pexels.com
Redaktor - 30 Maja 2022

Najlepsza sucha karma dla psa - gdzie szukać informacji?

Obecnie na rynku znajduje się ogromny wybór suchych karm dla psów. Gdyby sugerować się tylko informacjami na opakowaniu wychodziłoby, że każda z nich to najlepsza sucha karma dla psa. Każdy producent zachwala swój produkt i próbuje przyciągnąć wzrok kupującego. Nie zawsze jednak przyciągające wzrok slogany mają odzwierciedlenie w składzie podanym z tyłu opakowania. Właściciel zasypany jest ofertami przeróżnych firm zarówno w marketach, sklepach zoologicznych oraz na stronach internetowych. Skąd zatem czerpać informacje na temat wyboru najlepszej karmy suchej dla psa? Dowiesz się czytając dalej ten artykuł!

Czy droga znaczy dobra?

Nie zawsze kupno najdroższej karmy w sklepie będzie dobrym rozwiązaniem. Nie należy sugerować się ceną, a skupić się raczej na składzie danego produktu. Często najbardziej polecane karmy dla psów reklamowane w telewizji wcale nie będą najlepszym wyborem. Kolorowe granulki przyciągają wzrok właściciela, ale dla psa są one zupełnie obojętne. Producent zachwala, że jego karma ma dodatek witamin i minerałów? To świetnie, ale największe znaczenie ma ich procentowa zawartość w produkcie. Nie każdy właściciel ma dostateczną wiedzę i czas, aby przejrzeć setki artykułów porównując ich skład. Jaka karma dla psa będzie tą najlepszą? W naszym skupimy się na źródle informacji na temat konkretnych produktów. Należy jednak pamiętać, że dobra sucha karma dla psa to taka, która przede wszystkim smakuje twojemu pupilowi i nie powoduje u niego rewolucji żołądkowych!

Najlepszym pomysłem będzie skorzystanie z pomocy dietetyka weterynaryjnego, który dokładnie zapozna się ze stanem zdrowia twojego psa i zaproponuje konkretne karmy dopasowane specjalnie dla niego. Dietetyk to osoba wykształcona w temacie żywienia psów. Udzieli więc ona rzetelnych i profesjonalnych informacji na temat suchej karmy, a także może doradzić opiekunowi co robić, aby utrzymać odpowiednią masę ciała psa. Niestety jednak nie w każdym mieście dostępna jest taka usługa. Jest to także wizyta dość droga, na którą właściciele decydują się zazwyczaj w przypadku zalecenia psu przez lekarza weterynarii specjalnej diety.

Rankingi karm dla psów

W sieci dostępnych jest wiele rankingów najbardziej popularnych producentów karm, w których autorzy dokładnie analizują skład i wartości odżywcze każdego produktu w stosunku do jego ceny. Warto jednak zawsze zwrócić uwagę na stronę, na której dany ranking karm dla psów się pojawił. Ranking suchych karm dla psa stworzony przez konkretne firmy będzie zdecydowanie mniej obiektywny niż taki stworzony przez niezależne strony internetowe. Niektóre internetowe sklepy zoologiczne udostępniają zestawienia sprzedaży pod względem popularności różnych suchych karm wśród kupujących. Właściciel może wtedy rozeznać się, które karmy są najchętniej kupowane, a po zapoznaniu się z ich składem zdecydować się na ewentualne kupno. Należy jednak pamiętać, że najbardziej popularny produkt nie zawsze oznacza najlepszy!

Dobrym miejscem do szukania informacji na temat żywienia zwierząt są także fora internetowe zrzeszające właścicieli. Dzielą się oni tam swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi opieki nad zwierzętami i doradzają sobie w różnych kwestiach związanych z psami. Doświadczeni opiekunowie chętnie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem ze świeżo upieczonymi właścicielami psów i służą radą w wyborze najlepszej suchej karmy.

Należy pamiętać, że wybór idealnej karmy dla twojego psa nie jest łatwy i może to być dość długi proces. Psy mają swoje własne preferencje żywieniowe i nie czytają etykiet!

Artykuł sponsorowany.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News