nowotwór kolana objawy leczenie
Fot. Pixabay
Marcin Owczarek - 30 Stycznia 2019

Nowotwór kolana. Objawy, leczenie, rokowania

Nowotwór kolana to choroba, która dotyka wiele osób, niebędących nawet tego świadomym. Warto wiedzieć, jak on wygląda, jakie są jego objawy, w jaki sposób go leczyć i czy rokowania są dobre.

Nowotwór kolana jest coraz częściej spotykaną chorobą wśród Polaków. Ta przypadłość szczególnie dotyka mężczyzn. Zazwyczaj wynika on z innych czynników i tylko 1 osoba na 100, która jest leczona onkologicznie, posiada raka kolana powstającego właśnie w tej tkance.

Nowotwór kolana

Nowotwory mogą powstawać we wszystkich tkankach również w tych kostnych. Także ich dotyczą różne odmiany raka oraz to, czy rokowania będą dobre, czy też złe. Te są jednak o tyle uciążliwe, że każdy z nich wymaga indywidualnego podejścia i dobrego specjalisty. Jest on bowiem na tyle zróżnicowany, że ciężko jest w pierwszym momencie stwierdzić, iż mamy z nim do czynienia. Nowotwór kolana bierze się zazwyczaj z przerzutów i nacieków z innych tkanek. Bardzo często towarzyszy on rakom sutka, prostaty, żołądka, tarczycy lub nerek. Kilka z ich rodzajów ma szanse na dobre rokowania. Gdy pojawia się naciek, wtedy stadium jest zaawansowane.

Rak kości jak szybko postępuje

Nowotwory kości potrafi rozwijać się bardzo szybko, ale niekiedy mija kilka lat, a my wciąż nie wiemy, czy jesteśmy na to chorzy. Bardzo często dowiadujemy się o nich przez przypadkowe badania. We wczesnym stadium jest on podatny na całkowite wyleczenie. Również dokładne poznanie rodzaju tego raka są ważne, gdyż niektóre, nawet późne, są do wyleczenia. Zwykle od 40 do 60 procent chorych przeżywa 5 lat i dłużej po diagnozie, przy czym łagodne odmiany można wyleczyć i łagodzić ich objawy.

Przerzuty do kości ile życia

To bardzo ważne pytanie, które pacjenci za każdym razem zadają lekarzom. Ciężko jest jednak na nie odpowiedzieć jednoznacznie, gdyż wszystko zależy od badanego przypadku. Jeżeli stadium jest zaawansowane i są przerzuty, to bardzo często takie osoby nie żyją dłużej niż rok. Inni z nieco lepszymi rokowaniami potrafią przekroczyć próg 5 lat. Przy łagodnych odmianach ta długość znacznie się wydłuża aż do całkowitego wyleczenia.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Polacy zagrożenie życiaPolacy przerażeni! Służby ostrzegają przed śmiertelnym niebezpieczeństwemCzytaj dalej

Rak kości u dzieci objawy

Objawy u dzieci są takie same jak u dorosłych. Przede wszystkim bóle kostne, najczęściej stawów. Nasilają się one w nocy i są nie do zniesienia. Także obrzęki pojawiają się bardzo często, a towarzyszyć temu wszystkiemu mogą wręcz patologiczne złamania. Mogą być one mylone z różnymi chorobami reumatycznymi. Trzeba więc dokładnie się badać.

Rak kości nietypowe objawy

Przy nowotworze kości wszystkie objawy wydają się dość nietypowe. Jednakże kilka z nich nie występuje tak często. Na pewno można tutaj wspomnieć o szkliwiaku, który dotyka zęby. Zwykle rozwija się tuż przy dziąsłach i nie wykazuje on żadnych bolesnych oznak.ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Przepowiednie Jackowskiego właśnie TERAZ zaczęły się spełniać
  2. Policjanci „bawili się” w rosyjską ruletkę. Nie żyje kobieta
  3. Muzeum Auschwitz złoży zawiadomienie do prokuratury. Co Ziobro zrobi z neonazistami?
  4. Co studiuje Kinga Duda? Córka prezydenta jest piekielnie ambitna
  5. Jak mieszka Beata Tyszkiewicz? Tego nikt się nie spodziewał!
Barbara BrylskaGwiazda "Na dobre i na złe" przeżyła koszmar. Jej córka zginęła w tragicznym wypadkuCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News