urodziny dominiki tajner szczególna data
instagram.com/dominika_tajner/
Wiadomości Pikio - 19 Września 2019

Kiedy urodziła się Dominika Tajner? Szczególna data

Kiedy urodziła się Dominika Tajner? Data przyjścia gwiazdy na świat jest wyjątkowa! Kobieta dzieli urodziny z innymi sławami. Dzień narodzin Dominiki ma również historyczne znaczenie.

Kiedy urodziła się Dominika Tajner? Trudno skierować takie pytanie bezpośrednio do gwiazdy. Kobiety jak wino - starzeją się z wdziękiem i klasą, jednak kwestia minionych lat niejednokrotnie bywa dla nich przykra. Tymczasem córka Apoloniusza Tajnera może się poszczycić wyjątkową datą urodzin. Nie każdy zna historię na tyle dobrze, by od razu skojarzyć dzień przyjścia na świat Dominiki z przełomowym dla Polski wydarzeniem historycznym.

Kiedy urodziła się Dominika Tajner?

Dominika Tajner przyszła na świat 7 marca 1979 roku, w przeddzień popularnego w PRL-u Dnia Kobiet. Data urodzin gwiazdy jest szczególna z kilku innych powodów. Dominika Tajner dzieli ją ze znakomitym argentyńskim pisarzem Rodrigiem Brañą oraz ze słynną amerykańską piosenkarką i autorką tekstów Amandą Somerville.

7 marca 1979 roku był dniem przełomowym dla polskiego sądownictwa. W warszawskim Forcie Rembertowskim po raz ostatni stracono więźnia przez rozstrzelanie. Skazańcem był żołnierz osądzony za morderstwo na tle seksualnym. Dzień narodzin Dominiki Tajner okazał się więc ostatnim dniem obowiązywania kary śmierci w Polsce. Od tego momentu przez lata najsurowszym wyrokiem stała się kara pozbawienia wolności na 25 lat, potem zamieniona na dożywocie.

Dzień narodzin Dominiki Tajner zainspirował także znamienitego szwedzkiego poetę Tomasa Tranströmera do stworzenia krótkiego, melancholijnego dzieła literackiego. Tęskna samotność i poczucie wyobcowania skłoniło autora do uzewnętrznienia swoich bolączek. 7 marca 1979 stał się pretekstem do tworzenia. Pisarz uznał tę szczególną datę za odpowiedni tytuł swojego wiersza.

Trzeba przyznać, że gwiazda nie musi się obawiać wszechobecnych fanów i ich zainteresowania jej wiekiem. Na pytanie "kiedy urodziła się Dominika Tajner?" może udzielić wymijającej odpowiedzi i podać dowolne wydarzenie, serwując ciekawskim historyczną zagwozdkę. Nie każdy będzie w stanie udzielić poprawnej odpowiedzi, jeśli była żona Michała Wiśniewskiego oświadczy, że przyszła na świat w tym samym dniu, co Amanda Somerville lub Rodrigo Braña. Mało ludzi pamięta datę wykonania ostatniego wyroku śmierci w naszym kraju. Jeszcze mniej obywateli Polski jest rozmiłowanych w poezji na tyle, by kojarzyć szwedzkiego twórcę.

źródło: wikipedia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News