Ile lat ma Benedykt XVI? Emerytowany papież wygląda teraz tak
Marcin Owczarek - 5 Stycznia 2019

Ile lat ma Benedykt XVI? Emerytowany papież wygląda teraz tak

Benedykt XVI to jeden z nielicznych papieży w historii, który zrezygnował z posługi papieskiej i przeszedł na emeryturę. Niezbyt głośno o nim w mediach. Wszelkie wieści na jego temat pojawiają się jedynie, gdy stan jego zdrowia się pogorszy. Ile lat ma teraz Joseph Ratzinger i jak wygląda?

Benedykt XVI jest bez wątpienia oddany Kościołowi bez reszty. To nie tylko papież, który wnosił wiele do swojego pontyfikatu, to również empatyczna osoba. Mimo słabego zdrowia wciąż troszczy się on o innych i mimo słabego stanu zdrowia, cały czas spotyka się z wiernymi, aby ich pobłogosławić i dawać mądre rady.

Wczesne lata emerytowanego papieża

Urodził się w bardzo ciężkich czasach. Było krótko po I wojnie światowej, a na horyzoncie zarysowywała się kolejna. W wieku 16 lat dostał powołanie i musiał odsłużyć swoje w służbie przeciwlotniczej. Później pilnował różnych ważnych punktów, ale w ostatnich tygodniach wojny zdezerterował tak, jak wielu Niemców. Zaraz po wojnie wstąpił wraz ze swoim bratem do seminarium duchownego. Ukończyli je 6 lat później i zostali wyświęceni w Monachium. Szczególnie go interesowały prace św. Bonawentury, o którym to sam napisał rozprawę - ta była również jego habilitacją. W 1958 roku został profesorem i wykładał na kolegium we Fryzyndze. Przez wiele lat prowadził życie profesora, nauczał innych o teologii i Bogu. Brał również udział w II Soborze Watykańskim. W 1977 roku został wyświęcony na biskupa. W tym momencie Benedykt XVI jest jedynym żyjącym purpuratem kreowanym przez papieża Pawła VI.

Jan Paweł II z nim pracował

Z Janem Paweł II bardzo się lubili i nikt nie miał wątpliwości, że byli ze sobą blisko. Od 1981 roku do samej śmierci papieża Polaka był przy nim i redagował oraz pisał teksty dla niego. Duże doświadczenie dziennikarskie pomogło Ratzingerowi w tej pracy. Gdy został wybrany na głowę Kościoła Katolickiego, kontynuował nauki Karola Wojtyły.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Benedykt XVIBenedykt XVI odniósł się do wielkiego proroctwa. Katolicy drżą o przyszłośćCzytaj dalej
Benedykt XVI jest jednym z nielicznych papieży, który podjął decyzję o tym, że przejdzie na emeryturę. 28 lutego 2013 cały świat dowiedział się, iż czeka nas nowe konklawe. Od tamtego czasu papież mieszka w Watykanie i modli się oraz spotyka z innymi. Nie dopisuje mu jednak zdrowie. Nie raz już pisaliśmy o tym, jak wygląda Benedykt XVI.

Ile lat ma Benedykt XVI

W tym momencie emerytowany papież ma 91 lat, a 16 kwietnia będzie miał już 92 lata. To naprawdę sporo, ale wielu życzy mu, aby żył jak najdłużej i wspierał innych swoimi mądrymi radami oraz modlitwą. Poniżej możecie zobaczyć jego ostatnie spotkanie z papieżem Franciszkiem.benedykt XVI Screen TwitterZOBACZ TAKŻE:
  1. Zaskoczeni nawet w PiS. Rydzyk ostro o… Partii Rydzyka
  2. Paryż: Żółte kamizelki znów podpaliły stolicę, trwają starcia (zdjęcia)
  3. Niewiarygodne. Ta informacja o wielkiej gwieździe TVN to gigantyczne zaskoczenie!
  4. Ile lat ma Barbara Kurdej-Szatan? Ta informacje totalnie was zaskoczy
  5. Grażyna Kulczyk z partnerem. Kim jest najbogatsza kobieta w Polsce
Kurdej-Szatan CórkaBarbara Kurdej-Szatan chwali się córką. Hania pokazała niezwykły talentCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News