Joanna Kulig
instagram.com/telerama
Wiadomości Pikio - 27 Lutego 2019

Joanna Kulig: Instagram, mąż, ciąża. Wszystko o gwieździe Zimnej Wojny

Joanna Kulig zachwyciła widownię na całym świecie swoją rolą w filmie Zimna wojna w reżyserii Pawła Pawlikowskiego. Ceniona polska aktorka może teraz rozpocząć międzynarodową karierę w Hollywood. Swoją karierę zaczynała od występu w Szansie na sukces - czy ktoś ją jeszcze pamięta z tamtych czasów?

Joanna Kulig: wzrost, wiek, szkoły - wszystkie najważniejsze informacje dotyczące aktorki

Joanna Kulig jest polską aktorką i piosenkarką młodego pokolenia, która dzięki roli w Zimnej Wojnie została uznana za przyszłą kandydatkę do Oscara. Urodziła się 24 czerwca 1982 roku w Krynicy-Zdrój, obecnie ma 36 lat. Jest dość niska, bo mierzy jedynie 157 cm.

Obrazy Pikio

Aktorka wychowywała się z czworgiem rodzeństwa i rodzicami w małej miejscowości Muszynka. Od dziecka wykazywała talenty aktorskie i miłość do muzyki. Jeszcze jako dziecko zbierała grupę wiernych fanów wśród rodziny i sąsiadów i dawała popis swoich talentów. Joanna Kulig w rodzinnej miejscowości skończyła Technikum Hotelarskie oraz szkołę muzyczną pierwszego stopnia w klasie fortepianu. Wokalu uczyła się w Państwowej Szkole Muzycznej w Krakowie.

Joanna Kulig - Instagram

Instagram aktorki jest jej wizytówką, choć nie ujawnia na nim swojego życia prywatnego. Raczej są to zdjęcia z planów filmowych, bądź pracy nad spektaklami. Wraz z rozkwitem kariery międzynarodowej aktorki możemy tam też znaleźć zdjęcia z promocji filmu Zimna wojna, fotografię z czerwonych dywanów największych światowych wydarzeń filmowych. Nie brakuje zdjęć z gwiazdami Hollywood, które są pod wrażeniem talentu aktorskiego Joanny Kulig.

Obrazy Pikio

Aktorka nie ujawnia na swoim koncie na portalu społecznościowym szczegółów dotyczących jej życia, jednak daje się poznać swoim obserwatorom jako ciepła, pełna energii i pozytywnego nastawienia osoba, która niczym się nie różni od swoich widzów. Na Instagramie Kulig nie znajdziemy wyidealizowanych obrazków, samych pięknych uśmiechów, wyretuszowanych zdjęć i tym podobnych. I to właśnie za tę autentyczność aktorkę pokochały tłumy.

Joanna Kulig: mąż, Joanna Kulig w ciąży

Obrazy Pikio

W 2009 roku Joanna Kulig została żoną reżysera i scenarzysty Macieja Bochniaka. Wówczas wiele osób z najbliższego grona aktorki było przeciwnych tak szybkiej decyzji o ślubie, Kulig nie ugięła się pod naporem bliskich i z partnerem od wielu lat tworzy szczęśliwy związek. Aktorka niedawno urodziła syna, poród odbył się tuż przed galą rozdania Oscarów.

- To jedno z moich największych pragnień. Ale szanuję to, że nie wszystkie kobiety tak mają. Znam pary, które są szczęśliwe bez dzieci i uważam, że nie każdy musi je mieć. Najgorzej jest robić w życiu coś, bo tak wypada - zdradziła Joanna Kulig.

