielić w życie skuteczne praktyki. Poznaj łatwe metody na odkładanie i pomnażanie oszczędności przygotowane przez zespół Banku BNP Paribas.

Jak zacząć oszczędzać? Aby robić to skutecznie, trzeba wykształcić nawyk odkładania określonej sumy każdego miesiąca. Zrobisz to z powodzeniem na swoim koncie osobistym. Koniecznie zapoznaj się z naszymi wskazówkami!

Konto osobiste oszczędnościowe – załóż i zyskuj

Bez wątpienia dobrym pomysłem, który jest pomocny w oszczędzaniu, to oddzielanie kwoty, mającej stanowić tzw. poduszką finansową od pieniędzy, którymi obracasz na co dzień. Jeżeli wszystkie swoje finanse gromadzisz na jednym rachunku, trudno jest dostrzec korzyści wynikające z oszczędzania, natomiast łatwiej te środki wydać. Dlatego jedną z odpowiedzi na pytanie jak skutecznie oszczędzać, jest założenie rachunku oszczędnościowego.

W Banku BNP Paribas otworzysz Konto Lokacyjne, dostępne dla każdego właściciela Konta Otwartego na Ciebie! Zrobisz to, nie wychodząc z domu – za pomocą aplikacji mobilnej GOmobile lub bankowości internetowej GOonline. Dla wielu osób dobre konto osobiste to takie, którego otwarcie nie zajmie dużo czasu, dlatego szczególnie cenią sobie rozwiązania tego typu.

Oprocentowanie konta osobistego

Poza aspektem psychologicznym, jakim jest oddzielenie oszczędności od środków na bieżące wydatki. Atutem konta oszczędnościowego jest na pewno jego oprocentowanie. Dzięki niemu klienci po spełnieniu określonych warunków mogą liczyć na zysk. W przeciwieństwie do kont osobistych, które z reguły nie generują żadnych przychodów, rachunki oszczędnościowe mogą być pomocne w budowaniu dodatkowego kapitału.

Elastyczność kont oszczędnościowych pozwala na wdrożenie wielu dobrych praktyk. Jedną z nich jest odkładanie pieniędzy z góry, najlepiej tuż po wpłynięciu na rachunek wynagrodzenia. Skuteczną metodą jest ustawienie przy koncie osobistym zlecenia stałego przelewu, który będzie regularnie zasilał rachunek oszczędnościowy ustaloną kwotą.

Lokata na koncie osobistym – zarabiaj na oprocentowaniu!

Oprócz rachunków oszczędnościowych dużym zainteresowaniem cieszą się także lokaty. Pozwalają one na bezpieczne oszczędzanie. Oprocentowanie lokat bankowych jest wyższe niż w przypadku kont oszczędnościowych, co stanowi ich największą zaletę. Duży zysk przynoszą zwłaszcza oferty długoterminowe. Trzeba jednak pamiętać, że zakładając lokatę przy koncie osobistym, konieczna jest cierpliwość, ponieważ bardzo często odsetki naliczą się dopiero po zakończeniu umowy, a w trakcie jej trwania nie można wypłacać pieniędzy. Konta oszczędnościowe są pod tym względem bardziej elastyczne, choć najczęściej nie wiążą się z tak dużym zyskiem.

Artykuł sponsorowany.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News