Bezdomny mężczyzna poszukuje swoich dzieci
YouTube/Jądro Jasności
Irmina Jach - 6 Lutego 2021

Bezdomny nagrał wiadomość do swoich dzieci, których nie widział przez lata

Nagranie, które pojawiło się w serwisie YouTube, wzbudziło ogromne wzruszenie wśród internautów. Udostępniła je kobieta, która poznała bezdomnego podczas Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Postanowiła pomóc mu w odnalezieniu dawno niewidzianych dzieci.

Nagranie z udziałem bezdomnego mężczyzny pojawiło się w internecie w piątek 5 lutego 2021 roku. Do tej pory obejrzały go blisko 2 tysiące osób. Sprawa poruszona w wideo jest niezwykle ważna. Senior potrzebuje pilnej pomocy.

Bezdomny mężczyzna poszukuje swoich dzieci

- Pan Tomasz to osoba w kryzysie bezdomności. Żyje w Trójmieście, nocuje w garażu. Spotkałam go w trakcie Strajku Kobiet, kiedy podszedł do ludzi z megafonem i zaapelował o pomoc dla osób bezdomnych, które mogą nie przeżyć zimy. Dodał, że niedawno zamarzł jego kolega - napisała użytkowniczka o pseudonimie Jądro Jasności.

We wzruszającym nagraniu, które zostało zainicjowane przez kobietę, pojawił się apel mężczyzny. Bezdomny chciałby nawiązać kontakt z dawno niewidzianymi dziećmi. Ma nadzieję, że dzięki temu uda mu się odmienić swoje życie.

- Ola, mieszkasz we Francji, nie wiem w jakim mieście, ale wiem, że we Francji. Mieszkałaś kiedyś w Morbachu w Niemczech. Do ciebie też mówię, Łukasz. Mieszkasz w Morbachu. [...] Ojciec was poszukuje. Na ten telefon, co teraz mówię, dajcie wiadomość, a ktoś mi ją prześle. Trzymajcie się z Bogiem, dziękuję - zaapelował bezdomny.

Nie żyje Krzysztof Kowalewski. Aktor miał 83 lataNie żyje Krzysztof Kowalewski. Aktor miał 83 lataCzytaj dalej

Nowa znajoma mężczyzny przekazała mu telefon komórkowy na kartę, dzięki któremu potomkowie będą mogli nawiązać z nim kontakt. Wszystkie osoby, które znają pana Tomasza i jego dzieci, mogą przekazać mu stosowne informacje dzwoniąc pod numer: 504 978 184. Bezdomny poszukuje także mieszkania i pracy.

Problem bezdomności jest w Polsce niezwykle powszechny. W ogólnopolskim badaniu bezdomności opisano 30 330 osób, które nie posiadają stałego lokum. Jak wspomniała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska - 83 procent to mężczyźni, a ponad 16 procent to kobiety.

- Ponad 80 procent przebadanych osób bezdomnych przebywało w placówkach instytucjonalnych, natomiast ponad 19 procent w przestrzeni publicznej, w miejscach niemieszkalnych - mówiła polityczka, komentując wyniki badania.

Jak wynika z sondażu, najczęstszą przyczyną bezdomności są konflikty rodzinne. Jako źródło dochodu bezdomni najczęściej wskazują zasiłki z pomocy społecznej, część ma rentę lub emeryturę, natomiast trzecim, malejącym w skali źródłem, jest zbieractwo.

Główne przyczyny bezdomności, na które wskazały osoby bezdomne, to eksmisja, wymeldowanie (45 procent) i konflikt rodzinny (36 procent). W dalszej kolejności znalazły się: uzależnienie (29 procent) i brak pracy (17 procent). Pomoc pokrzywdzonym jest szczególnie ważna zimą, kiedy grozi im między innymi zamarznięcie.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Fakt/YouTube

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News