Juwenalia - bilety. Które koncerty są płatne, a gdzie bez biletów?
youtube/UczelniaWAT
Wiadomości Pikio - 2 Maja 2019

Gdzie są płatne juwenalia? Na niektóre koncerty trzeba kupić bilety

Juwenalia - bilety. Zbliża się wielkie święto studentów. W całym kraju odbędą się setki koncertów najpopularniejszych artystów w kraju. Na które imprezy wybierzemy się bezpłatnie, a gdzie trzeba będzie kupić bilety?

Juwenalia - bilety na koncerty to przedmiot pożądania wielu studentów. Kiedy semestr letni dobiega końca, a wszyscy studenci szykują się do sesji, przychodzi czas na to, aby odpocząć od nauki i rozerwać się ze znajomymi przy dobrej muzyce na żywo. Wielkimi krokami zbliża się największe studenckie święto w roku.

Juwenalia. Co to jest?

Nazwa pochodzi od igrzysk, które zostały wprowadzone przez cesarza Nerona w 59 roku w starożytnym Rzymie. Obecnie pod nazwą juwenalia obchodzone są imprezy studenckie na terenie całego kraju. W większości miast wydarzenie rozpoczyna się symbolicznym przekazaniem studentom przez prezydentów kluczy do bram miasta. Oznacza ta, że w tym czasie to właśnie oni będą "rządzić" miastem. Juwenalia zwykle trwają kilka dni, a w ich trakcie odbywa się masa imprez zarówno kulturalnych, jak i sportowych. Początki święta studentów sięgają XV wieku. Pierwsza impreza odbyła się w Krakowie.

Juwenalia Warszawa. UW i inne uczelnie

Jednym z miast, w którym studenci najhuczniej obchodzą swoje święto jest stolica Polski - Warszawa. Na imprezach stołecznych uczelni pojawi się w tym roku masa studentów oraz ich znajomych. Samorządy uniwersytetów i innych wyższych uczelni od wielu miesięcy pracowały na to, aby harmonogramem imprezy dogodzić swoim koleżankom i kolegom.

Juwenalia na warszawskich uczelniach można pogrupować względem kategorii muzyki, która dominuje podczas koncertów. Chociaż w wielu przypadkach jest ona zróżnicowana, możemy wybrać się też na uczelnie, które zachęcą nas konkretnymi brzmieniami. Imprezy różnią się również pod względem wejściówek. Niektóre szkoły wyższe zachęcają studentów darmowym wstępem, na święto innych musimy natomiast zakupić bilet.

Wśród darmowym juwenaliów w stolicy znajdują się:

 • Juwenalia Politechniki Warszawskiej
 • Juwenalia UKSW
 • Juwenalia SGH
 • Juwenalia AWF
 • Juwenalia SGGW

Ci, którzy w tym roku planują wybrać się na juwenalia Wojskowej Akademii Technicznej będą musieli zakupić bilety. Impreza MegaWAT odbędzie się 11 i 12 maja. Za dwudniowy karnet będzie trzeba zapłacić 49 złotych, za jednodniową wejściówkę - 29 złotych.

Juwenalia Uniwersytetu Warszawskiego jak co roku będą wyjątkowe. Podczas trzydniowej imprezy na studentów czekać będzie wiele atrakcji i wspaniałych koncertów. Pierwszego i trzeciego dnia będziemy cieszyć się darmowym wstępem, natomiast drugiego dnia trzeba będzie kupić bilety. Można spełnić jednak warunek, który i tego dnia pozwoli na darmową zabawę.

 • 1 dzień (10 maja) wstęp darmowy
 • 2 dzień (11 maja) bilety od 20 do 50 złotych. Studenci UW do godziny 20:00 wejdą za darmo
 • 3 dzień (25 maja) wstęp darmowy

Oprócz koncertów w Warszawie, świętowanie będzie miało miejsce w całym kraju. Wśród uczelni, które zaproponują studentów płatne wejściówki znajdują się m.in:

 • Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu (bilety po 10, 15 złotych, trzydniowe karnety za 25)
 • Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie (bilety po 15 i 20 złotych, karnety po 20 i 40)

Niektóre uczelnie wprowadzają darmowe bilety jedynie za okazaniem legitymacji studenckiej. Przykładem jest Uniwersytet w Rzeszowie. Na Uniwersytecie Jagiellońskim część wydarzeń będzie płatna, a na niektóre będzie można wybrać się za darmo. W największych miastach jak Łódź, Katowice, Wrocław i Szczecin większość koncertów będzie darmowa. Informacje odnośnie płatnych wejściówek na oficjalnych stronach juwenaliów w poszczególnych miastach.

Juwenalia inaczej

Juwenalia to czas, w którym studenci zapominają na chwilę o nauce, problemach na uczelniach i oddają się w wir relaksu i dobrej zabawy. Są jednak studenci, którzy ten czas wolą wykorzystać inaczej i wolne wieczory zarezerwować na powtórkę do sesji. Kiedy większość mieszkańców akademików wychodzi na koncerty, pilni uczniowie postanawiają skorzystać z ciszy i spokoju wykorzystując ją na ostatnie szlify przed egzaminy. Wychodzą z założenia, że na zabawę przyjdzie czas w wakacje, kiedy indeks będzie już pełen pozytywnych ocen.

Juwenalia w różnych miastach mają swoje odrębne tradycje. Wiele z uczelni używa nawet specjalnej nazwy, która ma charakteryzować i czynić wyjątkowym ich święto. Poniżej podajemy kilka przykładów:

 • Agronalia (Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu)
 • Cieszynalia (Uniwersytet Śląski w Cieszynie)
 • Piastonalia (Uniwersytet i Politechnika w Opolu)
 • Neptunalia (Uniwersytet Gdański)
 • Ursynalia (Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie)

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL

 1. Czy w Warszawie nad Wisłą można pić piwo? Odpowiedź nie jest prosta
 2. Czy można pić piwo nad Wisłą? Weź swoich przyjaciół
 3. Kto wystąpi na Orange Warsaw Festival 2019? Lista artystów
 4. Kiedy Orange Warsaw Festival 2019? Najważniejsze informacje
 5. Ile kosztują bilety na Orange Warsaw Festival 2019? Ceny zwalają z nóg

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News