Najgorsze polskie filmy. Ranking wszech czasów
youtube/Marcin3709
Wiadomości Pikio - 6 Maja 2019

Jakie są najgorsze polskie filmy w historii? Trudno uwierzyć, że one powstały!

Najgorsze polskie filmy - ranking, na który nie chce trafić żaden producent, reżyser i aktor. Wpadki zdarzają się jednak nawet najwybitniejszym. Poznajmy niechlubną listę największych filmowych wpadek w historii polskiego kina.

Najgorsze polskie filmy w historii kina to lista, na której znajdują się produkcje krytykowane niemalże przez wszystkich widzów w naszym kraju. W większości są to komedie, które miały bawić, a żenowały i powodowały masowe wyjścia publiki z kin. Wśród filmów na niechlubnej liście znalazły się również produkcje, które najzwyczajniej w świecie nie sprostały oczekiwaniom.

Najgorsze polskie filmy w historii

Chociaż krajowa kinematografia może pochwalić się wybitnymi dziełami wielokrotnie nagradzanymi na arenie międzynarodowej, a także wspaniałymi reżyserami, scenarzystami i aktorami, lista tych filmów z pewnością nie przynosi jej chwały. Niektóre z nich miały być wstrząsające, inne - rozbawić nas do łez. Ku niezadowoleniu producentów i reżyserów okazały się największymi klapami w historii kina. Przedstawiamy najgorsze polskie produkcje filmowe, o których, choćbyśmy chcieli, nie jesteśmy w stanie zapomnieć:

Filmy wybitnego reżysera Jerzego Gruzy utknęły w pamięci wielu widzom. Zawsze zabawne, ironiczne, pokazujące życie z krzywym zwierciadle. Niestety nie udało mu się wejść w nowe tysiąclecie podtrzymując passę prezentując widzom komedie z udziałem bohaterów popularnego show Big Brother.

W 2001 roku na ekrany kin wszedł "Gulczas, a jak myślisz?" Fani reality show chętnie wybrali się na seans, jednak większość z nich nie opuszczała go z uśmiechem na ustach. Sztuczne dialogi, zła gra aktorska oraz usilnie wymuszany dowcip nie mogły być kluczem do sukcesu filmu. Gruza powrócił rok później z kontynuacją pod tytułem "YYYreek!!! Kosmiczna nominacja". Produkcja została uznana przez krytyków za "istną tragedię kinematograficzną".

Koniec lat 90. oraz początek nowego wieku to prawdziwy wysyp komedii. Wystarczy przypomnieć legendarnego "Kilera", "Poranek kojota", a także genialną komedię romantyczną "Nigdy w życiu". Niestety polska kinematografia ma w swojej bibliotece również produkcje, którymi z pewnością nie może się pochwalić. Do takich komedii należą "Ciacho" oraz "Wyjazd integracyjny". Idące za trendem nowoczesnego dowcipu oraz narastającej popularności filmów o korporacjach projekcje nie sprostały zadaniom bardziej żenując, niż bawiąc widza.

Najgorsze polskie filmy wszech czasów - ranking

Analizując najgorsze polskie komedie nie sposób nie wspomnieć o filmie autorstwa Mariusza Pujszo - Polisz Kicz Projekt. Komedia miała być odpowiedzią na Blair Witch Projekt i wiązano z nią wielkie oczekiwania. Niestety tuż po premierze czar prysł, a film spotkał się z falą krytyki. Nie inaczej było w przypadku komedii w reżyserii Aleksandra Dembskiego - Szkoła uwodzenia Czesława M. Popularny, słynący z zabawnych wypowiedzi i luźnego podejścia do rzeczywistości Czesław Mozil w roli głównej miał być gwarancją na sukces. Niestety, gwieździe tym razem nie udało się rozbawić widzów.

Wśród najgorszych polskich filmów w historii kina trzeba wymienić jeszcze trzy produkcje. Dwie pierwsze z nich, to filmy, z którymi wiązano wielkie oczekiwania. "Wiedźmin" Marka Brodzkiego miał być kapitalnym i przełomowym wejściem w nowe tysiąclecie. Proza Sapkowskiego aż prosiła się o ekranizację. Informacja o kręceniu scen, a także obsadzeniu w głównej roli Michała Żebrowskiego spowodowały, że fani nie mogli się doczekać. Niestety amatorskie efekty specjalne sprawiły, że film nie odniósł sukcesów jak "Ogniem i Mieczem" czy "Pan Tadeusz". Film uświadomił wielu z nas, że produkcje fantasy wymagają ogromnego budżetu, którego ta produkcja niestety nie miała.

"Smoleńsk" Antoniego Krauze miał być dziełem wielkim oraz pamiątką po tragicznych wydarzeniach z kwietnia 2010 roku. Wielokrotnie przekładana premiera sprawiała, że widzowie byli coraz ciekawsi, w jaki sposób została przedstawiona największego tragedia państwa polskiego ostatnich lat. Reżyser nie uniósł ciężaru tematu, zarówno obsada, dialogi i efekty specjalne pozostawiły wiele do życzenia.

W wielu rankingach, zarówno magazynów filmowych, jak i tych internetowych, niekwestionowanym liderem wśród najgorszych filmów wszech czasów jest Kac Wawa. Komedia Łukasza Karwowskiego miała być polskim "Kac Vegas", a przeszła do historii jako nieśmieszna, żenująca i niesmaczna. Co ciekawe, filmowi nie pomogła doborowa obsada. W rolach głównych wystąpili między innymi Borys Szyc oraz Roma Gąsiorowska.

Czerpiąc wzorce zza oceanu w Polsce od kilku lat przyznaje się specjalne nagrody dla najgorszych polskich filmów. "Węże" przyznawane są co roku dla najfatalniejszych polskich produkcji. Ostatnim laureatem jest film "Studniówk@" w reżyserii Alessandro Leone.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL

  1. Kiedy 4 odcinek 8 sezonu Gry o Tron? Wydarzenia po wielkiej bitwie będą poruszające
  2. Co się wydarzyło w 4. odcinku Gry o Tron? Krajobraz po wielkiej bitwie (SPOILERY)
  3. Gdzie oglądać 4 odcinek Gry o Tron? Można za darmo
  4. Kiedy jest Dzień Matki 2019? Tej daty nikt nie zapomina
  5. Życzenia na Dzień Matki. Pamiętaj złożyć życzenia najważniejszej kobiecie w życiu

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News