Joanna Kulig Szansa na Sukces

W 1998 roku jako szesnastoletnia dziewczyna wzięła udział w programie Szansa na sukces w odcinku z Grzegorzem Turnauem, zaśpiewała tam piosenkę "Między ciszą a ciszą", którą wygrała odcinek. Podczas finałowego koncertu zajęła trzecie miejsce na podium. Mimo iż nie wygrała programu, to mogła liczyć na coś o wiele bardziej interesującego niż sama wygrana. Piosenkarz zaprosił młodą wokalistkę do współpracy nad jego płytą "Nawet" w 2002 roku. Można ją usłyszeć w chórkach oraz w trzech piosenkach, gdzie śpiewa tylko z Turnauem, między innymi jest to piosenka zatytułowana "Liryka", gdzie Kulig śpiewa w duecie z piosenkarzem.

Aktorka próbowała swoich sił w innym programie muzycznym Idol. Chociaż przeszła eliminacje, odpadła przed występem przed publicznością.

Obrazy Pikio

Joanna Kulig: aktorka, Zimna Wojna

Joanna Kulig ukończyła PWST z dyplomem jako aktorka dramatyczna ze specjalizacją wokalno-estradową. Zaraz po studiach związała się z Teatrem Starym w Krakowie, w którym jest aktorką etatową do dzisiaj. Gościnnie występuje również w Teatrze STU, Teatrze Palladium, Teatrze Polskiego Radia i OCH-Teatrze.

Na dużym ekranie zadebiutowała w filmie Grzegorza Packa Środa czwartek rano, gdzie wcieliła się w rolę Teresy. Za swój występ otrzymała nagrodę Prezydenta Gdyni za debiut aktorski na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. Była również wyróżniana za swoją rolę w spektaklach, w 2009 roku otrzymała nagrodę za najlepszą rolę kobiecą na 9. Festiwalu Teatrów Telewizji "Dwa Teatry" w sztuce "Doktor Halina".

Punktem zwrotnym jej kariery, która od tego wydarzenia nabrała prawdziwego tempa, była rola Alicji w Sponsoringu, w którym grała obok Juliette Binoche. Od tej pory aktorka wzięła udział w wielu filmach: Ida, w której zagrała piosenkarkę, śpiewającą w zespole na urodzinach miasta Szydłowa, Nieulotne, O mnie się nie martw, Disco polo, a to tylko wybrane z nich.

Obrazy Pikio

instagram.com/joannakulig_official/

Ostatnią produkcją, w której wzięła udział Joanna Kulig, jest Zimna wojna Pawła Pawlikowskiego. Aktorka wciela się tam w postać Zuli Lichoń

- W przypadku Zuli Lichoń oczywistych barier nie było, czułam, że jestem naturalnie blisko tej postaci, ale wymagania, które mi postawił Paweł podczas zdjęć próbnych, były dosyć wysokie. Zula, gdy zostaje przyjęta do Zespołu Pieśni i Tańca "Mazurek", ma 18 lat. Na końcu filmu jest o 15 lat starsza. Chodzi o to, bym naprawdę wiarygodnie przeszła wizualną przemianę. Pomogła mi charakteryzacja Waldemara Pokromskiego, ale musiałam też schudnąć, co przy mojej figurze nie było wcale łatwe. Zmieniłam tryb życia, codziennie ćwiczyłam na siłowni, przeszłam na specjalną dietę. Ćwiczenia miały mi też poprawić kondycję, bo kiedy już się okazało, że Paweł właśnie mnie powierzył tę rolę, od razu zaczęłam wielomiesięczne próby tańca z zespołem Mazowsze w Karolinie. Nie martwiłam się o stronę wokalną - skończyłam przecież średnią szkołę muzyczną w Krakowie w klasie śpiewu, znam nuty, od dziecka gram na pianinie - ale wiedziałam, że mogę polec na tańcu - wspomina w jednym z wywiadów.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Oscary: wyniki. Kto w 2019 roku został uhonorowany statuetką?

  2. Oscary 2019: Kiedy? Gdzie i o której oglądać galę rozdania Oscarów?

  3. Paweł Pawlikowski: żona, rodzice, filmy. Kim jest reżyser Zimnej Wojny?

  4. Nominacje do Oscarów: Polacy z szansą na statuetkę. Czy przejdą do historii?

  5. Joanna Kulig zmiażdżyła inne gwiazdy. Tak zaprezentowała się na Oscarach

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News