Margaret - Szansa na sukces
youtube.com/TVP 2
Adrian Sobolewski - 7 Maja 2019

Margaret w Szansie na Sukces? To tam zaczynała karierę piosenkarka

Margaret - Szansa na sukces to jej pierwszy szczebelek do kariery! Znana piosenkarka naprawdę wykorzystała tę szansę - dzisiaj możemy ją usłyszeć w prawie każdej stacji radiowej i ma na swoim koncie kilka złotych i platynowych płyt. Jak zaczynała karierę Margaret?

Margaret - Szansa na sukces to pierwszy schodek w obfitej historii jej kariery muzycznej. Piosenkarka występowała w programie już wiele lat temu, ale widzowie nadal często wracają do tego wykonania - czy to ze względu na sentyment, czy po prostu dlatego, że zaśpiewała naprawdę wyśmienicie?

Margaret - kim jest?

Małgorzata Jamroży, znana obecnie pod jej pseudonimem artystycznym Margaret, urodziła się 30 czerwca 1991 roku w Stargardzie. Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I Stopnia w Choszczynie w klasie klarnetu i saksofonu. Jest również absolwentką Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru w Warszawie na kierunku projektowanie ubrań, który ukończyła w 2015 roku. Wcześniej studiowała też anglistykę na Uniwersytecie SWPS, ale postanowiła zrezygnować z tego kierunku po 3 semestrach

Margaret - Szansa na sukces otworzyła jej drogę do wielkiej kariery

Dziś zapewne każdy zna imię Margaret i piosenki, które tworzy. Jej utwory cały czas pojawiają się w radio, a media z uwielbieniem informują nawet o najmniejszych zdarzeniach z jej życia. Nie jest to wcale zaskakujące - Margaret jest jedną z najlepiej sprzedających się artystek w Polsce z rzeszą fanów nie tylko w kraju, ale także na świecie. Jej dwa pierwsze albumy "Add the Blonde"i "Just the Two of Us" zdobyły status platynowej płyty , a pierwszy z nich był nominowany do SuperJedynek 2015.

Obecnie piosenkarka od kilku lat stara się wystąpić w Konkursie Piosenki Eurowizji - niestety bez powodzenia. Po niepowodzeniach w polskich kwalifikacjach postanowiła spróbować swoich sił na scenie szwedzkiej, gdzie w ostatnim Melodiefestivalen - czyli festiwalu, który wyłania tamtejszą piosenkę na Eurowizję - zajęła 7. miejsce.

Margaret Jamroży i Znam Cię Na Pamięć - Szansa na Sukces

Cały ten pochód zwycięstw rozpoczął się w 2009 roku. Wcześniej co prawda Margaret (wtedy jeszcze Małgorzata Jamroży) już raz występowała w tym programie, ale jej pierwsze pojawienie się w 2006 roku nie zrobiło furory. Próba z 2009 już tak. W czasie odcinka na scenę wystąpiła młoda, nikomu nie znana blondynka, która od razu zaczarowała sędziów swoim wdziękiem i jakością wokalu. Wylosowała piosenkę Moniki Brodki "Znam Cię Na Pamięć" i od razu pokazała, że potrafi wykonać ten utwór w swoim własnym stylu i z dużym przekonaniem. W swoim odcinku była bezkonkurencyjna - zmiotła rywali i wygrała program.

To nie był jednak koniec tryumfalnego początku kariery piosenkarki. Ze względu na swoje wykonanie została wytypowana przez Monikę Brodkę do udziału w wielkiej gali finałowej Szansy na Sukces. Odbywała się ona przed dużą publicznością w Sali Kongresowej. Tam znowu dziewczyna dała z siebie wszystko i zachwyciła nie tylko organizatorów, ale też widzów w sali i przed telewizorami.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. The 100 wraca do Netflix. Fani nie mogą się doczekać 6. sezonu
  2. Netflix przejmuje kultowy serial FOX-a. Czy zrobi go lepiej?
  3. Kim jest księżniczka Eugenia? Podobno nie lubi Kate Middleton
  4. Jak usunąć wiadomość lub zdjęcie z Messengera? To dziecinnie proste
  5. Nowy sezon serialu Lucyfer. Wraca dzięki Netflix

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News