Które miejsce zajął michał wiśniewski na eurowizji
Instagram/Michał Wiśniewski
- 20 Września 2019

Które miejsce zajął Michał Wiśniewski na Eurowizji? Nienajgorszy występ

Które miejsce zajął Michał Wiśniewski na Eurowizji? Wokalista zespołu Ich Troje reprezentował nasz kraj dwukrotnie podczas Konkursu Piosenki Eurowizji. Osiągnął całkiem dobry wynik.

Które miejsce zajął Michał Wiśniewski na Eurowizji? Artysta wraz z zespołem Ich Troje przez wiele lat był na szczytach polskich list przebojów. Wszyscy na pewno znają jego najpopularniejsze utwory, takie jak "Zawsze z Tobą chciałbym być", "Babski Świat" czy "A wszystko to". Również na Eurowizji artysta zaliczył całkiem udany występ.

Agata Duda skierowała ważne słowa do Polek. Każda kobieta powinna wziąć je sobie do sercaAgata Duda skierowała ważne słowa do Polek. Każda kobieta powinna wziąć je sobie do sercaCzytaj dalej

Które miejsce zajął Michał Wiśniewski na Eurowizji?

Zespół Ich Troje został założony przez Michała Wiśniewskiego i Jacka Łągwę 3 listopada 1995 roku w Łodzi. Początkowo grywali po lokalnych klubach, jednak szybko zyskali rozgłos i nawiązali kontakt z wytwórniami. Zespół pokochali polscy słuchacze i przez długie lata cieszył się sporą popularnością. Niestety liczne skandale Wiśniewskiego niekorzystnie wpłynęły na jego wizerunek, co wyraźnie przełożyło się na opinię odbiorców.

25 stycznia 2003 roku zespół Ich Troje wygrał krajowe eliminacje do 48. Konkursu Piosenki Eurowizji. Utwór Keine Grenzen (tłum. Żadnych Granic), przypadł do gustu nie tylko Polakom, ale także Europejczykom. Muzykę skomponował Andre Franke, a słowa napisali Michał Wiśniewski, Jacek Łągwa oraz Joachim Horn-Bernges.

24 maja 2003 roku zespół wykonał piosenkę podczas Konkursu Eurowizji w Rydze. Utwór był wykonywany w języku polskim, niemieckim i rosyjskim. Publiczność pokochała polski zespół i ich występ. Ostatecznie Ich Troje zajęło w konkursie 7. miejsce, które okazało się być drugim, najlepszym wynikiem w historii udziału Polski na Eurowizji. Najwyżej w rankingu, niezmiennie od 25 lat, znajduje się Edyta Górniak, która wyśpiewała utworem "To nie ja" 2. miejsce na Eurowizji w Dublinie.

Po dużym sukcesie, Wiśniewski postanowił jeszcze raz wystąpić na Eurowizji. W 2006 roku razem z zespołem i zaproszonymi gościnnie artystami zaprezentowali utwór "Follow My Heart". Ich Troje ponownie wygrało krajowe eliminacje. Niestety, tym razem występ nie przypadł do gustu europejskiej publiczności i zespół nie uzyskał nawet awansu do finału konkursu.

źródło: wikipedia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News