Magdalena Górska Instagram
instagram.com/magdalena.gorska/
Wiadomości Pikio - 24 Czerwca 2019

Magdalena Górska: aktorka, M jak Miłość, życiorys

Magdalena Górska - co stało się z aktorką, która niegdyś grywała w najpopularniejszych polskich serialach? Kilka lat temu zniknęła z ekranów telewizorów, czy zmieniła branżę, a może skupiła się na grze w teatrze bądź całkowicie poświęciła rodzinie i dzieciom? Zdradzamy szczegóły z życia aktorki.

Magdalena Górska urodziła się 21 września 1981 roku, więc niebawem będzie miała 38 lat. Fanom polskich telenowel zapadła w pamięci jako Sandra Stec z Klanu, Ola Morawska z M jak miłość oraz Ewelina Kłosek z Pierwszej miłość, jednak jej dorobek artystyczny jest dużo obszerniejszy i nie kończy się jedynie na rolach w produkcjach telewizyjnych.

Magdalena Górska aktorka

Jako dziecko nie przejawiała specjalnych chęci do tego, by w przyszłości zostać znaną i lubianą przed tysiące osób aktorką, dopiero kiedy rodzice posłali ją do Ogniska Teatralnego stworzonego przy Teatrze Ochoty przez Halinę i Jana Machulskiego. Wtedy zobaczyła, jak piękny i fascynujący świat może wiązać się z wybraniem tej trudnej ścieżki kariery.

Magdalena Górska zadebiutowała w wieku 12 lat w sztuce "Bankructwo małego Jacka", a kiedy miała 15 lat, zwerbowano ją do Klanu, gdzie grała przez kilka lat. Następnie zaczęła studia na warszawskiej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza, gdzie szkoliła się pod okiem takich artystów jak: Anna Seniuk, Teresa Budzisz-Krzyżanowska, Andrzej Łapicki, Mariusz Benoit czy Zbigniew Zapasiewicz. W 2004 roku ukończyła szkołę i praktycznie od razu zaczęła grać w Teatrze Ateneum jedną z głównych ról w spektaklu "Frederick czyli bulwar zbrodni" Erica-Emmanuela Schmitta.

- Po szkole zawsze miałam pracę i nie musiała utrzymywać się z czegoś innego niż aktorstwo. Poza tym uważam, że moim sukcesem jest to, że z powodzeniem pracuję jako aktorka w innym kraju. Bardzo dobrze czuję się ze sobą i lubię swoją naturalność. Na pewno zmieniam się wewnętrznie i jestem bardziej otwarta niż kiedyś, bardziej odważna. Więcej też wiem o sobie, jako o człowieku i kobiecie - wyznała w wywiadzie dla Interii.

Może się również pochwalić udziałem w takich produkcjach jak:

 • Klan jako Sandra Stec
 • Pensjonat pod Różą jako Majka Gawrych
 • M jak miłość jako Ola Morawska
 • Skazany na bluesa jako asystentka Grubera
 • Polowanie na Anglika jako Anna Woleńska
 • Wszyscy jesteśmy Chrystusami jako studentka
 • Testosteron jako narzeczona Fistacha z oazy
 • Czerwiec 1941 jako Hanna Bielska
 • Na kredyt jako Agnieszka
 • Wichry Kołymy jako Magda
 • Balladyna jako lekarz laboratoryjny
 • Na dobre i na złe jako Iza
 • Pierwsza miłość jako Ewelina Kłosek
 • War of the Dead jako Dasza

Magdalena Górska - M jak miłość

Aktorka w serialu TVP M jak miłość wcielała się w postać Oli Morawskiej w latach 2004-2006. Tam wcielała się w koleżankę Piotra Zduńskiego (Marcin Mroczek), para poznała się w sądzie, gdzie oboje pracowali. Ich bliska relacja, choć wyłącznie przyjacielska, bardzo nie podobała się Kindze, żonie mężczyzny. Znajomość negatywnie wpłynęła na małżeństwo jednego z bliźniaków i doprowadziło do poważnego kryzysu. Kiedy Piotrek zdradził Kingę, ta odwdzięczyła mu się tym samym i wylądowała w łóżku z Tomaszem, reżyserem serialu, w którym grała.

- Najchętniej bym panią zastrzeliła, bo rozbija pani małżeństwo! - słyszała od zwykłych przechodniów, którzy mijali ją na ulicy.

Magdalena Górska w ciąży?

Prywatnie Magdalena Górska jest żoną reżysera Wojciecha Urbańskiego, który na co dzień współpracuję z Teatrem Współczesnym w Warszawie. Jest ona również matką dwójki dzieci, Niny urodzonej 21 września 2011 roku oraz Heleny, która na świat przyszła w styczniu 2017 roku.

Obecnie aktorka nie jest w ciąży, a także nie planuje kolejnego dziecka, ponieważ zawsze marzyła o tym, by mieć kochającą rodzinę i dwoje dzieci.

- ja byłam jedna i bardzo się cieszę, że Nina będzie miała rodzeństwo. Staram się jak najlepiej przygotować ją na nowego członka rodziny. Nie mam zamiaru rezygnować z pracy. Na pewno jednak po porodzie zwolnię tempo, ale nie znaczy to, że zaszyję się w domu - stwierdziła kilka dni przed porodem młodszej córki.

ZOBACZ TAKŻE:

 1. Magdalena Rembacz: w ciąży, wiek, z mężem, mąż, dzieci, rodzina
 2. Maria Góralczyk: Instagram, dzieci, aktorka. Co o niej wiemy?
 3. Marta Klubowicz: Mąż, gdzie mieszka, życie prywatne
 4. Jak schudła Aleksandra Zienkiewicz? Tajemnica aktorki wyszła na jaw
 5. Halszka Lehman: Pochodzenie aktorki Pierwszej Miłości może zaskakiwać

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News