Kto wygrał Big Brothera w poprzednich edycjach? Lista zwycięzców

Kto wygrał Big Brothera w poprzednich edycjach? Lista zwycięzców Źródło: Facebook/Big Brother TVN7

Kto wygrał Big Brothera? Odbywa się już szósty sezon kultowego programu telewizyjnego typu reality-show. Czy pamiętacie jeszcze o zwycięzcach z poprzednich serii? Co się z nimi stało?

Kto wygrał Big Brothera w poprzednich edycjach?

Kto wygrał Big Brothera? Minęło 18 lat od pierwszej emisji reality-show. W tamtym okresie tego typu program był prawdziwą sensacją na rynku show-biznesu. Trudno uwierzyć, że ruszyła już szósta edycja tego programu. Co się stało z poprzednimi zwycięzcami?

Big Brother zwycięzcy 

Przypomnijmy sobie, jak było podczas pierwszego sezonu. Piętnastu uczestników zostało zamkniętych w luksusowym domu bez dostępu do świata zewnętrznego i pod ciągłą obserwacją kamer. Co jakiś czas dostawali zadania, które zlecał im tytułowy Wielki Brat. Stawka była duża, bo uczestnicy walczyli o imponujące pół miliona złotych. Prowadzącymi byli Martyna Wojciechowska oraz Grzegorz Miecugow.

Kto wygrał Big Brothera? Pierwszym zwycięzcą został Janusz Dzięcioł, który brał udział w programie w roku 2001. Laureat zajmuje się teraz polityką, jest posłem na Sejm VI i VII kadencji. 

Drugim zwycięzcą była się Marzena Wieczorek, aktorka teatralna. Brała udział w show również w 2001 roku. Trzecim szczęśliwcem został Piotr Bogucki, niestety jego przygoda z show-biznesem na tym się zakończyła. Czwartą edycję z powodzeniem zakończyła Jolanta Rutowicz.

Czerpiąc pełnymi garściami z popularności, jaką jej przyniósł Big Brother, Jola swego czasu była naczelną polską celebrytką i skandalistką. Teraz udziela się jedynie na Facebooku, gdzie pozuje w kusych kreacjach. Piątą część włodarze show zadecydowali podzielić na dwie części, jedną, gdzie uczestnikami są VIP-owie i drugą, analogiczną do poprzednich. Wersję dla gwiazd wygrał Jarosław Jakimowicz, znany aktor i przedsiębiorca, a wersję standardową wygrał Janusz Strączek, który swoją przygodę z show-biznesem zakończył po wygraniu piątej edycji Big Brothera.

Nowy Big Brother

Niedawno rozpoczęła się nowa, 6. edycja legendarnego i znanego na całym świecie programu. Zaszło w nim wiele zmian, spośród których najważniejszą bodaj jest rotacja na stanowisku tytułowego Wielkiego Brata. Dotąd głos, który wydawał uczestnikom polecenia, zawsze należał do mężczyzny. Teraz jest to kobieta. Jak myślicie, kto wygra szóstą edycję kultowego reality-show?

Źródło: Wikipedia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News